Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan altassam az újszülött...

Hogyan altassam az újszülött babát?

Figyelt kérdés
Megszoptatom és beteszem a kis bölcsőjébe (ágyunkkal egy szintben van) pár perc múlva felkel. Ahogy kézbe veszem vagy magam mellé fektetem megnyugszik elaszik. Nem kell ringatni, sem sétálni vele csak a közelségemet igényli. Ösztöneim szerint adjam meg de sok helyen azt olvasom így ezt köti össze az alvással. Mit tegyek? Még csak egy hetes.

2016. máj. 16. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, nekem is három gyerekem van, meg lehet oldani ezeket a dolgokat, és továbbra is azt gondolom, hogy egy egy hetes gyereket nem kell "kondicionálni", hanem reagálni az aktuális igényeire, de mivel a Te csemetéd, és már egy másikkal is megoldottad, meg fogod vele is.

első

2016. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a hason alvás lett a megoldás.Az első 2-3 hétben pár percen belül felriadt,amikor a hátára,vágy az oldalára téve próbáltam az ágyikójába tenni.Már kizárólag így alszik,elvétve fordul csak elő,hogy megébred.Szerintem így a pocakján fekve stabilabb neki,jobban biztonságban érzi magát.Illetve arra is rájöttem,hogy ha az evés befejezése után még legalább 10-15 percig a mellkasomon pihen,úgy mélyebb álomba merül,kevésbé éber,amikor leteszem a helyére.Na meg a maradék büfi is távozik ilyenkor.
2016. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2016. máj. 17. 15:15
 14/14 anonim ***** válasza:

Én a kórházba vele aludtam, miután hazajöttünk napközben nagyon sokat volt a mi ágyunkba, de éjszakára betettem a bölcsőjébe. De volt,hogy szoptatás közbe én is bealudtam és csak hajnalba keltem fel olyankor szintén áttettem a helyére. Utána jött egy időszak, hogy többször is felkelt éjjel, olyankor magunkhoz vettem és mindig ottragadt az ágyunkba. Hetekig szinte csak velünk aludt.Természetesen próbáltam betenni a helyére de mindig felkelt így nem erőltettem. Ha kérte a közelségemet megkapta. Aztán pár hét múlva szépen aludt a helyén egyszer kétszer felkelt enni éjjel de utána is vissza tudtam tenni az ágyába. Most már végig aludja az éjszakát a saját helyén.

Én terhességem alatt úgy gondoltam biztos nem fogok vele aludni mert félnék,hogy ráfekszem meg hasonlók.. de aztán nagyon jókat tudtam/tudtunk aludni vele.

Mint ahogy írták már többen is még nagyon pici. Te jelented neki a mindent, a biztonságot és az életben maradást. Ő ezt érzi. Ennyire kicsiként még nem fogja ezt megszokni.

Természetesen meglehet próbálni betenni a helyére de ha nem tetszik neki akkor csináld azt amit érzel. Csak magadra hallgass senki másra mert csak te tudod ,hogy mi jó nektek.

2016. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!