Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudnak aludni a babák?

Miért nem tudnak aludni a babák?

Figyelt kérdés

Negyedik napja tart, és már bocsánat, de ahogy az Uram mondta, a t@künk kivan az egésszel.

Babánk eddig este 8-9 körül elaludt evés után, így áttettük a kiságyba, szépen aludt is legkevesebb hajnal 4-ig. Akkor kapott megint enni, aztán alvás reggelig.

Ma negyedik napja nem alszik el mélyen az esti altatás után, ha a kiságyába tesszük, legkevesebb félórán belül sírva visszakel. Aztán meg ásítozik, hogy ő álmos, de az Istennek sem alszik vissza, akármit próbálunk! Adom neki a cicit, elalszik rajta, ahogy átraknám, felkel. De ha nem teszem át és hagyom aludni, akkor is felkel.

Kb. 10-11 környékén jön egy sikeres átrakás, de 1-kor már kel is, és ekkor 4-ig nincs megállás.

Ismét hangsúlyoznám, ez alatt végig iszonyat álmos, leragadna a szeme, mégsem alszik!

Aztán nagy szenvedések után 6-8 óráig alszik.


Ez még barátok között sem bírható így ki! Nap közben 3-szor alszik félórát, ez kb. 6-7 óra, amit naponta alszik! A fele annak, amire egy 4 hónapos babának szüksége volna!

Ráadásul evés közben csapkod, köröz a kezével, ezt eddig nem csinálta!


Mit csináljak? Ez borzasztó, kezdek belecsömörleni a kialvatlanságba! Próbálok segíteni neki, de a határaimat feszegetem most már és az Uram sem bírja tovább!

Nem értjük mi a probléma! Hogy lehet ezt megoldani? Félek hosszútávon rászokik erre az alvási rendszerre.



2019. jan. 5. 01:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
61%

18 hós és 3-5 ébredés még m8ndig van.

Nem tudsz vele mit csinálni, ez ilyen.

Vannak időszakok mikor jobb.Amúgy zombik vagyunk.Nem csak te és az urad.


Próbáld ki a babazenét, hátha használ.


Egy 4 hónapos gyereket még fárasztani sem lehet.Kicsi.


Ez van.Majd változik.

2019. jan. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%
A stílusod alapján valami putris roma lehetsz. Ennyi ember egy rakáson... Nem kellett volna addig szülni, míg nem laktok teljesen külön. A baba is nyugodtabb lenne.
2019. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
86%

" Milyen másik szobaba menjen? Nem élünk olyan luxusban hogy 60 szobánk legyen a házban! Van 2, az egyik a miénk, a másik a szüleimé és az öcsémé, dugig vannak 2 ággyal abban a kis szobában!"


Nincs tobb kerdesem ...

2019. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
76%
4 nap utan ekkora hiszti gep vagy? Es tudod milesz negkesobb???? Az enyem 4 honapos kora ota 5-20alkalommal kel fol ejjel. Es igen eleg sokszor van az h 2 orat alszok egesz ejszaka azt is 6 reszletbe 😀 most lesz 9 honapos es meg mindig nem javul a helyzet. Ez ilyen, az en babam is faradt. En is az vagyok. Nagykozbe is nagyon keveset alszik. Ezert vagy vele otthon. Gondolj bele ha meg dolgoznod is kene 😏
2019. jan. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Úristen, hogy lehettek ilyen rosszindulatúak? Csak mert szegény emberek vagyunk és nem tudunk hirtelen 10 milliót kihúzni a zsebünkből egy normális házra, már romák vagyunk? Büszkék lehettek magatokra, mondhatom, amiért elhiszitek az Orván TV álszent híreit, de a szemeteket képtelenek lennétek kinyitni, hogy lássátok, normálisan dolgozó, szakmával rendelkező MAGYAR társaitoknak számolgatni kell, hogyan éljenek túl hó végéig.

Gondolom, akik egymásra találnak, de nem keresnek havi 100-nál többet, inkább ne isakarjanak gyereket, hiába vágynak rá. Én kérek elnézést, amiért nem kértem abortuszt, amikor teherbe estem! Ennek a gyereknek nyilván jobb sorsa lett volna, ha már akkor kinyítják, amikor még bennem van, mi? Ti aztán mintaanyák vagytok, ha azt kívánjátok, haljon meg egy gyerek! Első kézből gratulálok nektek!

Imádom a gyerekemet! Csak azért ilyen a stílusom, mert ki vagyok merülve!

Azért alszunk keveset, mert nem tudjuk őt áttenni a saját ágyába, viszont a mi ágyunk elég kicsi, így ha itt alszik, felváltva vigyázunk rá, nehogy hirtelen megébredjen és legueuljon az ágyröl. Kettőnk között nem merjük altatni, mert elég mocorgósak vagyunk. Ha nem is fekszünk rá, a takarót ráhúzhatjuk. Ezt nem kockáztarjuk.


Bocsánat, amiért kérdezni mertem. Igaz is, ilyenek a babák, hogy nem alszanak, ami miatt nappal rosszkedvűek, folyton aludnának, de ha el is alszanak, hamar kelnek és enni akarnak. Igen, nyilván rosszul kell érezniük magukat mindaddig, míg valahogy maguktól meg nem oldják, én meg hagyjam rá, hadd szenvedjen egymaga. Persze, ez a helyes módszer.


