Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Cicifüggő baba átszoktatása?...

Cicifüggő baba átszoktatása? (hosszú, kifejtős történet)

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú de a teljes képért leírom az egész történetet.


Kisfiam ugyan még csak 1 hónapos, de nagyon durván cicifüggő. Az a baj, hogy a kórházban annyira tolták az "igény szerint kell szoptatni" mentalitást, hogy volt olyan nap, hogy egész nap mellen lógott a baba. (ráadásul mivel nem volt tejem és rosszul szopott, lefogyott és besárgult) Csecsemősök engem okoltak ("biztos nem eteti"mondták mikor igazából folyamatosan etettem evés pisilés nélkül, csak mint utólag kiderült nem volt jó a technikánk. Persze ezt már senki nem nézte és már csak akkor derült ki mikor a gyerek már 5 napja "éhezett" én meg már ki voltam borulva)


Hazaérve annyira rettegtem, hogy megint "fogyni" kezd, hogy az 2.-3. hétig tévesen minden sírást "éhségnek" véltem, és túl sokat raktam mellre. (aztán persze az első súlyméréseknél kiderült, hogy 2x többet gyarapodott a súlya mint az ilyen korú babáknak...így én is megnyugodtam, hogy nem fog elfogyni)


Nemrég múltunk 3 hetesek, és túllépve az első gyerekesek pánikján most kezdtem el tudatosan figyelni a "jeleket" és elkülöníteni a sírásokat. Így elég hamar rájöttem, hogy sajna a pici felvette azt a rossz szokást (ami nyilván az én hibám is) hogy csak cicin tud elaludni. Viszont ha leraknám a kiságyba azonnal kel, és mivel nincs cici a szájában sír...(ugyanígy ha felriad pl egy pukira az éjszaka folyamán rögtön sírni kezd és komfortszopizni akar) Ez maratoni 1-2 órás szoptatást eredményez, és van amikor így sem tud elaludni...ráadásul nála is jelen van a "túlfáradás" jelensége, amikor annyira kimerült, hogy adrenalint termel, és egyre nehezebben nyugszik meg.


Az a baj, hogy nem ismer más feszültségoldást még...nem segít a ringatás, hintázás, éneklés, összebújás, és amikor végképp kikészül a "megváltó" cicit is ellöki magától.


(a másik gond ezzel a sok cicizéssel, hogy a hasfájósságán pl. sokat ront, ezért az se jó ha leveszem mellről mert akkor zaklatott, de az sem ha rajtahagyom mert akkor meg fél óra múlva a hasa fáj :S)


Mit lehetne tenni ez ellen? Próbáltuk már azt, hogy nem hagyom cicin elaludni és kiságyban altatom (dúdolva, simogatva), adtunk már neki cumit, és igen próbáltam már nyűglődni hagyni, de elég kitartó. (én legalábbis 2-3 óra után feladtam)


Mielőtt megszólalnak a fanatikus iszsz fanok, nem óramű pontosságot várok és tisztában vagyok azzal, hogy a babának rám van szüksége...de az sem működik, hogy "sehova" nem tudok mozdulni mellőle, és fizikailag kikészülünk (az apjával együtt) mert már 4-5 napja nem alszok 2 óránál többet. (hiszen elhúzódnak a szoptatások, csak cicin alszik)


Tudom, hogy van aki ilyenkor magához veszi az ágyába, és vészmegoldásként ezt én is szoktam csinálni, de egyrészt nem tartom jónak ha ezt szokja meg (házasélet szempontjából sem), másrészt így én megint csak nem alszok.


A másik dolog, hogy tudom, hogy kicsi és neki ez még normális, de tartok tőle, hogy ha most még ilyen korán nem megyünk elébe ennek a dolognak, akkor később csak még nehezebb lesz. (mert ne mondja nekem senki ha hónapokig hagyom cicin aludni, akkor egyszer csak majd nem fogja kérni. :S)



