Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kislányom 6 hónapos és még...

Kislányom 6 hónapos és még pólyazsákban alszik, tehát a karjait nem tudja mozgatni benne, teste mellé van "szorítva", de a 2 lába szabadon van, tehát azokat tudja mozgatni, nem probléma ez?

Figyelt kérdés
Próbáltuk leszoktatni róla, de ha a kis kezecskéi szabadon vannak elkezdi dörzsölni a szemét vagy a cumit kiveszi és azonnal felébred. Így végigalussza nyugodtan az egész éjjelt 2 hónapos korától. Szerintetek próbáljam valahogy leszoktatni vagy majd leszoktatja magát?
2017. máj. 6. 22:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de nekem ez nagyon meredeken hangzik. Konkrétan életveszélyes az én szememben. Ha bármi történik, rosszul fordul vagy megpróbál majd felállni (én lányom 6,5 hónaposan állt fel először) és megcsúszik, akkor nem tud magának segíteni a kezével megtámaszkodni. Vagy ha pl. félrenyel? Nálunk vannak olyan napok, amikor alvás közben is ömlik a nyála a fogzás miatt...

Mozgás terén és a kézügyessége normál ütemben halad, fejlődik? Nem vagyok szakember, de azt tudom, hogy a tapintás iszonyatosan fontos, rengeteget tanul, fejlődik általa a baba. Tudom, minden baba más, de személyes tapasztalatom az, hogy a lányom éjszaka is rengeteget matat.

Jó, oké, vállalom, lehet, hogy én vagyok túlzottan paramami és jöhet a 0%, de én így nem tudnék nyugodtan aludni.

2017. máj. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem, miért kell leszólni a kérdezőt, ha a gyereknek jó így, és simán alszik. Kis idő múlva amúgy sem tudja már használni, addig meg hadd legyen benne az a gyerek, ha már egyszer őt nem zavarja a helyzet. Erre aztán nem lehet azt mondani, hogy árt neki, mert ha nem tetszene, jelezné.

Kérdező, én avval törődnék, mi tetszik a gyereknek, nem a válaszolóknak.

2017. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem miért probléma az, hogy csak alváskor van pólyában, miféle fejlődési zavar lenne?! Alvás közben nem tud mit csinálni a baba :D

Nappal fejleszti magát. Szerintem teljesen oké.

2017. máj. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
46%

nekem is fura, kúszik mászik majdnem feláll az enyém is...nem tudom elképzelni hogy pólyába tegyem..főleg azért bezubbonyolno hogy én jót aludjak...

felébredne első éjjel igen, aztám 3 nap alatt megszokná az új rendszert, és ha nem adsz neki új szokásokat (éjjeli cici tápszer stb) akkor nem fog éjjel kelni..a cumit már ki be kell hogy tegye magának, 6 hónaposan, vegyél neki cumi láncot vagy világító cumit, megtalálja ha éjjel megébred, és beteszi...45 fokban is pólyázod majd?

2017. máj. 7. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Még a swaddle blanket (modernebb angolpólya) is csak 0-3 hó között ajánlott, nem véletlenül. Ennyi idő mire a moro reflex leépül, azaz önkéntelen mozdulatokkal már nem ébreszti magát a gyerek. Utána minden tudatos és kell is az egészséges fejlődéshez.
2017. máj. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
36%
Semmivel se rosszabb, mint a hordozás, ahol a gyerek azt se tudja, van keze, ki van terítve több hónaposan békaként... Vagyis pont olyan rossz.
2017. máj. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

En altattam hasonlo modon a kisebbik gyereket (nem polyat hasznaltam, hanem vekony babapledbe bugyolaltam be), szoval ertem miert jo. Meg mielott a tobbiek belekotnenek nalunk idegrendszei fejletlenseg miatt volt ra szukseg, a fiam a megszuletesetol kezdve csak ugy aludt, ha az olunkben fogtuk szorosan, vagy bebugyolaltuk, hogy a kezeivel ne csapkodjon. Igy is nehez volt, ha egy ejjel 6 orat aludt 2-3 reszletben, az mar jonak szamitott. Betekeres nelkul csak addig aludt, amig en fogtam, az orvos ajanlotta a modszert es tenyleg mukodott.

Nem vagyok szadista, a nagyobbik gyerek is kalimpalt alvas kozben par hetes koraig, ami normalis, de o amelett aludt, igy ot soha nem altattam hasonlo modszerrel, mert nem volt ra szukseg.


A lenyeg: nekem egybol azt is mondtak, hogy ez a megoldas csecsemo korban hasznalhato, max 4 honapos korig, attol fuggoen, hogy a mozgasfejlodessel hogy halad. Onnantol kezdve, hogy fordul, tobbet mozog mar nem alhatnak a babak igy, mert egyreszt veszelyes, masreszt valoban korlatozza a mozgasfejlodeset valamennyire, hiaba van ejszaka.

Szoval en is azt javaslom, hogy hagyjatok el, mar nem jo ez a gyerekednek.

En mar 4 hos kora elott elkezdtem leszoktatni errol. Ugye en betekertem (atlapolosan), igy azt csinaltam, hogy elaltattam ebben, de amikor elaludt, akkor meglazitottam a takarot. Aprankent haladtunk, ha ebredt es nem aludt vissza etetes utan, akkor ismet betekertem, de alvas utan ismet kilazitottam.

Igen, igy mar tudott mozogni, mozgott is, csapolt, felebresztette magat, rosszabbul aludt, de ez van, ha nem szabad, akkor nem szabad.

Az valt meg be, hogy amikor mar tudott forogni, akkor hagytam az oldalan aludni, vagy hason, ha epp atfordult, igy sokkal jobban aludt, mint haton. De pl fordulasig en hason altatni nem mertem, sokan csinaljak, de mivel eleve voltak neurologiai problemai (es vannak azota is, mar 7 eves), igy feltem a bolcsohalaltol, ezert maradt a haton alvas fordulasig.

Mar nem olyan pici a gyermeked, biztosan mozog is sokat, hagyd el a polyatzsakot es keressetek uj modszert az alvasra. Neki is meg kell tanulnia, hogy ejjel sajat magatol fordulhat olyan pozba, ami jol esik neki.

2017. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mozgásai teljesen átlagos, normális ütemben fejlődnek. Orvosnő, gyógytornász is tud az "alvási szokásunkról", azt mondták, hogy messze van még, hogy ebben át tudjon fordulni, ettől ne féljek, fejlődését nem korlátozza, el ne vegyem tőle, amiben jól tud aludni. A modernebb angolpólyát pedig csak itthon lehet kapni 0-3 hóig, például Németországban 8-9 kilóig lehet venni, nagyobb méret is van:). Megfontolom amiket írtatok, köszönöm mégegyszer!
2017. máj. 7. 08:52
 19/24 A kérdező kommentje:

Szaisztok!

Már régen akartam írni, de valahogy elmaradt. Júliusban, azaz 8 hónapos korában szoktattam le a Kislányomat erről az angolpólyáról, amikor már Ő nem akart benne aludni. 1-2 éjjel volt rossz, aztan megszokta:). Mozgása nincsen elmaradva, 11 hónapos és feláll.

Csak azért akartam ezt megírni, hogy aki hasonló cipőben jár ne aggódjon, legyen türelmes, a Baba jelezni fog amikor már nem jó Neki.

2017. okt. 28. 21:19
 20/24 anonim ***** válasza:
56%
11 honapos, felall. Meg szep. Lassan jarni fog...
2017. okt. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!