Már bocsánat, amiért egy olyan helyen, ahol a kérdéseké a terep, én mertem élni a sajátommal, és bocsánat, amiért segíteni akarom a babámat nehéz helyzetben! Értem én, tehát inkább hagyjam sorsára a saját gyerekem! Szerintem meg a problémák azért vannak, hogy megoldjuk!


Fogzásra gyanakodtunk mi is. Tapogatjuk az ínyét, nem érzünk dudort, de a biztonság kedvéért ecseteljük Dologellel, szereti. Bizonyára fogzik valamennyire, de még nem a csúcson van a dolog. Már számítunk rá, hogy lesz ilyen, amikor amiatt nem fogunk aludni.


Nekem inkább az a gyanús, hogy minden ébredésekor éhes. Nem lehet, hogy igénye van a szilárd étel fogyasztására? A doktornője a kérdésünkre rávágta, hogy ô még kicsi, legjorábban 5 hónaposan kezdheti a kóstolást, de én nem hiszem, hogy a babák napra pontosan 5 hónaposan kérik a szilárdat. Nem gépek ők, hogy a felnőttek által írt szabályokhoz illeszkedjenek, csak a saját igényeiket akarják kielégíteni.

2019. jan. 5. 10:27
 16/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem az éhség miatt lóg a cicin, hanem mert megnyugtatja.
2019. jan. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
8%

Elkezdheted a hozza taplalast ha ugy talalod jonak. Mi 3 es fel hosan kezdtuk a kostoltatast gyumolcsel. Azt ugyis latni fogod ha nem all keszen ra, de egy probat tehetsz vele. Mit eszik most? Tapszert v szoptatod? Ha szoptatod megprobalhatsz adni neki ejszakara egy kis tapszert melle hatha valoban az ehseg kelti tobbszor, hatha az jobban elteliti. Plusz fogzas is lehet ilyenkor mar boven.


Persze senki sem allitotta h hagyd magara a babadat. De sajnos egy gyerek ezzel jar, h faradt vagy es tobbszor ebredsz ejszaka. Tobben is irtuk h sokszor kel fol a babank, ez nem jelenti azt h nem probaltunk mar ki mindent h segithessunk neki.

2019. jan. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Ő hozzátáplált baba kezdettől fogva, születése után kb. 1 hétig csak anyatejjel etettem de nem hízott, ugyanannyi maradt a súlya, mint amivel kiadták a kórházból. Így ő már egész pici kora öta kap tápszert is az anyatej mellé.


A mai este után nagyon gyanús a pép. Bocsánat, ha kicsit butának tűnök, de első baba, és nem nagyon van, aki segítsen. Apám Alzheimeres, anyámat pedig pár éve megtámadta egy kóbor kutya a faluban, amikor a boltból jött haza, a támadásban eltört a medence csontja. Így neki is nagy fájdalmai vannak sokszor, együtt gondozzuk őket hárman az Urammal és az öcsémmel.


Elnézést, ha faragatlannak tűntem, csak mérges vagyok, amiért nem ismerem a problémát, és nem tudom, hogyan segíthetnék a kicsimen. Sajnos néhány válasz első olvasatra elég letorkolónak tűnt, míg van olyan is, amelyik egyértelműen bántó.

2019. jan. 5. 11:03
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha szoptatod lehet nem laktató neki a tejed.Esetleg kérdezd meg a gyerekorvosotok, hogy milyen tápszert adjatok neki vagy vegyetek valamilyen Ha-st és meglátjátok.

Fogzás is lehet, de azért a 4 hós gyerekek zömének inkább a fogcsírái mozognak.(bár öcsémnek pld 4 hónaposan már két foga volt, szóval bármi lehet).

Én nem tartom kizártnak, hogy esetleg az időváltozást is megérzi a ti gyerkőcötök, mert pld a miénk sem alszik túl jól az utóbbi napokban.

A másik a mozgásfejlődés.Nem e fordult át? Nálunk amikor forogni kezdett napokig nem volt hajlandó normálisan aludni, csak forgott -forgott...Simán lehet ilyen is.

Ha nincs szerencsétek akkor tartósan is marad hasonló a helyzet.Mi másfél éve folyamatosan éjszakázunk, nagyon sokszor felkel a gyerek.5-15 alkalom egy éjszaka.Mondjuk én elhiszem, hogy ha éjjel órákig fent kell vele lenni akkor úgy azért húzós ,mert én attól az erőm végét járom, hogy megébred és vissza altatom, nemhogy minden nap órákig fent lenni folyamatosan.Ha máshogy nem, próbáljatok meg kimenni a babával a konyhába a párod meg aludjon kicsit és úgy fel tud pár óra múlva váltani.Okosabbat nem tudok.Kitartás hátha csak átmenteti állapot.Napközben ha valaki tud segíteni a családból próbálj bólintani egy órát mert ha ennyire ideges vagy azt is megérzi a baba és lehet izgatottabb tőle.

2019. jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg valamilyen tejpepet adhatsz neki mar vacsorara.
2019. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!