Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget, altatási tanácsot...

Segítséget, altatási tanácsot kérnék: hogy tanítsam meg 15 hónapos babámat ringatás nélkül elaludni a délutáni alváskor?

Figyelt kérdés
Este elalszik magától a tápszerrel, de délután ugye főzelék ebéd után nem adok neki enni 2 körül szoktam altatni, de ringatnom kell, énekelek neki, így változó 5-30 perc mire elalszik, de már nehéz azért 10 kg fölött van. Mit tegyek, hogy ne kelljen ringatnom és elaludjon az ágyában? Még így is van, hogy 5-ször is lerakom, de ha nem alszik mélyen, amint leér az ágyba, sír, feláll és ki kell vennem. Korábban babakocsiban volt a délutáni alvás, akkor csak tologattam benne, énekeltem neki, de 2 hónapja gondoltam be kellene szoktatnom már az ágyban alvásra, ami azért sikerült is, de csak ringatással. Várom a jó tanácsokat, hogy próbálkozzam. Nagyon köszi!

2013. szept. 19. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Tudom hülyén fog hangzani (mi is kipróbáltunk mindent: ringatás, mesélés, simogatás, halk komolyzene...stb)de nekünk 2 dolog vált be. Annyira hogy amint beteszem a kiságyba azonnal max 1 percen belül már mélyen alszik! Szóval:

1. Reggel korán felkeltjük. 6.30-6.45 között legkésőbb, nálunk az ebéd 11.30 kor van! ez eltart 12.00 ig kb. majd utána pelus cserék, fogmosások, és lerakom őket! (ja vigyázok egy másik gyerekre is -fél év van köztük- ezért beszéltem többeszszámban) nagyon kifáradnak napközben, főleg mivel aktívan töltjük el az időt! (ha jó az idő séta-játszótér, minden reggel van kb 3-5 perc torna-max eddig tudnak odafigyelni, szoktam rajzolni is velük, vagy gyurmázni! és építőkockázunk, meg táncolunk :)) ha sikerül kifárasztanod ebéd elöttig akkor sinen vagy :)

Ez a fajta napirend -melyet először én sem akartam betartani- sokat lendített a dolgon!

2. Amikor megelégeltük a férjemmel hogy mindent kipróbáltunk, akkor mondtuk hogy oké,(ekkor már elkezdtük a napirendszert úgy 2 hete!) Bőgjél az ágyban nem érdekel, majd elfáradsz bele... és hát mivel amúgy is fáradt volt, olyan 10-15 perc hiszti után elaludt. Na ez kb ment 1- 2 hétig és utána rájött hogy mindennap ugyanaz van... szóval lerövidültek a hisztik (totál kifingatós időszak volt!- lelkileg és fizikailag is!) - és egyből alvás lett a végén :)

ja, még annyit hogy kijövünk a szobából! nem maradok ott és nem is maradtunk ott. mert akkor csak felállt és nyújtotta a kezét hogy kiakar jönni...

tudom milyen nehéz! hallani ahogy ordít-visít... de nekünk is határt kellett szabni, mert nem volt jó ahogy volt, neki és nekünk sem! most sokkal kiegyensúlyozottabb és kipihentebb a délutáni alvás után! Nekünk megérte így utólag hogy akkor "szívtelenül" hagytuk ordítani.

2013. szept. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a problémám, bár én a hordozóba hintáztatom el és csak úgy alszik el...próbáltam a sírni hagyós módszert, de 5 perc után feladtam, de fel kell fogjam sajnos,hogy csak ez fog működni, mert mindent kipróbáltam már és semmi nem vált be :(
2013. szept. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!