Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen módszerrel altatod el...

Milyen módszerrel altatod el 2 év körüli babádat a délutáni altatás során?

Figyelt kérdés

Vagy csak beteszed a kiságyba és már alszik is?

Sajnos nálunk csak a babakocsiban tologatás működik, semmi mással nem tudom rávenni, hogy aludjon. (Az esti altatásnál nincs gond, fürdés, tápszer, mese és utána lefekszik aludni -igaz a mi ágyunkban, majd átcipelem a kiságyba- de napközben semmi nem működik.)


2016. aug. 7. 07:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
68%
2 év körüli KISGYEREKEM magától elalszik, ha álmos, cumit használ, kiságyat már rég nem használunk.
2016. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
2 éves gyerekről van szó, vagy elírás? Olvasok neki egy kicsit és elalszik. Babakocsit már nem is nagyon használunk, aludni benne meg pláne kényelmetlen lenne, egy két éves már nagy gyerek, nem tud elnyújtózni benne.
2016. aug. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehúzom a redőnyt, adok egy puszit a homlokára, elmesélem neki, hogy uzsonna előtt jövök ébreszteni. Szép àlmokat kívánok és kijövök a szobából. (Aztán nekilátok altatni a 8 hónapost, ő még igényli a dudorászást, sétát. Ha elalszik, őt is lerakom az ágyába.)
2016. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Sajnos nem így tettem fel a kérdést, de nagy segítség lenne:) ha valaki olyan is írna akinek voltak problémái az altatással - és nem csak gombnyomásra elaszik a csemetéje - ha esetleg leírná, hogy hogyan sikerült elérnie a gond nélküli altatást. Nálunk a beteszem a kiságyba/ágyba és adok egy puszit nem működik mert csak végeszakadatlanul sír, cumit már rég nem használ.

2016. aug. 7. 08:02
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

2 évesemnek már nem is kiságya van, de általában leteszem, megsimogatom és kijövök. Mióta bölcsis, a babakocsit elő sem vettük, ekkora gyereknek egyébként sem túl kényelmes alvás tekintetében.

Egyébként nem gombnyomásra alszik jól a gyerek, az önálló elalváshoz már 2-3 hónapos korában elkezdtem szoktatni, soha nem aludt még közöttünk sem.

2016. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

2 év körüli kisgyerek már és nem baba.

Kisfiam saját ágyába aludt, bementünk, besötítettem es puszik után ott hagytam. Ha nem akart aludni akkor csendben ágyban játszott.

2016. aug. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Először a fejedben tegyél rendet és ne babaként kezelj egy 2 èvest, mert nem a babakocsiban van a helye. Ha nem vagy határozott és kitartó, akkor kínlódhatsz még egy ideig.
2016. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
26%
Nekem ennyi idősen már egyik fiam se akart délután aludni,így nem eröltettem.Este korábban aludtak el.6 körül vacsiztak,aztán fürdés,nyolc körül már aludtak és reggel 7 körül keltek.Nálunk ez így teljesen jó volt.
2016. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy "hivatalosan" KISGYEREK, ha valaki csak szavakon tud lovagolni, és ennyire meg van keseredve, hogy ez ennyire fáj neki, az köszönöm, de már ne írjon! :)
2016. aug. 7. 09:54
 10/27 A kérdező kommentje:
Mi használunk babakocsit, nincs még ket éves- 20 hónapos, de két év után is fogunk, messze van a bolt, piac, posta, nem bír vegig gyalogolni, termeszetesen amíg bír gyalog jön, aztán beleül, sokszor el is alszik, (máshogy nem.) Nem hiszem, hogy "öreg" lenne a babakocsihoz, vagy, hogy nekem kellene megszakadnom a bevásárlásban. A környékünkön sok más anyukát is látok babakocsival, nagyobb gyerekkel is, nincs ebben semmi.
2016. aug. 7. 09:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!