Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam, hogy végre...

Hogyan altassam, hogy végre átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Itt vagyunk lassan 5 honaposan és még mindig 2-3x kel éjjel/hajnalban (este 11, majd hajnal 2-2.30 körül aztán 4 körül). Az ébredés még nem is zavarna, de hajnalban sokszor nem alszik vissza, 2 órásnál necces, 4 órásnál gyakran már nem alszik vissza. És onnantól fent van délelőtt 8-9ig. Látszik rajta hogy álmos, ásit szemét dörzsöli, de nem hajlandó aludni. Éjjel csendben, sötétben etetem ha ébred, ha rajtam nem tud elaludni akkor sétálok vele, halkan dudolok, de ez se mindig szokott bejönni. Lerakni a kiságyba, hogy ott majd elalszik... esélytelen: háton nem tud elaludni, hasra meg ha lerakom kinyomja magát és ordít. Azt várja, hogy hajnalban játsszunk vele...persze igyekszünk ezt elkerülni, marad a sétlgatás... de hiszti, orditás a köbön mert nem az van amit ő akar...

Most páromnak szegénynek átadtam mert nálam már kiment a biztositék: 2 órája probálkozok visszaaltatni és semmi nemm ho neki, evett ivott felvettem letaktam moncs melege nem fázik, pelust is cseréltem... 3 órát aludtam és alszok szinte minden nap...és persze páromat is sajnálom, de nem akarok türelmetlen lenni a babával...nagyon érzem a határokat és az energiáim végét (mult hlten pl. több mint fél napig folyamatosan szédültem alig állok néha a lábamon) és ez igy nem mehet tovább...másik szobábol hallom hogy sikitva ordit... persze nem alszok figyelem mi van vele, meg az ideg is szétvet...De ilyen komolyan nincs...nem hiszem el, hogy itt tartunk ennyi idösen...állítólag az idegrendszer érésével javul a helyzet - hát nálunk nem javult, ugyanott tartunk mint az elsö hetekben. Igaz, vannak jobb napok is, de ez a rirkább.

És tudom, hogy én/mi vállaltuk, de nekem ezt ne irja senki kommentbe, főleg ne olyan akinek nyugodt a babája, mert az nem tudja elképzelni sem, milyen idegőrlő ez, az könnyen beszél és kövezi meg a másikat, aki jokat alszik mellette...mi vállaltuk persze, csak általában az éjszakai nem alvásról mindenki hallgat - vagy legalábbis nem mondják hogy 3 óra alvás...max hogy elöre aludjam ki magam...


Kérdés tehát: másnál is ennyire durva a helyzet? Mit csináljak hogy aludjon? Mikor javul, javul e egyáltalán ez - olyat is mondtak már hogy van hogy még 4 évesen sem alussza át a gyerek az éjszakát...


(Ja még annyi hogy nappal is iszonyat keveset alszik, összesen átlag kb 3-4 orát és van hogy már 6-10 orát fent van és csak akkor és csak kaja után vagy közben tud elaludni (ha már végtelenül fáradt, akkor tud csak anélkül, karban vagy hintában, hordozóban, de akkor tényleg szinte beájul).


Na közben bealudt, nekem kiment az álom a szememböl, mire nehezen visszaalszok...marad 1 órám aludni, ami meg olyan kevés, hogy attól csak még fáradtabb leszek...remek.


2016. ápr. 6. 05:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
cumival hogy all? nem azert sir amugy mert nem az van amit o akar...5 honapos nem sir dacbol. ha nem hasfajas akkor valoszinu csak tulfarad es azert sir...az enyem is nagyon nyugos volt, ejjel 5-6szor kelt, nappal 2*20 percet aludt...szoval a helyzeted még egeszen barati :(
2016. ápr. 6. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát ez ilyen, a babák jó része ilyen korban ezt csinálja és sok baba 1 éves kora után kezdi átaludnu az éjszakát, az én lányom pl. 1,5 éves korában, addig 2-8 alkalommal kelt. Tudom, hogy nehéz, de abszolút normálisan működik a gyereked.
2016. ápr. 6. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért nem szoptatod meg, amikor felébred?

Mert amúgy a 2-3 kelés 5 hónaposan nem számít rossznak.


Egyébként megértem, min mész át, a harmadik gyerekemmel nálunk is volt egy bő fél év, amikor nem aludtam egész éjjel, de ő betegség miatt folyamatosan üvöltött, max. 20 percet tudott egyben aludni akár éjjel, akár nappal, szóval kicsit más, de az alvásmegvonás az tényleg kegyetlen egy idő után...


Szóval én biztosan nem járkálnék vele éjjel, ha egészséges, megszoptatnám és aludnánk.

A cumisüvegekkel nincs sok tapasztalatom, de ha tápszeres, akkor meg egy kis víz a cumisüvegbe, odaadod neki és ennyi.

Vagy már ezt is próbáltad?


Egyébként a fent említett gyerekem most lesz négy májusban, és most néha átalussza az éjszakát. :)


Kitartás, a gyereke folyamatosan változik!

2016. ápr. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem az nem jó út ha cicire teszed, én is azt tettem, eredmény: először csak kétszer kelt, aztán háromszor, aztán négyszer, ötször...stb. hozzászokott az éjjeli összebújáshoz, és utána már kimondottan igénye volt hogy velem/rajtam aludjon el.

