Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen módszerrel altatod el...

Milyen módszerrel altatod el 2 év körüli babádat a délutáni altatás során?

Figyelt kérdés

Vagy csak beteszed a kiságyba és már alszik is?

Sajnos nálunk csak a babakocsiban tologatás működik, semmi mással nem tudom rávenni, hogy aludjon. (Az esti altatásnál nincs gond, fürdés, tápszer, mese és utána lefekszik aludni -igaz a mi ágyunkban, majd átcipelem a kiságyba- de napközben semmi nem működik.)


2016. aug. 7. 07:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
És a kiságy soha nem hangozhat büntetésként.pl ha nem vagy jo, mész a kiságyba.vagy nem szabad börtönt sem csinálni belőle hogy nem jöhetsz ki.mindig szépeket kedveset kell mondani a kiságyrol
2016. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én a délutáni alvásnál lefekszek vele,összebújva alszunk,a mi nagy ágyunkon olyankor.Mikor elaludt kijövök a szobából,néha megesik hogy alszok vele együtt.Néha előfordul hogy nem akar aludni,de nem engedem leszállni az ágyról. Tehát ebéd után sötét szoba és együttalvás. Nekünk ez vált be.
2016. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha nincs fogzás, betegség akkor szépen elalszik ebéd után. Szerintem a lényeg hogy alakítsatok ki egy új szokást az alváshoz. Nálunk az a rituálé hogy mar ebéd elott kap tiszta pelust aztán kaja és utána irány a kiságy, egyik oldala teljesen le van szedve. Beteszem az ágyba, lehúzom a redőnyt és mondom hogy most csicsi lesz. Az ágyban ott van a cumija és az alvós macija. Néha 1-2 perc és elalszik, de általában keresi a helyét és magyaráz meg bohóckodás megy , de nem hagyom hogy kijöjjön az ágyból. Ilyenkor ott ülök a kanapén ami a kiságy mellett van és mondogatom neki hogy most aludni kell. Tudja ő is de mivel olyan izgi a világ még ilyenkor is játszana. A lényeg hogy egy szokás kell amihez ragaszkodsz és a gyerkőc is megtanulja hogy most aludni kell. És tarts ki amíg kialakul az új rend, ő mar nagy , saját akarattal tuti nem lesz könnyű , de utána megéri. Kisfiam egyébként 19 hónapos.
2016. aug. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 nanaszka ***** válasza:
Nekünk is nehèz volt az ölben elalvásròl leszoktatni.... először a kanapèn az ölömben altattam a hasamra fektetve.... ènekeltem neki... s mikor már láttam h csukódnak a szemei dùdorásztam csak... aztán mikor elaludt letettem...mikor már jol ment... 2 hèt utan áttèrtem arra hogy fekszem mellette olvasok neki teázik kicsit... s belealszik.... vagy ha nem akarja h olvassak akkor mozgatom kicsit a popsijátòl... s alszik is...m hosszas folyamat... de folyamatos kitartás mellett sikerül... ès ha nekifogsz egyfolytában ugy altasd.... dèlben... olyan is volt h 1 òrát altattam eleinte.... aztán rövidül az idő.... most 21 hònapos ès olvasással max negyed òra s kèsz is... kitartást ès tűrelmet... ès szorìtok h sikerüljön
2016. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem kell magyarázkodnod szerintem. :)

2 éves a kislányom, ha boltba megyünk én is babakocsiba teszem, vagy ha kirándulunk, akkor is visszük magunkkal. E mellett persze sokat sétál is, motorozik stb.

Ő soha nem aludt babakocsiban, de voltak gondjaink az alvással. Sokáig csak ringatva aludt, egy időben csak a mellkasomon. Egy darabig elaludt a kiságyában is, ha mellette ültem. Aztán valamiért egyszerűen nem volt hajlandó. Így melléfeküdtem a mi ágyunkba, énekelek neki, és ő túrja a hajam, így alszik el. Pár perc alatt el szokott aludni, ha csak nincs valami gondja. De általában nagyon hamar elalszik. Én feladtam a több hónapos próbálkozást, hogy de, márpedig a saját ágyadban alszol egyedül...velem alszik, a mi ágyunkban. És hát a hajtúrás...egyszer erről is le fog szokni, nem stresszelem magam ezen. :)

2016. aug. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
_Utolsó vagyok, még annyit szeretnék írni, hogy én akkor tervezek váltást, ha készen lesz a szobája. Nem rég költöztünk, és a mi szobánkban van a kiságya. Ekkor veszünk neki leesésgátlós ágyat, ami anyát már nem fogja elbírni :) Remélem fog tetszeni neki annyira, hogy nélkülem is elaludjon.
2016. aug. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én kétéves korig ringattam, és imádtam. Noha már akkor is extra súlyú volt. Két évesen került bölcsibe. Ott valami varázslat történt :)

Azóta mellé kell feküdni, mese, aztán még dumál kicsit és elhallgat.

2016. aug. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!