Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Szülők anyukák apukákhoz...

Szülők anyukák apukákhoz szól. Miért úgy nevelitek a babátok ha alszik akkor mindenki legyen kussba?

Figyelt kérdés
Nem lehet takaritani tvzni beszélgetni hapcizni wc-t lehúzni stb mert felkel miért jó ez ha így van nevelve a baba? A család tagoknak megnehezítitek az életet aki így szokatja a gyerekét és az ilyen gyerekek félnek is a nagy zajtól, bölcsibe nem tudom mi lesz vele.
2018. nov. 18. 11:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyobb testvéreim vannak, szóval a születésem óta folyton zörögtek, csörögtek mellettem, mégis az átlagnál kevésbé viselem az erős zajokat. Kisgyerekként elszaladtam a porszívó elől, de a mai napig rühellem, ha mellettem szirénázik el egy mentőautó és a tűzijátékot is minél messzebbről nézem, ha lehet. Szóval ez nem feltétlenül szoktatáson múlik.

Zajos családban nőttem fel, és amikor 21 évesen elköltöztem, mindennél jobban értékeltem a csendet és a nyugalmat.

2018. nov. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Alig vartam, hogy lehessen a gyerek mellett ujra legalabb zuhanyozni, babakent azonnal ebredt, amint megnyitottuk a csapot, es ugy uvoltott, hogy komolyan megijedtunk. Ugy hivjak ezt, hogy idegrendszeri eretlenseg, es vannak babak, akiket jobban erint. Mi probaltuk zajhoz szoktani, vegul a feher zaj segitett, monoton zajt kapcsoltam nappali altatasok alatt, igy nem ebredt fel minden apro neszre. Kb. 2 eves kora ota lehet mar zuhanyozni, mikor alszik, sot, hapont altataskor zuhanyzik a ferjem, a hangra konnyebben el is alszik, ugyanez igaz a kocsiban elalvasra, mikor beszelgetunk. A tv mar ennyi idosen engem jobban zavar alvaskor, ha a szomszed szobaban megy, mint a gyerekemet.


Az nem fair, hogy a kerdeses szulok elvarjak a babajukkalszemben a csendet, de ok nincsenek tekintettel masokra. Ezt nem jeleztetek nekik essig, hogy kisse egyoldalu a keresuk?

Amugy, ha egy helyen laktok, neked is szivas, ha felebred a gyerek, vagy te szereted a sirasat hallgatni? Illetve te szoktad altatni?

2018. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 Coffelia ***** válasza:
61%
Azért, mert a gyerek kialvatlansága borítékoltan lavinaként fogja tönkretenni a család összes tagjának napjait. Egy baba vagy egy totyogós alvási képessége és szokásai néha naponta változnak, van olyan, hogy állandóan trükközni kell, hogy ne okádjunk a fáradtságtól. Amikor a kimerültségtől már nem tudtam egész mondatokban beszélni és igéket ragozni, akkor én is agyonlőttem volna bárkit, aki felébreszti az alvó gyerekem.
2018. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!