Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam, hogy végre...

Hogyan altassam, hogy végre átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

Itt vagyunk lassan 5 honaposan és még mindig 2-3x kel éjjel/hajnalban (este 11, majd hajnal 2-2.30 körül aztán 4 körül). Az ébredés még nem is zavarna, de hajnalban sokszor nem alszik vissza, 2 órásnál necces, 4 órásnál gyakran már nem alszik vissza. És onnantól fent van délelőtt 8-9ig. Látszik rajta hogy álmos, ásit szemét dörzsöli, de nem hajlandó aludni. Éjjel csendben, sötétben etetem ha ébred, ha rajtam nem tud elaludni akkor sétálok vele, halkan dudolok, de ez se mindig szokott bejönni. Lerakni a kiságyba, hogy ott majd elalszik... esélytelen: háton nem tud elaludni, hasra meg ha lerakom kinyomja magát és ordít. Azt várja, hogy hajnalban játsszunk vele...persze igyekszünk ezt elkerülni, marad a sétlgatás... de hiszti, orditás a köbön mert nem az van amit ő akar...

Most páromnak szegénynek átadtam mert nálam már kiment a biztositék: 2 órája probálkozok visszaaltatni és semmi nemm ho neki, evett ivott felvettem letaktam moncs melege nem fázik, pelust is cseréltem... 3 órát aludtam és alszok szinte minden nap...és persze páromat is sajnálom, de nem akarok türelmetlen lenni a babával...nagyon érzem a határokat és az energiáim végét (mult hlten pl. több mint fél napig folyamatosan szédültem alig állok néha a lábamon) és ez igy nem mehet tovább...másik szobábol hallom hogy sikitva ordit... persze nem alszok figyelem mi van vele, meg az ideg is szétvet...De ilyen komolyan nincs...nem hiszem el, hogy itt tartunk ennyi idösen...állítólag az idegrendszer érésével javul a helyzet - hát nálunk nem javult, ugyanott tartunk mint az elsö hetekben. Igaz, vannak jobb napok is, de ez a rirkább.

És tudom, hogy én/mi vállaltuk, de nekem ezt ne irja senki kommentbe, főleg ne olyan akinek nyugodt a babája, mert az nem tudja elképzelni sem, milyen idegőrlő ez, az könnyen beszél és kövezi meg a másikat, aki jokat alszik mellette...mi vállaltuk persze, csak általában az éjszakai nem alvásról mindenki hallgat - vagy legalábbis nem mondják hogy 3 óra alvás...max hogy elöre aludjam ki magam...


Kérdés tehát: másnál is ennyire durva a helyzet? Mit csináljak hogy aludjon? Mikor javul, javul e egyáltalán ez - olyat is mondtak már hogy van hogy még 4 évesen sem alussza át a gyerek az éjszakát...


(Ja még annyi hogy nappal is iszonyat keveset alszik, összesen átlag kb 3-4 orát és van hogy már 6-10 orát fent van és csak akkor és csak kaja után vagy közben tud elaludni (ha már végtelenül fáradt, akkor tud csak anélkül, karban vagy hintában, hordozóban, de akkor tényleg szinte beájul).


Na közben bealudt, nekem kiment az álom a szememböl, mire nehezen visszaalszok...marad 1 órám aludni, ami meg olyan kevés, hogy attól csak még fáradtabb leszek...remek.


2016. ápr. 6. 05:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy nappal sokat alszik?

Én is ugyan így jártam, de rájöttem hogy ha nappal nem engedem aludni, vagy (volt hogy 4-6 órát aludt nappal) ilyenkor felkeltetten 3-4óra után és fokozatosan csökkentettem a nappali alvását...nagyon nehéz volt az elején mert a fáradságtól nappal is sírt, de 3nap alatt beállt. 4hónapos volt.

fontos hogy minden reggel és este legyen valami rutin.

Tudom milyen idegroncs ilyenkor az ember..sok sikert !

2016. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!