Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti milyen módszerrel altatjáto...

Ti milyen módszerrel altatjátok el a picikéteket? Cumit használtok? Ringatjátok? Vagy magától elalszik a kiságyban? Milyen idős?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lenne szükségem. Mit ne csináljunk és mi az ami beválik. Milyen eszközök bevetésvel sikeres az altatás. Vagy nincs szükségetek semmire? Hogyan kényesztetem el a kicsit?

2015. okt. 19. 11:50
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Fú az én lányom mindjárt 8 hónapos és cici-cumi-cici-cumi-cici-cumi... ismételve néha százszor, máskor csak tízszer, és emellett még megy egy ventillátor.

Ezt ne csináld! :)

2015. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
66%
mondjuk a Ferber nálunk is működött, akkor lett cumis a lányom. azelőtt nem fogadta el, aztán egy éjjel nem vette fel az ágyból csak időnként be mentem hozzá, aztán nagy duzzogva cumival elaludt és azóta magától elalszik. mondjuk egy hónapos babán nem alkalmaztam volna, az én lányom akkor már 6 hónapos volt, nekünk megváltást hozott a Ferber és semmi hátrányát nem látom a lányomon, úgy értem nagyon jó a viszonyunk és nagyon nyugodt, boldog, jó kedélyű baba.
2015. okt. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%
de azt is megfigyeltem, hogy Ferber és társai tekintetében két tábor van: aki még sosem próbálta csak hurrog, meg aki próbálta és bevált neki.
2015. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem mindenki maga eldöntheti, hogy mit próbál ki. Én csak annyit mondok, érdemes utána olvasni. Én nem próbáltam, az lenne az utolsó amit kipróbálnék. Nem ítélem el azokat sem akik kipróbálták.
2015. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Hát, én épp bajban vagyok ezzel. 3 és fél hónapos a kislányom, 3 hónapos koráig az volt, hogy fürdés után cici, amin vagy félig, vagy teljesen bealudt, leraktam, és reggelig csönd volt (illetve az első 8 hétben egyszer kelt éjjel enni). Olyan 3 hete viszont valamiért ez nem megy, lerakom, alszik, de 20-30 perc múlva ébred egy utolsó kis kakira, és utána egy katasztrófa visszaaltatni, kb 4-5x játszuk el, hogy cici, bealszik, leteszem, úgy tűnik, hogy oké, de még át se érek a mi szobánkba, már hallom a nyögdécselését. Aztán egyszercsak megunja, és elalszik rendesen. Ez van, hogy egy óra tokkal vonóval, de olyan is volt már, hogy 2 és fél :( Megpróbáltam már mindent, variáltam a délutáni alvással, hogy később ébredjen, aztán hogy hamarabb, etetést próbáltam megvariálni, semmi nem válik be. Most próbálkozom alvós zenével a szopi mellé, hátha úgy jó lesz. Cumival sokszor csak kínlódunk, mert kiesik a szájából, és akkor csak bepöccen egy idő után, és még annyira se alszik, bár valamelyik nap pont az volt a megoldás :) Az a baj, hogy egy olyan módszert sem találtam eddig, ami 2x egymás után bejött volna.
2015. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én vagyok a Ferberes. Akik lehurrogják, valószínű meg sem próbálták rendesen. Nekem 3 nap kellet hozzá és 3 X 10 perc sírás.A 4 . naptól a lányom nyugodtan aludt, most 2 éves és lényegében a kezdetektől csak beteszem az ágába, kap egy puszit és becsukom az ajtót este fél nyolckor. Reggel boldogan kurjongat. A délutáni alvás is így zajlik.

Ráadásul előbb "Ferbereztem" mint olvastam róla. Valahogy logikusnak tűnt.

A cumit sosem támogattam, köszönhetően Ranschburg Jenőnek :-)

2015. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
50%

nekem 3 éjszaka sem kellett hozzá...első éjjel, első alkalommal sírt, aztán sem azon az éjszakán sem azt követően nem sírt többet csak egyszerűen megtanulta hogy altassa el magát a cumijával.

a kapcsolatunk nagyon jó, a környezetem ámul bámul milyen nyugodt baba (persze még dackorszak előtt vagyunk) szóval egyenlőre csak dícsérni tudom a módszert...az elvet meg...értem, valaki úgy gondolja ekkora babának nem szabad nemet mondani...én meg úgy gondolom, 4-5 hónapos kor felett igen is szabad. nem vagyunk egyformák.

2015. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Letettem, meséltem neki, néha már itt elaludt, máskor még kúszott, dumált a nyuszijának, stb., akkor kimentem.

Babfigyelő mellettem volt, így ha a gagyogása sírásba váltott, visszamentem, simogattam, dúdoltam.

Legtöbbször viszont magától elaludt, sírás és egyebek nélkül, álomba "beszélte" magát. Szerencsém volt vele :)

2015. okt. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

És ha a Ferber NEM működik..? Két éjszakát bírtam...Első éjjel másfél óra kőkemény kétségbeesett sírás, üvöltés után a fáradtságtól majdhogynem összeesve aludt el. Második éjjel ugyanígy ment egy órán keresztül, aztán feladtam, mert ezt képtelen lettem volna végigcsinálni.

9 hónapos volt akkor, most 13. 8 hónapos koráig cicin aludt el, egyszer kelt enni éjjel és már aludt is tovább reggelig. Aztán minden megváltozott és azóta apával elalszik majd 11kor ébred és onnantól képtelenség visszaaltatni a szobájában, szintén másfél-2 óra próbálkozás után mondom ezt.

Azóta együtt alszunk, ötletem sincsen hogyan fog valaha is egyedül elaludni, valószínűleg majd ha megérett rá ő dönt úgy...

2015. okt. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó! Nálatok a gyerek parancsol és sakkban tart titeket?
2015. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!