Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan aki nem használ...

Van olyan aki nem használ vagy használt légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
És nem bánta meg,hogy így döntött?

2015. ápr. 14. 22:14
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
16%

Utolso valaszolo, csak megnyugtataskeppen az egy kamu kerdes,sztori volt!


Nem, nem volt legzesfigyelonk. Nem, nem bantam meg.

2015. ápr. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

Az első 2 gyereknél nem használtunk légzésfigyelőt. Időre születtek, nem volt velük semmi olyan probléma, ami indokolttá tette volna a vételét/használatát.

A 3. gyermekünk koraszülött volt, komoly légzésproblémái voltak, nála muszáj volt használni.

2015. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
70%

Értem. Köszi, nem kell megnyugtatni, nem izgultam. Egyébként, ha az esetleg kamu volt is, akkor szerinted nem is létezik a bölcsőhalál? Ha "csak" a hírekben hallod, akkor az is mind kamu? Tényleg itt tart még mindig az emberek gondolkodása? Inkább a saját kényelmüket tartják fontosabbnak a szülők (mert általában az az indok, hogy nem akar a téves riasztások miatt ugrálni és megijedni), mint a gyerekük biztonságát? Tényleg elhiszi még valaki, hogy észreveszi, ha álmában meghal a gyereke (ez a másik indok, hogy egy szobában vannak, úgyis észreveszi)? Érthetetlen. Annyi felesleges lomot megveszünk mi szülők, ami pedig tényleg fontos lenne, azt páran (mert szerencsére azért nem a többség) nem.

Elnézést Kérdező, valóban nem a kérdésedre válaszoltam (én használtam légzésfigyelőt természetesen), le is pontozhatsz ezért, csak azt szeretném, ha tudnád, nem csak másokkal történhet baj, nem csak a hírekben létezik a bölcsőhalál, ez egy fontos eszköz ahhoz, hogy ne legyen baja a gyereknek.

2015. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
73%
A tudatlanság szörnyű, de az még hihetetlen is hogy valaki büszke is rá. A bölcsőhalál okát nem tudják, vannak rizikó faktorai (koraszülött, kissullyal születet, alapbetegségben szenvedő baba) de teljeen egészséges normál súlyú újszülöttek is haltak már bele. Vannak 3 érzékelő laposak is sohasem riasztott még be tévesen. Lehet használtan is venni akár garanciával is. Miért pont erre nem költenek? A 20.kisrzha fontosabb? Örüljenek akik nem használtak és nem lett baja a babájuknak, de nem értem ha van lehetőség egy bajt megelőzni akkor miért nem élnek vele. Le fognak pontozni de felelőtlenségnek tartom. A kórházakban is minden baba alatt van. Vajon miért?
2015. ápr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
48%
:D 3 gyereket szültem de egyik alatt sem volt a kórházban. Érdekes, vajon miért?
2015. ápr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
61%
Nem tudom, de elég baj.
2015. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%

Anyósomék első gyereke így halt meg. A kis faluban, ahol élek, ott úgy 2 ilyen esetről tudok.

Távolabbi ismerősi körben is hallottam már róla. Meg különben is: ha csak évente egy baba halna így meg a világon, én akkor sem kockáztatnék.

2015. ápr. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
50%

A 14-essel nem értek egyet. A kórházban egyetlen kisbaba alatt sincs. Nálunk végig velünk van a baba szülés után hazaengedésig, de senkinek sincs és a csecsemőosztályon sem láttam még, hogy lenne alattuk.

Az meg hogy mindent meg kell venni, amit el akarnak adni nekünk felesleges. Itt nem a 20. ruháról van szó, ahogy írod, de mi pl feleslegesnek tartottuk. Mindenkinek más a véleménye sok mindennel kapcsolatban. Pl nekünk a gyerekorvos kifejezetten javasolta, hogy altassuk háton (a nagyobb utált hason lenni), az ő meglátása az volt, hogy hason sokkal könnyebben "megfulladhat". Más doki meg azt mondta, hogy miért alszik háton, az nagyon "ártalmas". Igen hálát adok, hogy nem nincs egyikkel sem gond, viszont ahogy többen is írták ez nagyobb korban is előfordulhat, az enyém meg már 3 hónaposan körbeforgott az ágyban alvás közben, úgyhogy ha akartuk volna se tudtuk volna használni.

Szerintem ez mindenkinek a saját dolga, lehet hogy ezzel mented meg a babádat, ha gond van, lehet hogy nem. Ez sem 100%-os dolog, mint semmi sem.

Szóval nekünk nem volt és nem is bántuk meg.

De aki úgy érzi, hogy szüksége van rá és ez megnyugtatja megveszik.

2015. ápr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk a kórházban is volt minden gyerek alatt.

Attól, hogy körbe forog az ágyon még lehet használni.

2015. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
50%
13legyel kedves ne forgasd ki a szavaiamt. Annyit irtam h az a kerdes es sztori kamu volt amit emlitettel. Arrol hol irtam h nem letezik bokcsohalal? Vagy van olyan h nem szukseges vagy rossz dolog a legzesfigyelo? Ennyit irtam es a kerdesre valaszoltam h nem hasznaltunk es nem bantam meg. Ennyi. Nem ertem a gondolkodasodat. Olyan indulatokkal irsz h hihetetlen. A sajat velemenyedet, meggyozodesedet probalod igazolni es mindenki mas hulye ha nem azt gondolja amit te. Mas se oktat es titulal jelzokkel mert te maskepp latod, igy neked se feladatod ez. Foleg masok szavainak kiforgatasa. A duhodet ne itt eld ki. Nyugodj meg. Nem kell mindenre igy felkapni a vizet.
2015. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!