Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 3 hónapos babád mennyit alszik?

3 hónapos babád mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Napközben hányszor, hány percet? Éjszaka mennyit? Hányszor kel éjszaka? Nehezen alszik el? Hogyan altatod? Minden érdekel ezzel kapcsolatban.
2016. jún. 29. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor 3 hónapos volt a babám, akkor kezdte átaludni az éjszakát. (Tartott másfél hónapig) este fél 8-8 között aludt el és reggel 7 körül ébredt.

Nappal 5 alkalommal aludt, általában 30-40 percet egyszerre. De néha az egyik alvása nagyon megnyúlt, 2-3 óra is volt pár naponta 1x, ilyenkor "csak" 4 alvás fért bele egy napba.

De ő most is többet alszik, mint a legtöbb baba az ő korában. 9 hónapos és még 3x alszik, napi 14-15 óra között összesen.

2016. jún. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, csak sötétítve volt hajlandó elaludni, este csak leraktam cumival és aludt, nappal változó, volt mikor a hátát simogattam amíg el nem alszik, néha cumival elaludt nappal is. Mindkét esetben viszonylag hamar elaludt. Olyan 4,5 hónapos korában lett egy rémálom az altatás meg az éjszaka.
2016. jún. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

3 hónaposan éjjel átaludta az éjszakát, körülbelül 10 órát egyben..nappal meg örültem a 3*30 percnek...de inkább 2*30 perc volt a standard, azt is cicin aludta...

egyszerűen nem tudtam sehogy nappal elaltatni máshogy..aztán körülbelül 4-5 hósan elkezdett éjjel is kelni, és persze akkor sem aludt el sehogy csak cicin...amikor már éjjel is 3-4szer kellett hozzá kelni, adtam neki egy cumit és nem adtam cicit...na azóta alszik jól, napközben is egyben 2-3 órákat..

2016. jún. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos. Reggel 6 körül kel, fél órát mellénk fekszik még. Aztán 8 körül (etetés, pelenkázás, apa elkísérése egy darabon után) visszaalszik 11-ig. 11-kor eszik, akkor már nem alszik utána vissza általában, de néha igen. Lényeg, hogy van egy aktív 4-5 óra, amíg ébren van nappal, akkor beszélget, viháncol, nevetgérezik, játszik. A többi alvás, vagy alvás-ébrenlét közti állapot pl. kéznézegetés, lábnézegetés.


Éjjel alszik már egy hetes kora óta, ő ilyen típus. utolsó etetésnek este 10-ig vége és kb. 6-fél7-ig alszik. Kaja közben elalszik, de böfögtetjük, aztán simán letesszük. Nem kell altatni. Napközben, ha nagyon akar aludni, de mégis túl érdekes a világ és kicsit nyüszi, akkor cumival alszik el, de akkor is gyorsan.

2016. jún. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó 1 -1,5 éves kor alatt a legtöbb gyerek legalább 1 alkalommal felébred vagy még többször is és van hogy órákig.Még nagyon korai az aggodalom.Inkább 2 évnél idősebb gyerekek aluszzák át az éjszakát akkor is akad kivétel.
2016. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Van ,hogy 1 órát van hogy 2-4 órát alszik és kb ennyit fent is van 4 hónaposan kb.
2016. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk még mindig nem állt be a rendszer ezzel kapcsolatban.Este 9 körül elalszik,reggel 6 körül ébred ( plusz-mínusz fél óra)Ez így egyelőre fixnek tűnik,már 1 hónapos kora óta (kopp-kopp) Előtte fokozatosan hosszabbodott,kitolódott az ébredés időpontja.

Tehát éjszaka 9 órát alszik.A napközbeninél vannak furcsaságok,mert nagyon változóak a szokásai.Most például reggel fél 10 óta szundít,mert a reggeli ébredése után ébren maradt két evés között.Máskor meg alszik 30 percet,1 órát a két evése között.

Akkor alszik el könnyen,ha nagyon fáradt,este szinte mindig belealszik az evésbe.Napközben is viszonylag hamar elalszik,a mellkasomon nyugszik meg,aztán beleteszem a kiságyba,mindig,kizárólag ott alszik!Ha nyűgösködik játék közben,akkor biztosan tudom,hogy fáradt már,van tipikus "nyikorgása" ilyenkor. :)

Akkor magamhoz ölelem,van,amikor cicit kér (és kap) és úgy alszik el,ez is változó.

Összefoglalva kb. 15-17 órát igényel alvásból. :)

( kisfiú,tápszert és anyatejet is kap,nem volt hasfájós )

2016. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!