Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Sírni hagyás! Kinek, kiknek...

Sírni hagyás! Kinek, kiknek nem vált be? Mit alkalmaztatok tovább?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 22. 13:53
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
15%
Nem hagyom sírni!ha sír akkor vagy már nagyon éhes vagy rám vágyik!az utóbbinál összebújunk.2 hónapos és egyedül el tud aludni.sokat beszélek hozzá(szinte folyamatosan) mindig a környezetemben van vagy a pihenőszékben,játszószőnyegen néha a hordozóban.nem szeretem mikor sír! :(
2017. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
73%

"Mi más dolgotok van azon kívül, hogy a csecsemőtöknek mindent megadtok, az anyai ölelést is, akár órákon keresztül."


ez oké. csak lehet olyan hogy egy 5-6 hónapos baba 2-3 hónapon keresztül kel fel éjjelente csak is azért hogy cicin aludjon el, az anya pedig emiatt 3 hónapja napi szinten 3-4 órát alszik. Van róla fogalmad hogy ez milyen egészségtelen fizikailag? Hogy miket okozhat egy ilyen hosszútávú kialvatlanság? A gyereknek anyára van szüksége, nem egy roncsra (pánikbetegség, depresszió, szívműködési zavarok és még sorolhatnám amit az alváshiány okoz).

Van tesó igen, a nagy elég jó alvó volt, a kicsi baromira nem az, így hiába is gondolkodtam előre nem számítottam rá hogy ez lesz.

Egyébként nem hagytam sírni, a felvesz-letesz módszert alkalmazom, talán 4-5 percet ha sírt, de inkább nyöszörgött a módszer alatt, ellenben egy hét alatt megváltozott az életünk, minőségi módon tudok vele foglalkozni - hiszen valóban ez a dolgom!

Tehát van olyan élethelyzet mikor indokolt lehet egy ilyen módszer, na nem a Ferber, ami szerint tedd le a babát majd álomba sírja magát, de mondjuk a Suttogó nem tervezi sírni hagyni, máskérdés hogy egy 8-10 hónapos baba már tud manipulálni és akar is manipulálni, ha ő pl cicit akar és te nem szeretnéd neki odaadni (ne gyere azzal hogy miért nem, az előbb írtam le...) nem arról beszélek mikor 3-4 óránként megébrednek enni, sőt kelnék én akár 2 óránként is hozzá.

Én VALÓDI ALVÁSZAVARRÓL beszélek, és a módszerek csak ezekben az esetekben jelenthetnek megoldást, kedves kérdező! Ha nem hoz eredményt egy ilyen módszer sem, akkor nem alvászavarról van szó, hanem olyan szükségletről a csecsemőnek, amit nem old meg az hogy önállóan el tud aludni (fogzik, éhes, beteg, szomjas mert száraz a levegő stb)

2017. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
34%
12-es vagyok..egyébként az én babám 12-14szer kelt fel éjjelente hogy cicin visszaaludjon, első körben persze megpróbáltuk az együtt a lvást, de ő ugyanúgy felkelt, csak ráadásul fel is pörgött a jelenlétemtől, még annyit sem aludtam mint ha külön aludnánk.Ez az amivel kiegészíteném a hozzászólásom, hogy a kérdező jobban lássa hogy milyen helyzetekre vannak ezek a módszerek.
2017. ápr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Elítélhettek!De én nem azért szültem gyereket,hogy idegileg és egészségügyileg tönkretegyen... :S
2017. ápr. 23. 07:50
 15/36 anonim ***** válasza:
41%
Igen, elítéllek. Mert a gyerek csak rád számíthat, és nem az ő hibája, hogy megszületett. Ha ennyire gyenge vagy idegileg hogy egy baba kikészít, akkor mi a fenének szülted meg? Sajnálom szegény babát. Inkább meg kéne találnod az okát hogy miért sír folyton, mint hogy azon siránkozol, hogy neked milyen nehéz.
2017. ápr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 A kérdező kommentje:
Hidd el,ha tudtam volna,hogy a gyerekvállalás ennyire nehéz és idegőrlő,nem vállalom.Hogy mi az oka?Megmondom?Mit nagyon sok elsőgyerekes anyuka,nem tudtam az elejétől kezdve mikor mi baja volt,mindenért cicire került!Ezzel el is b...tam.Mostmár aludni is csak ott,azon és azzal tud.Ráadásul szerintem nem egészséges,hogy tök fáradt,nyűgös egész nap mert este,éjjel óránként ébred,mozgásfejlődik és nappal is lefordul a ciciről,majd ordít.Hajrá!Tehát mit kéne tennem?
2017. ápr. 23. 08:09
 17/36 anonim ***** válasza:
59%
Én 1 hósan kezdtem a fiam a saját ágyába szoktatni. Nem volt könnyű, de megérte, mert egy hónap után ha lerakom, akkor magától képes elaludni. Próbáld meg először a napközbeni alvásokra az ágyába rakni, de ne hagyd sírni! Ha nyöszörög vagy sír, akkor nyugtasd meg, de ne vedd ki az ágyából csak ha muszáj! Inkább próbáld meg hogy megsimogatod, beszélsz hozzá. Ha nagyon nem akar megnyugodni csak akkor vedd ki, és tedd vissza amilyen hamar csak lehet. És menj ki a szobából. Valószínűleg ezt el kell majd játszanod vele 100x mire elalszik, de egyre könnyebb lesz. Mi ezt 1 hónaposan kezdtük el, és 2 hónapos korára már csak egyszer-kétszer kell bemennem hozzá mielőtt elalszik. Most 8 hónapos a fiam, és gyönyörűen végig alussza az éjszakát az ágyában. Persze vannak nehezebb éjszakák, amikor jön a foga vagy szintén mozgásfejlődés miatt, amikor még mindig én is 1000x kelek hozzá, de azok csak pár napig tartanak, utána visszaáll minden. Próbáld ki, nekünk sokat segített ez a módszer. Mégis csak megtanítod önállóan aludni, de nem hagyod sírni.
2017. ápr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Megjegyezném még!A szivem szakad meg ha hallom,látom sírni,de ez hosszútávon sem a babának sem a szülőknek nem jó (a kialvatlanság,a nyűgösség,fáradtság,idegbetegség stb.)
2017. ápr. 23. 08:26
 19/36 anonim ***** válasza:
48%
kérdező! egészen pontosan milyen módszert, mióta és hogyan alkalmazol? én két gyerekemen is alvástréninget alkalmaztam, mindkettőn sikerrel, minimális sírással (egyetlen este és mindkettő max 10 percet sírt) szóval talán tudnék segíteni, de ehhez tudnom kéne hogyan próbálkozol...
2017. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
30%

Nagyon sajnálom a babádat. Nyilván a te "idegbetegségedtől" ideges és feszült. Ahogy már előttem írta valaki ő csak rád számíthat, egyedül vagy vele otthon, csak tőled várhat segítséget.

Az igény szerinti szoptatás a legjobb módszer, nekem mindig bejott, pont ettől volt a baba nyugodt és kiegyensúlyozott. Persze, nem úgy vettem ölbe szoptatni, hogy mit akar már megint ez a rossz gyerek.


Gondolj bele, te hogyan fogod érezni magad, ha öreg leszel és beteg,fáj valami, éhes vagy, vagy fázol. De majd hagynak nyoszorogni, mert idegesíteni fogod a gondozodat, és nem hagyod aludni. És másra nem szamithatsz, csak arra, aki b@,ik bemenni a szobadba, megnézni, mi a baj.

2017. ápr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!