Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Milyen idős korában és hogy...

Milyen idős korában és hogy szoktattad le a babát az éjszakai kelésről ha megszokásból ébredt mindig ugyanakkor?

Figyelt kérdés
2018. júl. 7. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
nem tudod leszoktatni, majd elhagyja, végig alussza, én riadtam inkabb fel mindig, h hogy hogy nem kell fel éjjel. 6 hónapos koraig mindig felébredt ejjel.
2018. júl. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

2 hónapos korára mindhárom gyerekem leszoktattam.Ha este jóllakott, akkor éjjel nem volt éhes. Ha felébredtek csak teát adtam nekik, de nem vettem ki az ágyából és nem is gyujtottam fel a villanyt. Csak akkor ébredtek éjjel, ha betegek voltak.

Ha hozzászoktatod az éjszakai evésekhez.kelésekhez, akkor arróü nem fog leszokni később sem>

2018. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Születése óta sajnos minden nyekkre cicit kapott egy okos tanács hatására, éjjel is. :-(
2018. júl. 7. 21:46
 4/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt, amikor véletlenül 3 éjszakát átaludt. Ekkor úgy döntöttem,ha eddig nem halt éhen, ezután sem fog. :) Ha felébredt, visszaringattam. Pár nap alatt abbamaradt.
2018. júl. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Eszemben sem volt leszoktatni. Oka van,ha ébred.Éhes,szomjas,anya kell. A cici mindere gyógyír. 19 hónapig velünk aludt ,így szinte fel sem ébredtünk a szopihoz. Egy évesen hagyta abba. Amikor ő akarta.A babákat nem szabad sem le ,sem rászokatni semmire sem. A természet jobban tudja.
2018. júl. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5 hónaposan pontosan úgy cselekedtem mint a 2-es.
2018. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem kellett leszoktatom. 3 hónapos volt, amikor nem ébredt már fel éjjel. Este megetettem és reggelig aludt. Mondjuk az első 3 hónapban is, ha 3-4 óránként ébredt, természetesen tudtam, hogy éhes, enni adtam neki. De ha csak nyűglődött, akkor nem szoptattam, vagy később, mikor már sajnos nem tudtam szoptatni, nem etettem, hisz tudtam, hogy nem éhes, csak valami más baja van, olyankor megnyugtattam más módon és aludt tovább.

Tehát nem szoktattam le sehogy. Szerintem nem is kell. Ha egy baba éhes, azt tudod. Akkor adj neki enni és alszik tovább. Ha pedig nem éhes, akkor nem kell rászoktatni a szoptatásra (igen, aki ezt teszi nyugodtan pontozzon le!), nyugtassa meg más módon és nem kell semmiről leszoktatni, hisz nem lesz miért ébrednie, hisz nem szokott rá semmire. Ha egy baba jól van lakva, ha megfelelő mennyiségű táplálékot kap este, megfelelő a környezet, amiben alszik, akkor az életkorának megfelelő időszakban át fogja aludni az éjszakát magától.

2018. júl. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy megszokás-e, vagy mondjuk azért kel 5 óra elteltével, mert addigra éhezett meg. Nem szoktattam soha sem le, sem rá semmire. 14 hónaposan egyszer csak nem kért enni, nem kelt. Majd ő "tudja" mi a jó neki, addig meg ki kell bírni, egy gyerek ezzel jár.
2018. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Első gyermekem kb 3-4 hónapos korától aludt éjszaka, reggel hatkor szopizott és kilencig aludt tovább. Második gyermekem úgy hét hónapos koráig 3-4x szopizott éjszaka, reggel hatkor kelés. Hét hónap és 14 hónapos kora között voltak olyan éjszakák, hogy 10x is ébredt. Aztán vissza állt a 3x ébredésre. Reggel hat óra mindig megmaradt. Akkor is ha hétkor vagy fél 10-kor aludt el. Ugyanúgy neveltem,szoktattam mindkettőt mégis mások. El kell fogadni a gyerek nevelésben azt, hogy bármilyen picik akkor is önálló élőlények. Tudják mi kell nekik, nem fognak tankönyv szerint viselkedni.
2018. júl. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hmm 14 hónapos és borzalmasan sokat ébred. Én már mindent kipróbáltam mind hiába. Feladtam!! Akárki akármit mond, ez nagyon gyerek függő!! Nem én szokattam rá, hogy ezt csinálja, hanem nem volt más választásom, mert ha nem kap szopcsit, reggelig üvölt....(pedig tuti nem éhségből kéri)
2018. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!