Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan lehetne beállitani...

Hogyan lehetne beállitani kedvezőbbre az esti alvás kezdetét?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy mondjuk örülnék egy este 9-es altatásnak, de rendre kudarcba fullaf. Tegnap este is úgy jött ki, hogy 6-kor szopott, és gondoltam hudejó, majd 9kor jön a következő, de ahhoz már nem kelt fel. Az este 6os volt a vacsora, onnan számitotta. Jó volna ha nem ilyen korán kezdődne az este, mert az apja pl 5-ig dolgozik, és igy esélyünk sincs elmenni mondjuk valahova hármasban, mert itthon kell lenni az alváshoz.

Valamint persze annak is örülnék ha hosszabban alhatnék reggel. De ez egyáltalán igy van? Mitől függ hogy mikor van nála a reggel? Mert nagyon gyanús nekem hogy itt nálunk az a helyzet hogy napnyugta-napkelte.

Nálatok hogy van? És szerintetek hogy toljam ki az estét? 6 után ha szoptatom az már neki a vacsorának számit. (Tegnap fél6 volt és igyis.)



2015. szept. 4. 07:28
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
55%
Ne tologassál te semmit. Könyörgöm, 8 hetes! Állandóan változnak. Vagy azt hiszed már mindig így marad? Legyél már türelmesebb kicsit, hagyd békén azt a gyereket, ha neki így jó, akkor az a lényeg, nem??
2015. szept. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
40%

sehogy

még csak 8 hetes

figyeld h mikor alszik eszik egyebek

nekik még nagy az alvásigényük

akár simán lehet 20 óra is napi szinten !

majd később ez csökken 18-16-15 órákra kb 1 éves korra

2015. szept. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:

istenem nyugi már.

és próbáljátok már meg elolvasni a kérdést és arra válaszolni...

2015. szept. 4. 12:06
 24/43 A kérdező kommentje:

például hogy rohadtul nem egyértelmű hogy 6kor szeretne.e vacsorázni vagy 8kor.

igy tehát vagy rosszkor fürdethetem vagy elmarad a fürdés attól függően hogy ő mikortól tartja az estéjét.

nem teljesen világos hogy mi az istenért kell nekiesni az embernek egy teljesen normális kérdés miatt.

2015. szept. 4. 12:08
 25/43 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hetesen este 7-kor már aludt (nem kell rászoktatni egy ilyen picit a késői fekvésre, mert aztán ovis korában tízkor sem fekteted le). Ő ekkor kezdte egyébként átaludni az éjszakákat, ami először reggel 6-ig tartott, aztán már fél 8-ig. Most 3 éves múlt, negyed 9 körül fektetjük le.

Egyébként onnan tudod, hogy mikor éhes, hogy figyeled. Ha este 6-ra jönne ki a szoptatás, de még nem nyűgös, nem látod egyértelműen, hogy éhes, akkor még nem eteted meg, csak azért, mert eltelt a 3 óra és már toltál is egy kicsit az estén. Ha pedig éhes, akkor adsz neki enni és megvárod, amíg nagyobb lesz és több idő telik el a szoptatások között.

2015. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
42%

az a baj h minden áron kontrollálni akarsz egy olyan dolgot amit nem tudsz

a gyereknek saját bioritmusa van! most neked kell alkalmazkodni hozzá és nem neki hozzád


2 hónapos - azért ennyi idő alatt csak tudod h mikor mit jelez, melyik sírás mit jelent és mikor mit kell tenni

tessék odafigyelni a gyerekedre és a jelzéseire


neked most nem az a dolgod h kifordíts a saját maga által kialakított napirendjéből hanem az h te alkalmazkodj hozzá és úgy szervezd a programot ahogy neki is megfelel

az nem releváns h az apja mikor ér haza ha a gyerek úgy gondolja h neki akkor alvás van - örülj neki h alszik és így a párodra tudsz figyelni


másik miért gondolod h csak ágyban alhat a gyerek ?

beteszed a kocsiba és elmentek sétálni vele végig fogja aludni ha ennyire jo az alvókaja


van olyan gyerek akivel bármit csinálsz akkor is alszik ha neki éppen olyanja van

ha később akarod etetni és altatnia az sem használ max üvölt egy sort mielőtt bekomál és hajnalban kezd el megint sírni az éhség miatt

2015. szept. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:

de nemértem honnan ez a gondolat hogy én "mindenáron kontrollálni" szeretném. se a mindenáront nem látom kiolvashatónak a érdésemből se a kontrollvágyat.

van egy kérdésem amit egyszerűen hiába tettem fel eddig bárkinek, nem értette.

de mindegy amúgy, kicsit elegem is van. tessék figyelni szia

2015. szept. 4. 20:20
 28/43 anonim ***** válasza:
63%
Neked van eleged??!!! Saját kényelmi dolgaid miatt akarod szegény 8 hetes babádat alakítani.... figyelj ha 6 kor eszik akkor 6 előtt megfürdeted és kész. A fürdés legyen mindig fix időpontban , de ezt már írtam is.. amúgy meg komolyan nem értelek.... sok okos választ kaptál neked mégsem tetszik egyiksem akkor mi a jó ???? Komolyan sajnálom szegény picidet..
2015. szept. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

jól is teszed hogy sajnálod, rettenetesen szenved szerencsétlen. folyton csak azon jár az agyam hogy hogyan tudnám még jobban megkinozni.

általában azért ilyen brutális kegyetlenkedésekre, minthogy felteszek egy kérdést a gyakori kérdéseken (arról hogy mi lenne ha 8 helyett 9 kor aludna el éjszaka) csak ritkán vetemedem, de kéjes az örömöm.

2015. szept. 5. 07:28
 30/43 anonim ***** válasza:
11%
25. Vagyok. Az én válaszom például miért nem tetszett? Szerintem egy szóval sem bántottalak és tanácsot is adtam. Értem én hogy hormonok meg minden, de azért kicsit összekaphatnád magaf, ha már segíteni próbálunk.
2015. szept. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!