Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van értelme a légzésfigyelőnek?

Van értelme a légzésfigyelőnek?

Figyelt kérdés
Az én és a párom családjában visszamenőleg sem volt bölcsőhalál. Anyukám szerint felesleges, anyósom szerint muszáj, hogy legyen.
2016. márc. 7. 21:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél,hidd el,megnyugtato h rajtad kivul meg vmi orzi a babad,olyankor is mikor te alszol v nem vagy ott. Nalunk 2szer csipogott elesben,szerencsere eleg volt durvabban megsimizni a babat es vett levegot. De tudtam volna ujraeleszteni,reszt vettem ilyen tanfolyamon szules elott. Nem elne a gyerekem ha nem vettem volna legzesfigyelot. Azt sose bocsajtottam volna meg magamnak h meghalt mert en nem akartam penzt adni egy "felesleges" kutyuert.
2016. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Van értelme igen! Nálunk sem volt bölcsőhalál a családban,nekünk mégis volt légzésfigyelőnk. Életet menthet! Ha megtehetitek miért ne vennétek meg? Nem lenne megnyugtató? Bár ti tudjátok,de ha bármi gáz van megtudjátok mp-ek alatt ha van l.figyelő! Ha nincs és baj van és épp egy filmet néztek a nappaliban a pároddal? És pl 2óra múlva veszitek észre? Hogy segítesz? Már sehogy.. Ellenben ha van figyelő rögtön tudtok menni nem debár? Ezt kell mérlegelni!
2016. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Mi vettünk susazna herot pelusra csiptethetőt ,mert nem csak a kis agyban fog aludni,sokat utazunk ès sètálunk .Engem megnyugtat valamilyen szinten nem èrzem kidobott pènznek ,hogy van de ne adja isten sose hogy csipogjon ...
2016. márc. 8. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen,van természetesen,de már leírtak minden elottem.

Mondom ezt úgy hogy nekünk nem volt,de ettől függetlenül megértem,ha valaki nyugodtabb vele.

2016. márc. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
65%

Eredetileg mi nem is gondolkodtunk rajta, de kaptunk egyet egy rokon baba után. Be volt rakva a kiságyba, de a lányom nem akart ott aludni, legtöbbször mellettünk aludt. Párszor aludt a kiságyban, akkor be volt kapcsolva a légzésfigyelő. Kétszer sípolt is. Gyanús, hogy pont akkor állt volna le a légzése, pont azokon a ritka alkalmakkor, amikor a kiságyban volt. Mert mellettem nem állt le a légzése. Nem tudhatom, hogy téves riasztás volt, vagy véletlen volt, hogy pont a "veszélyes" éjszakákon tettem be mégis a légzésfigyelőre. De újraéleszteni nem kellett, ahogy kikaptam a kiságyból, kinyitotta a szemét és lélegzett.


Összefoglalva: Ha mindig mellettetek fog aludni, nem tudod használni. Ha mindig kiságyban volt, akkor sem kötelező (hiszen a többség enélkül is életben marad). Ha kiságyban van és biztosra akarsz menni, akkor nem vesztesz vele sokat ("csak" pénzt) ha van egy a biztonság kedvéért.

Mondjuk szerintem azt a hibát sem szabad elkövetni, hogy teljesen megbízunk a légzésfigyelőben. Hiszen az csak egy gép, működhet hibásan. Én a légzésfigyelő mellett is folyamatosan ellenőriztem a légzését, már amikor nagy néha ott volt. Magyarul jobban megnyugtat, ha a légzését hallom, mintha a figyelő pittyegését.

2016. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%

Hogy egy kicsit eltérjek a légzéskimaradástól. Nekem van egy másik haszna is a leégzésfigyelőnek! A miénknek van bébíőr funkciója. Ez nagyon nagy szabadságot nyújt nekem. Pl kimehetek a lakásból, pl a kamrába krumpliért, a postaládához, vagy bárhová az udvarba. Mert minden hangot közvetít a kézi része. Hallom, ha félébred, vagy ha bármi van jelez. Sokkal nagyobb szabadság ez a nappali altatásnál. Nem beszélve arról, hogy így nem kell mindig odaosonnom a szobájához, hogy megnézzem minden ok-e, nyugodtan tehetem amit akarok a lakás másik, akár távolabbi részében is.


Szóval nekem már ezért is megérte.


Amúgy lenne egy kérdésem az utolsóhoz: 1-2x nálunk is előfordult, hogy mellettünk aludt a fiam, de én azt sem vettem észre alvás közben, hogy mocorog. Mond meg nekem légyszíves, hogy te alvás közben hogyan veszed észre, ha mondjuk 20-30 mp-re nem vesz levegőt? Nem sértésből, tényleg csak tiszta kiváncsiságból!

2016. márc. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Alvás közben sehogy se vettem volna észre, ha nem vesz levegőt. Szerencsére ilyen nem történt, hiszen nem lett baj. De a szoptatás miatt aludt mellettem, meg ha megpróbáltam áttenni kiságyba, akkor többnyire felébredt. Csak ugye furcsa, hogy (most csak mondok számokat) 200-szor mellettem volt, nem fulladt meg, 5-ször a kiságyban, és pont akkor állt volna le a légzése kétszer? Valószínű hamis jelzés volt, de örülök, hogy mégis a légzésfigyelőn feküdt pont azon a két éjszaka.

Viszont ha felébredtem, ellenőriztem a légzését mindig (ha mellettem volt, ha kiságyba)

2016. márc. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam normális a pármásodperces légzéskimaradás csecsemőknél, nem lehet hogy akkor jelzett és vett volna anélkül levegőt, hogy felveszed? Az megint más ha hosszú ideig nem vesz levegőt. Én szeretnék ilyen légzésfigyelőt, megnyugtatna, párom viszont feleslegesnek tartja. :(
2016. márc. 8. 23:17
 19/24 anonim ***** válasza:

Nővérem kiafia mellette halt meg, volt a koságyban légzésfigyelö de inkább maga mellett altatta....

Előtte egyik családban sem volt bölcsőhalál..

2016. márc. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Sajnos a védőnő is azt mondta páromnak, hogy felesleges... :( Hogy győzzem meg?
2016. márc. 9. 19:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!