#altatás #rendszer #cicifüggés
2018. okt. 2. 08:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
En is hosszutavon tarthato rendszert szerettem volna amugy, aztan azt vettem eszre - magunknal legalabbis -, hogy pont az alvas az, ami nagy rugalmassagot igenyel, mert rngeteget valtozik, ami egy ideig bevalt, az a fogcsirak mozgolodasanal, idegrendszeri fejlodesi ugrasnal, szeparacios szorongasnal, vagy a kevesebb alvasraatallasnal egy pillanat alatt kepes felborulni, es uj megoldas utan erdemes nezni olyankor, mert hiaba akartam ugy csinalni, mint addig, egyszeruen nem mukodott. Vannak igenyeiket hangosabban jelzo, nagyobb testkozeligenyu babak. Az enyem is ilyen volt. Mar 2,5 eves, es most pont az ellentete, meg megvigasztalni sem hagyja magat sokszor, szoval egy biztos, barhogyis altatod most, az jo esellyel nem marad ugy orokke.
2018. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
30%
7 vagyok. Nem azt írtam, hogy mellette még olvasgass, hanem hogy az egy órás szoptatások _közben_ egy gyerekkel még én tudtam olvasni, enni, neadjisten tévézni, sőt néha még a barátnőimmel meg anyámmal is csevegtem, nem csak magam elé néztem - amíg dolgozott vagy aludt rajtam a baba - azon agyalva, hogy jaj a mosatlan meg kint vár és tuti az egy pókháló ott. És ha aludt, amikor csak tehettem, aludtam vele, mert egyszerűen az a fontosabb, mert tudom, hogy éjszaka sem fogunk aludni és a nagynál, hogy délután 4-től 8-ig menetrendszerű hasfájós sírás lesz. Vannak még ilyen babák, nálunk főleg a kisebbik volt gyakran evő, hozzátáplálásig kétóránként evett éjjel-nappal (egy hónaposan még egy órán keresztül, utána meg egy óráig ölben volt, hol alva, hol ébren) és mellette ott volt a nagy is kergetni. És akkor egyik kezembe a baba, a másikban legó, mesekönyv vagy a teregetni való vagy a fogkefém, és míg a naggyal csak a házkörül mertem körözni és hazaszaladtam, a kicsit már "simán" szoptattam a játszótéri bokorban. A magamra kötést sajnos nekem sem szerette egyik sem, úgyhogy maradtak a félkezes megoldások. De tény, hogy az elsőnél még nagyobb lelkiismeret-furdalásom volt még attól is, ha nem pisiltem elég gyorsan, a másodikat sem hagytam sírni, hogy "majd megtanulja", de nála már sokszor csak azért is befejeztem, amit épp csináltam, pl. lenyeltem az utolsó két falatot. Mert ebédet csak magamnak csináltam, amíg csak én voltam otthon, és csupa olyasmit, ami magától megfőtt/megsült és nem kellett mellette állni vagy órákig pucolni, csak zacskóból ki, kitudjamennyi fűszerrel be... - vagy hideget elővenni (félkézzel) a hűtőből és (félkézzel) berakni a szájamba, aztán lesepregetni a baba fejéről, ha lemorzsáztam :) (Nekem is állandóan csócsálnom kellett valamit, mert csak 42 kiló voltam.) Apa vásárolt be hazafelé, és akkor jutottam hozzá tollászkodni, ha - miután csinált magának vacsorát és megette - átvette este büfizni (ami közben jól lehet meccset nézni, bár hallani néha kevésbé), és takarítás meg hétvégén, amikor elvitte a gyerekeket délelőtt sétálni (kivéve, ha ő takarított és mi sétáltunk).
2018. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem olvastam végig az írásod, csak addig,hogy az 1HÓNAPOS gyereked, csak cicin akar aludni és ezt te rossz szokásnak írod.

Szerintem nincs a gyerekednek rossz szokása egyszerűen annyi,hogy 1HÓNAPOS.

Az én gyerekem is cicin aludt amíg szopott,6 hónaposan magától abbahagyta a szopizást(teljesen).Onnantól tápszert kapott.Most 22 hónapos lassan,most már lefekvés előtt megissza a tápszert,addig mesét néz, utána bemegyünk a szobába, és az ölembe befészkeli magát,kap cumisüvegből vizet, vagy (cukor nélküli)teát azt szopizza,és elalszik.

Különben kitartás, lesz ez még rosszabb is.Na képzeld a menyem 2 ÉVE nem aludt 2-3 óránál többet egyhuzamban.

(a férjem unokája meg a gyerekünk, majdnem egyidősek)

2018. okt. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Most beleolvastam a válaszaidba és egy mondat megragadt bennem

"hogy olyan rendszert építsünk ki ami hosszú távon tartható"

Ezt szerintem felejtsd el.

A napnak lehet egy kerete, hogy játék evés alvás, séta, stb.

Minden más képlékeny, ami ma működik lehet holnap nem fog.És próbáld lazábbra venni a dolgot, mert már ki vagy készülve,pedig még csak 1 hónapos.

2018. okt. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!