Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy lehet leszoktatni egy...

Hogy lehet leszoktatni egy 6.5 hónapos babát az éjszakai kelésről vagy legalább 1-re csökkenteni?

Figyelt kérdés

Eddig csak egyszer aludta át az éjszakát. Valamikor csak 2x ébred, valamikor viszont óránként kiabál és rázogatni kell vagy cicire tenni, mert máshogy nem alszik vissza. Ilyenkor 4 óra sincs két szoptatás között, pedig nappal kibírja addig.


Már nehezen alszom el (soha nem volt ilyen problémám), mire sikerül, újra kelnem kell hozzá. Sokszor már az ébredése előtt pár másodperccel felébredek. Elegem van ebből az állandó szűnni nem akaró kelésből, fáradt vagyok. A nappalokat nem alvással akarom tölteni és beletörődni sem szeretnék a helyzetbe, úgyhogy ilyen tanácsokat nem kérek.


2018. márc. 21. 04:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

Ha nappal ritkabban eszik akkor csereld fel. Es tomd inkabb nappal. Hatha annyira elteliti hogy kevesebbszer kel ejszaka.

Nyugodtan beteheted az agyba. Lehet hogy teged is akar nem csak enni. Lehet kiegyensulyozottabb lenne.

Az hogy beszokik az agyba vagy sem. Mi alapvetoen nem az agyba tesszuk. Es tettuk kezdettol fogva, De hullamzo ez a dolog. Most epp olyan idoszaka van ( 2,5 eves) megint hogy velunk akar aludni. Mindig megprobaljuk ugy hogy sajat agyba betenni, de sztrajkol. Viszont nem harcolunk vele mert ez nem egy allando allapot. Orok eletre nem alszanak velunk es ha ez biztonsagosabb neki akkor miert ne?

Minden kisgyereknel van(nak ) ilyen idoszakok hogy a szulokkel akarnak aludni. De ugyis elmulik.

2018. márc. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah es elegendo e neki a kaja amit kap? Anyatejes vagy tapszeres? Lehet hogy keves? Vagy nem megfelelo?

Utolso voltam

2018. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
66%

Nekem itt millio kérdésem volt altatás témárol 2013-2014-ben..csak velünk volt hajlando aludni, állandooan kelt ha nem nellettem volt. Végül beletörödtem, velünk aludt, és azota minden éjszakám tökéletes, most már 5 éves és egy éve vidáman alszik a szobájában.kapott nagylányos ágyat, meg persze tesot, aki 2 éves vagy együtt alszanak vagy külön,vagy velünk.


De mindenji alszik pihentetöen.

Én magam mellé raknám.

2018. márc. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Szoptatom, már majdnem 9 kiló, lassan megháromszorozza a születési súlyát, szerintem jó a tej mennyisége és minősége is.

Korábban próbáltam vele aludni egy ágyban, de csak rugdosott, tornáztatta rajtam a lábait,meg folyamatosan cicit keresett. Így egyikünk sem aludt. Ha elkezdett nyekeregni vagy sírni, nem nyugodott meg az öleléstől, sem a puszta közelségtől, csak cicivel a szájában volt jó, aludni is úgy akart. Az ágyában nem keresgél, a párnáját gyűrögeti meg rágcsálja elalvás előtt.

Egy szobában külön ágyban alszunk.

2018. márc. 21. 08:14
 15/16 anonim ***** válasza:
37%
Hat aztan ezeket nagyon le kellett pontozni. Inkorrektek vagytok!
2018. márc. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
60%
Vannak ilyen idoszakok, 6 honaposan novekedesi ugras is van, fogzas, mozgasfejlodes, szeparacios szorongas elso fazisa. En valaszthattam, hogy vagy megtanulok oldalt, kilogatott cicikkel aludni a gyerek mellett, vagy sirni hagyom, mivel folyton kelnem kellett hozza. Kitarto gyerek, mar ujszulottkent addig sirt, meg meg nem kapta a cicit, 6 heten keresztul probaltam idore szoptatni sikertelenul, elegem lett a sirasbol es a nemalvasbol, magam melle vettem, es ha kenyelmetlenul is, de legalabb igy tobbet alszom. Aki ezert nem iteli hasznosnak a valaszom, az csinalja vegig ugyanezt helyettem.
2018. márc. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!