Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti kizárnátok a babakocsiban...

Ti kizárnátok a babakocsiban szunyáló csecsemőt az erkélyre?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom főleg a szüleim generációjától, hogy télen úgy altattak, hogy kitették a kiságyat vagy a mélykocsit az erkélyre, megvárták míg elaludt a csecsemő és utána becsukták az erkélyajtót, hogy ne hűljön ki a lakás.


Szerintetek milyen veszélyt hordozhat ez a kiságyban való altatáshoz képest, ha tízpercenként ránéztek a babára, a sírását pedig meghalljátok?

~6 hó alatti babánál



2015. nov. 16. 12:46
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
31%

más a baba szervezete, és más a felnőtté. Mást-mást igényel a kettő. Itt foglalkoznak vele hogy miért kell kint lenni minél többet a babának...egyébként semmit sem KELL, így kint altatni sem kell, azonban ha van rá mód miért ne...mellesleg a bölcsőhalálhoz semmi köze bődületes baromság.


[link]

2015. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
51%
Más a szervezete...azért annyira nem más, h órákra kitedd olyan helyre, ahol te 10 percet sem üldögélnél.
2015. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
34%

ma 17:01

Itt arról van szó, hogy kell neki a séta, a friss levegő. Ezt senki se cáfolta. Az, hogy 3 órákra kiteszitek aludni, az megint más.

A kicsukásról meg csak annyit, hogy nekünk szorult már úgy be az erkélyajtó, hogy nem tudtuk sehogyse kinyitni, szerelőt kellett hívni. Csukjátok csak ki.

2015. nov. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
23%
22: szívesen ki teszem a teraszra 3 órákra mert én is szívesen töltenék ott három órát ha megtehetném a házimunka egyebek mellett...értem hogy te szívesebben ülsz a gép előtt a szobában, de az ember alapvetően kültéri lény
2015. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
39%
Ha alapvetően kültéri lény vagy, akkor miért töltöd az éjszakát bent a fűtött szobában a takaró alatt, puha ágyban? miért nem kint alszol a szabad ég alatt, hisz olyan jó a friss levegő. Vagy ha a munkahelyeden holnaptól a főnök nem hajlandó fűteni, mert spórol és különben is az ember alapvetősen kültér lény, elfogadod?
2015. nov. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
43%
Éjszaka nem kell házimunkát csinálnod, költözz csak ki szépen az erkélyre, teraszra, udvarra. Kezdetnek nem kell sok, csak 3 óra. Ha a babád kibírja, akkor te is. Hajrá :D
2015. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
51%

ma 17:33

De jó neked, akkor nem is fizetsz fűtést télen, úgyis kültéri lény vagy, ugye? Az eszem megáll :D

2015. nov. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Hú, de nagy vita lett belőle!


Nos, ha lenne olyan jó meleg overálom, mint amit a babára adok és én is egy meleg, szélvédett babakocsiban feküdhetnék a levegőn, szívesen kint aludnék. :)


Aludtam jó felszereléssel 5 fok alatt is a hegyekben. Remek volt!


Illetve én még olyan oviba jártam, ahol időnként kint altattak minket télen is. A mai napig kellemes emlék, imádtam.

2015. nov. 16. 18:21
 29/49 A kérdező kommentje:
*Ó, és a 9. nem panel. Zöld övezet, remek a levegő.
2015. nov. 16. 18:25
 30/49 anonim ***** válasza:
25%
de itt nem arrol van szo hogy ejjelre kirakom szunyalni hanem nap kozben....es vissza lehet vezetni a felnottkpri megbetegedesek 80%at arra hogy egy felnott ember milyen keveset tartozkodik a szabad levegon...en egyebkent kulterben erzem jol magam, reggel kimegyek a kertbe es estig dolgozom kint, s ha anyagilag megtehetnem akkor termeszetesen gazdalkodasbol elnek...de ez mar kicsit maslapra tartozik, ti momentan azt vitatjatok hogy a babanak jot tesz ha a levegon van...ezzel kapsolatban nem ohajtok vitat nyitni mert ez nem velemeny kerdese hanem teny es tobb evtizedes kutatasi tapasztalat hogy a csecsemoknek szukseguk van friss levegore ahogy egy felnottnek is joval tobbet kellene kint tartozkodnia napi 2*30 perc busz helyett, mar csak az etvagy fpkozasa, d vitamin termelese es stressz oldal szempontjabol is....es nem ejszakara gondolok, ne ezzel dobalozzatok mert senki sem mondta hogy tegye ki ejszakara a gyereket.
2015. nov. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!