Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg elrontom a gyereket?

Tényleg elrontom a gyereket?

Figyelt kérdés
6 hónapos a kisbabám. Az első hetekben próbáltam külön szobában altatni, de egyszerűen nem ment a dolog. Óránként felsírt, nyüglődött. Mivel ez az állapot senkinek sem volt jó, ezért átköltöztettük a kiságyát a mi szobánkba, a kiságy egyik oldalát leszedtük és úgy alszik velünk. Azóta 2x kel fell enni éjszaka, majd vissza is alszik. A védőnőnk szerint már régen vissza kellett volna szoktatni a szobájába, sőt szopiznia sem kellene már éjszaka. Szerinte sürgősen rakjuk külőn szobába és ha felsír ne vegyem fel csak simogassam..vagy hagyjam kicsit sírni hogy magától vissza aludjon. Minden porcikám tiltakozik ez ellen, ugyanis azóta nyugodtak az éjszakák, hogy velünk alszik. Igaza van a védőnőnek, hogy így nem tanul meg egyedül aludni és a cici is csak megszokás neki éjjel, amiről le kell szoktatni mert ez hosszútávon nem normális? Köszi a válaszokat.
2017. máj. 14. 22:47
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
(jav. fel, külön.)
2017. máj. 14. 22:48
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy hagyd sírni. Ne mond el a védőnőnek és altasd úgy, ahogy nektek jó.
2017. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 kikicsajxi ***** válasza:
20%
Ne hagyd sirni sokáig. Nálunk hasonló volt a helyzet a nagynál (4èves nost) ha velünk aludt semmi gond nem volt, nekünk is azt mondta a vèdönő h hagyjuk sírni. Mi ezt úhy oldottuk meg hogy este az ágyába fektettük mellè ültem kicsit mesèltem neki aztán elmondtam neki hogy ő már nagyfiú ez az ő ágya ès itt kell aludni.Elköszöntem tőle ès kijöttem a szobából. Amikor felsírt de nem zokogott!ès ez fontos! Szóval ha csak sírt kinyitottam az ajtót de nem mentem be hozzá csak "beszóltam a szobába hogy anya itt van lát ès hall tèged ,tessèk aludni.2-3nap alatt hozzászokik! Ha torka szakadtábol üvöltött kivettem megnyugtattam elmondtam neki h már nagybaba ez az ő ágya ès visszatettem az ágyába ismèt elköszöntem ès kijöttem. Az első pár nap sem Neked sem Neki nem könnyű de hozzászokik! Mára már semmi ilyen problèma nincs. Most a kicsicel is ezt csinaljuk. Kitartást
2017. máj. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 kikicsajxi ***** válasza:
35%
Ha elkezded a külön altatást ne fordulj vissza ne engedj utána mert csak mèg rosszabb lesz Neki!
2017. máj. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Gondolom ez a védőnő egy 3 évestől már diplomát vár... Amíg nektek jó így, és nem veszélyezteted a kicsit, addig semmi köze hozzá. Nem is értem miért szól bele ennyire az életetekbe. Az én másfél évesem se tud egyedül elaludni, fogja a kezemet, de cserébe 20-7ig csend van. Ráadásul még nincs külön gyerekszobája kialakítva.
2017. máj. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon jó így. Szerintem a babám is boldog. En sem szeretek egyedül aludni. Miért kellene egy pár hónaposnak egyedül aludnia?!
2017. máj. 14. 23:31
 7/17 kikicsajxi ***** válasza:
37%
Nem feltètlenül kell. Ha jó így aludjon Veled. Ráèrsz a saját ágyába fektetni 2èves kora körül. :-)
2017. máj. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%
Annyi sok undorito vedono van, rohadtul semmi koze hozza. A tippem, SOHA ne mondj neki magadtol semmit, amit kerdez arra azt valaszold amit hallani akar.
2017. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

én meg azt mondom hogy azért azóta eltelt 6 hónap, tegyetek egy próbát...nem kell sírni hagyni, sőt a szoptatást sem kell éjjelre abba hagyni... visszaviszitek az ágyát, éjjjel megszoptatod egyszer kétszer aztán kész...ennyiszer csak fel tudsz kelni hozzá...

ilyenkor még 1 nap alatt megszokják a változást, most volna érdenes átraknod, mert 6 hónapos korukr megérik az idegrendszere annyira, hogy barhol bárhogy el tud aludni, xsak tény hogy nem kell azonnal cicire tenni, ha megébred, megpróbálod ringatni, adsz neki cumit, ha sírna akkor meg megszoptatod. nincs vesztenivalód...féltem én is ettől de csodák csodája, 6 hónaposan a férjem visszatudta minimális nyekergéssel ringatni, és így cumival az éjjeli 6 ébredés két éjszaka alatt visszaredukálódott egy ébredésre, amikor is megszoptatom, és a saját ágyába visszateszem...a helyedben én most megpróbálnám a saját szobájába szoktatni, mert később nagyon nehéz már. baratnőm kisfiának is így alakult ahogy írod, most 3 éves és még mindig a szuleivel alszik, elválasztani sem rudja hiszen éjjel odakúszik cicizni, a kiságyat el is rakták, nem alszik el mással, mennénk pár het mulva esküvőre de este 9kor le kell lépniük mert nem alszik el sehol senkivel a gyermek. Szerintem ez nem jó, persze ha téged egy ilyen szitu sem zavarna akkor ne foglalkozz azzal mit mondd a védőnö

2017. máj. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy rontod el, egy pici babának, egy kicsi gyereknek is szüksége van a közelségetekre. Mi is azóta alszunk normálisabban, mióta együtt alszunk, nincs szerintem ezzel semmi gond, a védőnőt nem értem miért zavarja, ha nektek így pont jó. Mindent csinálj úgy, ahogy a te gyerekednek meg nektek a legoptimálisabb.
2017. máj. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!