Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti kizárnátok a babakocsiban...

Ti kizárnátok a babakocsiban szunyáló csecsemőt az erkélyre?

Figyelt kérdés

Sokszor hallom főleg a szüleim generációjától, hogy télen úgy altattak, hogy kitették a kiságyat vagy a mélykocsit az erkélyre, megvárták míg elaludt a csecsemő és utána becsukták az erkélyajtót, hogy ne hűljön ki a lakás.


Szerintetek milyen veszélyt hordozhat ez a kiságyban való altatáshoz képest, ha tízpercenként ránéztek a babára, a sírását pedig meghalljátok?

~6 hó alatti babánál



2015. nov. 16. 12:46
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
65%
jaj már madarak....bogarak pláne a 9-en...ha csak nincs csótányinvázió nálatok, akkor nyugodtan tedd ki. most már se szúnyog se cserebogár.....jól bugyoláld be hogy meg ne fázzon, milliószor aludt kint a babám...
2015. nov. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
44%
Az enyémek rendszeresen aludtak a körfolyosón. Séta közben elaludtak a babakocsiban, és nem akartam őket felébreszteni. Igaz, a ház bejárata mindig zárva volt, és a folyosón a miénk volt az utolsó ajtó, így senki nem járt arra. És az ajtót résnyire nyitva hagytam, hogy mindenképpen meghalljam a legkisebb neszezést is. A levegőn mindig sokkal jobban aludtak, télen-nyáron.
2015. nov. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 A kérdező kommentje:

Csótány nincs, mezei (?) poloska van.

[link]

Ott süttetik magukat a falon és időnként betévednek a lakásba (de arra elég a szúnyogháló).

2015. nov. 16. 13:46
 14/49 anonim ***** válasza:
44%
Énis mindig kitoltam és közbe ráméztem. Meg ugyis nyöszörgött mikor felébrft.
2015. nov. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
53%

Míg kicsi volt mindkét gyerekem szokott kint aludni a teraszon (kertes ház, a nappaliból nyílik a terasz, rálátok), sosem volt semmi gond. Nyugodtan kiteheted, semmi baja nem lesz.

De azért ne csak tíz percenként nézz rá hanem gyakrabban.

2015. nov. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
25%
Par napos koratol kint altattam a babamat. Halot raktam a babakocsira a bogarak ellen. Mikor hideg van csak resnyire hahgyom nyitva az ajtot es 5-10 percenkent ranezek.
2015. nov. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
30%
Én nem altattam soha az erkélyen, a bölcsőhalál kockázatát igencsak növeli, orvos mondta. Ha kint aludt el séta közben fellifteztem, kinyitottam az erélyajtót és odatoltam a kocsit, én meg bebújtam mellé egy takaró alá, nem toltam ki, csak a levegő jött rá, és ott voltam mellette.
2015. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
54%

ma 13:03

De kiviszem SÉTÁLNI, ahogy én is sétálok télen is, de aludni nem szoktunk kint, a hidegben... Te miért nem alszol az erkényen, ha szerinted olyan klassz? Nem tudom ki találta ki ezt, de nagyon agyament volt, az tuti.

2015. nov. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
49%

Én se értem h a szülők miért nem alszanak kinn este ha olyan egészséges, miért csak a kicsit kell kirakni?

Sosem hallottam még senkitől, hogy kinn aludnának hálózsákban az erkélyen, mert az annyira jó.

Miért csak a gyereknek egészséges, felnőttnek miért nem?

Panel 9. meg általában nem a legegészségesebb falusi levegőn van.

Babakocsi meg közlekedésre való, ha abban bealszik, akkor ez van, de nem hiszem h baromi jó lenne napi több órát oda bepréselve tölteni. A kiságyban szabadabban mozoghat akár álmában is.

2015. nov. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
50%
Sose tenném ki az erkélyre, tejóisten...meg olvasom itt, hogy órákra...azért ne haragudjatok, elment az eszetek...ha olyan jó az immunrendszernek, ti miért nem üldögéltek vagy alszotok az erkélyen órákat a "jó levegőn"? Ja, hogy hideg van.
2015. nov. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!