Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le a rongatasr...

Hogy szoktassam le a rongatasrol és a cici álvásról a 10 hónapos babám?

Figyelt kérdés
Nappal kétszer alszik,kézben ringatom,közben szopizik, cumit nem fogad el. Éjjel kb.8-szor ébred és csak cicin alszik vissza. Nagyon fárasztó és már a mellem is fáj. Tudom elrotottam,de van megoldás?
2017. nov. 5. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Fokozatosan próbáld "elszakítani" a cicitől. Próbáld valami mással megnyugtatni, énekkel pl.
2017. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem rontottad el. Erdemes elolvasni ezeket a cikkeket: [link]

10-12 honapos kor kozott sok baba ebred ilyen gyakran. En az enyemet hordozoban altattam, igy nem a kezem szakadt le, eleinte elol, majd haton hordoztam, illetve leultem vele fotelbe/hibtaszekbe, ha elaludt a nappali alvasoknal. Az en gyerekemnel ez a 10-12 honapos kor kozotti idoszak volt a leginkabb ebredos. Nem a cici miatt kel, hanem a fogzas, szeparacios szorongas, mozgasfejlodes, vagy van, akinel az etelerzekenyseg. is a hozzataplalassal bezavarnak. Egyiken sem segit a szoptatas korlatozasa. A ringatas nagyon nehez lehet kezben, de ameddig nem erik meg ra, addig max probalkozni lehet szep fokozatosan masfajta altatassal (nekem ez csak kesobb sikerult, pedig probaltuk). A gyerekem 13 honapos koratol kezdett el egyre tobbet egyben aludni, eloszor csak 3-4 orat, majd 5-8-at. Nem korlatoztam semmiben, ugyanugy szoptatom most is, es ringatom, ha igenyli, de egyre kevesebbet kell ringatni, van mar, amikor anelkul is elalszik este. Most 20 honapos.

2017. nov. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ☺. Nehéz,mert keveset alszunk. Második válaszoló igazad van. Tegnap jött ki az első foga és látom,hogy mennyire kínlódik. Szeparacios szorongás is elkezdődött,kimegyek a szobából sír.
2017. nov. 5. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nehez, kitartas, elmulik! Nalunk az ejszakai ebredesekrn meg az egyuttalvas is segit, csak oldalra fordulok, cici be, es alszunk tovabb.
2017. nov. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!