Amit tehetsz, hogy megtanítod az önálló elalvásra, amire egy 5 hónapos általában már képes, és ez a legjobb kor rá, mert ahogy közeledik az 1 éves korhoz, megjön az akarata és annál nehezebb. Ilyenkor még megszoknak bármit, csak következetesség kérdése. Ezért kérdeztem hogy próbáltad e a cumit, azzal a legtöbb csecsemő el tud aludni egyedül is, és most már abban a korban van, hogy éjszaka saját maga is megtudja találni és a szájába venni (világítós cumink volt)

2016. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tul nem fárad mert alvásbol ébred, etetem, ha végzett magamhoz ölelem, és igy szokott bealudni, vagy max bölcsötartásban de azt ugye éjszaka már nem, mert akkor meg tul nagy váltás onnan hasra berakni a kiságyba.



Ha tzdom hogy éhes akkor etetem, reális keretekkel, például ha tudom h keveset evett ciciröl és felkel 1.5 ora mulva, akkor adok neki tápot, de ha mondjuk megette az adagját tápban és ugy kel 1 ora múlva, akkor vizet kap, vagy csak simán megprobálom visszaaltatni.

Szoval amikor nem alszik vissza olyan mintha egyszerüen nem lenne álmos (de persze hamarosan ásítozik).

És direkt nem csinálok vele semmi olyat nehogy felpörgessem.


A cumi...de jo is lenne...egyszerüen kiköpi és aztán cukin rám nevet :D Ha meg ordit, akkor rá se kap...


Hogyan tudom megtanítani elaludni?

2016. ápr. 6. 08:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm együttérzö szavaitokat, igazzán jol esik :) tényleg nagyon nehéz ez a nem-alvás, tiszta zombi vagyok...
2016. ápr. 6. 08:24
 7/11 A kérdező kommentje:
Na ebből is látszik fáradt vagyok. Cumi az nálunk nem járszik, tudsz más modszert is amivel megtanithatom?
2016. ápr. 6. 09:10
 8/11 anonim ***** válasza:

A túlfáradás nem csak akkor lehet, amikor egyszerre sokat van ébren. Akkor is, ha folyamatosan kevesebbet alszik, mint arra szüksége lenne. Az én babám nagyon jó alvó volt valamikor, a lerakom cumival simogatom a hátát 2 percig és már alszik kategória.

4 hónapos kora óta pedig művészet elaltatni, éjjel van mikor óránként ébred, ébredés után is már álmosnak tűnik.

Most 6,5 hónapos, nem sikerült kitalálni mit csináljak, amivel próbálkozom:nappali altatásnál visszaaltatom ha lehet, ehhez szükséges minél hamarabb bemenni hozzá mielőtt teljesen felkel. Nálunk kb 1 hónapja működni látszott csak azóta volt itt minden és borult is minden. (Betegség, fogzás, mozgásfejlődés, hozzátáplálás)


Esetleg próbáld meg félálomban etetni. De ha megnyújtod a nappali alvásokat akkor meglepő módon jobban alszik éjjel, amikor nálunk sikerült, akkor még átaludt éjszaka is volt egy pár, amikor már visszaaltatás nélkül is aludt 2 órát a szokásos 30 perc helyett.

2016. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

szia. kisfiammal hasonló volt a helyzet. szintén hajnalban kelt nem volt hajlandó visszaaludni, csak üvöltött reggelig. Mondjuk hasfájós is volt infacol vált be. egyedül alvásra ilyenkor kezdtük rászoktatni. Nálunk az ágyra szerelhető körforgó vált be . Nem a felhúzós hanem az elektromos fajta.(felhúzós mindig akkor járt le mikor elaludt volna) Azóta 2 éves és egy hang nélkül elalszik reggel pedig 6-kor kel. először 8 hónaposan aludta át az éjszakát . kitartást.

[link]

hasonló volt nekünk igaz én használtam vettem.

2016. ápr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálam egy dolog vált be, hogy tudjak aludni, de nagyon nem ideális: magam mellé fektetem a gyereket. Velem ugyanis alszik, így én is tudok. Minden más esetben minimum 6x kel egy éjjel, de van, hogy többször. Ritka, hogy másfél órát alszunk egyben.

Ja, 9 hónapos, 4 hónapos koráig aludt egész éjjel. És pont úgy jártam, mint a 4es, felkelt, éhes volt, megszoptattam. Először 1x kelt, aztán 2x, 3x,most meg néha nem is számolom... De én nem tudom, hogy mit lehetett volna ezzel csinálni. Éhes volt, tényleg, hiába adtam neki inni, cumit (sose fogadta el), hiába ringattam, simogattam, dúdoltam... Éhes volt. Tudtam, hogy ez lehet a következmény, de mégis mit tehettem volna? Hagyom éhesen ordítani reggelig, vagy amíg be nem ájul?

Mi jelenleg ott tartunk, hogy lefektetem 7 körül (tovább nem bír fent lenni, fáradt, sír, semmi nem érdekli), én éjfél körül szoktam lefekudni. Van, hogy már ennyi idő alatt túl vagyunk 4-6 ébredésen. Miután én is lefekszem, általában várok, hátha jobb lesz, de ha 2 órán belül harmadszor-negyedszer kel, átviszem magamhoz. Ha nem, akkor ez megy reggelig, azt meg nem bírom.

A nappali alvása most javul, mióta mászik, de nem nagyon látom, hogy éjjel jobb lenne a helyzet :/

2016. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!