Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassuk át a korábbi...

Hogyan szoktassuk át a korábbi elalvásra?

Figyelt kérdés

Kisfiam este 1,éjfél körül hajlandó elaludni,most 7 hetes.Reggel aludna 8ig is,de kelni kell 6kor mert a naggyal menni kell suliba.

napközben keveset alszik,de este nem tudom elaltatni korábban.ha bealszik 8-9 körül,betenném a kiságyba,5 percen belül ébred,és sírás van csak,semmi nem kell neki.Napközben is csak akkor alszik ha sétálunk,itthon max. 10 perceket.


2016. jan. 9. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj a hasa véletlenül? Nálunk amiatt nem volt alvás éjfélig, és amint kapott Espumisant, 9kor el tudott aludni.
2016. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nem jó így, mindenképpen orvossal, védőnővel beszélnék a helyedben!


Ugyanis ez a kisbabák alvásritmusától drasztikusan eltér. Egy ekkora babának napi 14-17 óra alvásra van szüksége, éjjel 8-10 órás (persze ilyenkor sokszor még felébrednek) és napközben kisebb adagokban a maradékot. A tiéd összesen 5-8 órákat alszik, ami teljességgel abnormális és nem is egészséges!

2016. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hasfájós,espumisan nem használt,most a biogaia-t probáljuk,meg tejmentes diétát kell tartanom.

Sajna ha 2kor hazajövünk a naggyal a sulibol akkor utána max 10 percet szundit el,meg 8 körül,de akkor nem tudjuk betenni a helyére:(Gyerekorvossal beszéltem,székletet is néznek most h abban nincs-e valami.Éjjel amugy ha bealszik,szerencsére csak 1x kel enni.(napközben délelött ha bealszik egyszer akkor be tudom tenni a kiságyába,szoval ezért gondolom h nem az ággyal "van a gondja")

2016. jan. 9. 13:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Fú,de ismerős...én a k-vitaminos fecskendővel adtam neki a teát két sírás közt,mert nem akarta az istennek se meginni. Aztán vettünk espumisant és szerencsére segített. Valószínű a pocakja fáj azért nem alszik. Amikor újszülött volt,napi 8 órát is aludt egyhuzamban napközben aztán éjjel meg a hasfájás,zokogás amíg nem vettünk neki cseppet. Nem eszel esetleg olyat ami puffasztja? Bár ez természetes a kicsiknél,de azért szólj a védőnőnek. Én már október közepe óta 3-4 órákat alszom,20 percenként felsír éjjel...kibújt már 2 foga,most töri át az ínyét a 3-4-ik,remélem ezután már jobb lesz,mert igencsak megvisel. Nagyon aktív baba,szóval nappal egy perc pihenés sem jöhet szóba. Amikor alszik (fél órát max.) napközben,akkor gyorsan összepakolok,takarítok amit tudok. Bocsi,hogy eltértem az eredeti témától,de jobb ha erre is felkészülsz,persze nem biztos,hogy így jársz te is. Kívánom,hogy ne.
2016. jan. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Már minden olyat kerülök ami puffaszthat,valami remélem beválik.

Ha bealszik 11kor este onnantol nincs gond,csak jobb lenne ha ez elöbb történne.

2016. jan. 11. 06:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem,hogy sikerülne. Barátnőm kisfia is 1 éves múlt,10-kor alszik el. Nekünk is 11 körül szokott elaludni. Azt próbáljátok ki,hogy nem hagyjátok már aludni olyan 7-től,hátha elfárad és elalszik. Egyébként ha túl sok inger éri egy nap,akkor az este csapódik le és emiatt se tud aludni. Írtad,hogy reggel keltek 6-kor,ez sem tesz jót neki,hogy ha a szervezetének még szüksége van akkor az alvásra,de gondolom nem tudjátok másképp megoldani.
2016. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik jó úton haladunk,9körül bealszik:)reggel csak eszik és felöltöztetem,addig van fent és alszik tovább.

Nagyfiam is ennyi idős kora óta este 8kor megy aludni.

2016. jan. 19. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor örülök neki :) Úgy néz ki nekünk is rendeződik. Most a popsija rettenetesen csúnya,kibújt egyszerre 4 foga és emiatt kicsípte a széklete. De 3 nap alatt 19-szer kakált,nem is csodálom...8 hónapos lesz jövőhéten és már 6 foga van :D Nem baj,legalább hamar letudjuk.
2016. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!