Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti kizárnátok a babakocsiban...

Ti kizárnátok a babakocsiban szunyáló csecsemőt az erkélyre?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom főleg a szüleim generációjától, hogy télen úgy altattak, hogy kitették a kiságyat vagy a mélykocsit az erkélyre, megvárták míg elaludt a csecsemő és utána becsukták az erkélyajtót, hogy ne hűljön ki a lakás.


Szerintetek milyen veszélyt hordozhat ez a kiságyban való altatáshoz képest, ha tízpercenként ránéztek a babára, a sírását pedig meghalljátok?

~6 hó alatti babánál



2015. nov. 16. 12:46
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Soha nem hagytam felügyelet nélkül.
2015. nov. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
58%

Engem Anyukám még éjjel is kitett az erkélyre bundazsákban, 2 takaróval :) 3.-on laktunk és csak hidegben voltam hajlandó aludni 3 hónapos koromtól. Rám nézett persze időközönként.

És tök érdekes, hogy ez a mai napig megmaradt...télen is nyitott ablakkal alszunk a Férjemmel.

2015. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
45%

Persze, semmi baja nem lesz, ez csaqk a mai halálraaggódós anyucik hüyesége, hogy nem , mert megeszi a macska, rászáll egy légy, fülébe mászik a pók, stb.


A 2 hónapos unokahúgom is a teraszon alszik, hatalmasakat, jól beöltöztetve. Mellette a figyelő, és nem mászkálunk ki hozzá negyed óránként.

Én is az udvaron aludtam babaként, pedig 1 hós koromig az is kérdéses volt, hogy életben maradok-e... mellettem a német juhászunk, és bárki közelebb mert jönni (idegen) a kocsihoz, már ugrott is fel.

2015. nov. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
55%

Utolsó vagyok: és aludtam már 0 fokban, csak egy sátorponyva választott el a szabad égtől, amit piszkosul élveztem, sokkal inkább, mint a 19-20 fokos szobát.


Fel kell öltöz(tet)ni, és semmi gond nem lesz.

A bölcsőhalálhoz meg semmi köze :D

2015. nov. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
25%
Azért az sem mindegy, h aludtál már 1x életedben sátorban hidegben, vagy h a csecsemő minden nap ki van rakva. De továbbra sem értem, h akkor ti miért nem ott alszotok az erkélyen, ha olyan jó? Miért kapcsoltok be fűtést a lakásban?
2015. nov. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
76%

Akik ennyire ellenzik ezt, nem gondoljátok, hogy a babák nem aludnának mélyen, teljes nyugalomban 3 órákat, ha rossz lenne nekik?

A 4,5 hónapos lányom konkrétan éjjel alszik csak a kiságyban, nappal 5 perc után ébred, és annyi is volt, nem alszik vissza. A teraszon a babakocsiban meg szunyál 2,5 órát, persze jól bebugyolálva. Biztos nagyon rossz neki, ha ekkorát alszik és vigyorogva ébred :D Megvan a nagy batár mélykocsi, amiben anno anyám tologatott engem, az jó széles, azt használjuk erre a célra, így nem is nyomorog.

2015. nov. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
58%
35: azért mert én éjjel alszom és nem nappal...éjjelre a babát sem rakjuk ki nyilván...de ha nappal megtehetném hogy alszom egy órácskát, és lennének kint feltételei: nyugágy vagy bármi, a legnagyobb örömmel bóbiskolnék kint...másrészt meg mint írtam a babáknak sokkal nagyobb szükségük van a levegőre a fejlődésük szempontjából, és most az teljesen mindegy hogy ébren vannak e kint vagy alszanak...de minden babának legalább napi 3-4 órát kellene a szabadban töltenie...egyébként a felnőtt szervezetnek is.
2015. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
23%

Figy, sztem te már ne szólj hozzá többet :D hatalmas okosságokat írsz...


" a babák nem aludnának mélyen, teljes nyugalomban 3 órákat, ha rossz lenne nekik? "


Az megvan, h a hajléktalan is el tud aludni a fagyban egy szál pulóverben is akár? ...és képzeld már el, olyan jó neki a fagyban aludni, h azt sem veszi észre, ha megfagy 1-2 testrésze.


Te tényleg ennyire buta vagy?:)

2015. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
45%

Régen is kitolták a gyerekeket. Énis mindig kitoltam,az első napokban is. November 22.én születet. Nem lessz semmi baja,nem cukorbol van.

Tegnap olvastam h " magyar betegség " hogy agyon öltöztetik a gyereket meg nem merik hosszabb időre kivinni télen.

-10fokba is orákat sétáltam pár hetes babámmal.Egyszer nem volt meg beteg se!!

2015. nov. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
50%

szerintem meg te maradj csöndben, mert egyrészt nem tudsz kulturáltan kommunikálni és érvelni, fel sem fogod amit írunk, jössz itt azzal hogy aludjunk éjjel kint, holott senki nem beszélt itt arról, hogy éjjelre kitenné a babát, vagy kitenné -5 fokban (Magyarországon délután szerintem 15 éve nem volt -5 fok, jelenleg nálunk 14 fok van, tegnap előtt 20 fok volt)


másrészt nem muszáj azonosulni velünk, embertelen anyukákkal, akik képesek vagyunk levegőztetni egy kisbabát. nyugodtan tedd csak le a szőnyegre a tv elé, majd a tv-n elalszik, biztos minőségibb alvásban lesz része mint kint a teraszon

2015. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!