Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudnak aludni a babák?

Miért nem tudnak aludni a babák?

Figyelt kérdés

Negyedik napja tart, és már bocsánat, de ahogy az Uram mondta, a t@künk kivan az egésszel.

Babánk eddig este 8-9 körül elaludt evés után, így áttettük a kiságyba, szépen aludt is legkevesebb hajnal 4-ig. Akkor kapott megint enni, aztán alvás reggelig.

Ma negyedik napja nem alszik el mélyen az esti altatás után, ha a kiságyába tesszük, legkevesebb félórán belül sírva visszakel. Aztán meg ásítozik, hogy ő álmos, de az Istennek sem alszik vissza, akármit próbálunk! Adom neki a cicit, elalszik rajta, ahogy átraknám, felkel. De ha nem teszem át és hagyom aludni, akkor is felkel.

Kb. 10-11 környékén jön egy sikeres átrakás, de 1-kor már kel is, és ekkor 4-ig nincs megállás.

Ismét hangsúlyoznám, ez alatt végig iszonyat álmos, leragadna a szeme, mégsem alszik!

Aztán nagy szenvedések után 6-8 óráig alszik.


Ez még barátok között sem bírható így ki! Nap közben 3-szor alszik félórát, ez kb. 6-7 óra, amit naponta alszik! A fele annak, amire egy 4 hónapos babának szüksége volna!

Ráadásul evés közben csapkod, köröz a kezével, ezt eddig nem csinálta!


Mit csináljak? Ez borzasztó, kezdek belecsömörleni a kialvatlanságba! Próbálok segíteni neki, de a határaimat feszegetem most már és az Uram sem bírja tovább!

Nem értjük mi a probléma! Hogy lehet ezt megoldani? Félek hosszútávon rászokik erre az alvási rendszerre.



2019. jan. 5. 01:35
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Szia!

Most durva frontok vannak, valószínűleg közre játszik az is. Nálunk egész éjjel szaggatja a redőnyt, szóval mi sem alszunk jól. Az én fiam is 4 hónaposan 'romlott el'. 6 hónapos koráig bírtam, hogy mint a pattogatott kukorica, egész éjjel ki-bepakolom a helyére. Azóta mellettem alszik. Most már össze vannak tolva az ágyaink, szóval néha arra ébredek, hogy mászik át rajtam a másik ciciért. Így könnyebb. Van, hogy felébredek és nem tudom, hogy ez ugyanaz a cicizés-e vagy eltelt 2 óra. Annál többet nem alszik, hiába vagyunk együtt is meg külön is. Viszont első nyöszörgésre cicit kap, így a férjem sokkal kevesebbet ébred.

Sajnos ők még csak ilyen 'kis majmok'. Nem értik, miért van az a középkori módszer, hogy külön ágyban kell aludniuk. De komolyan, ha nem érted, miért van ez, miért csinálja azt, gondolj a kis majmokra és meglátod... Ha újra kellene kezdenem, csak leesésgátlót vennék, esetleg nagyobb franciaágyat, utána már gyerekágyat, amit összetolnánk a miénkkel. De ez csak az én véleményem...


Kérlek, a hozzátáplálást ne kezd el, amíg a babád nem érdeklődik az evés iránt. Mondják a doktornénik, hogy 4-5 hónaposan, de nincs igazából értelme, ha szopizni rendesen tud. (Ha tápszeres pótlás van, az egészen más, akkor nem mondanék ilyet.) De neked is sokkal nagyobb buli lesz, ha a babád kapálózik minden falatért... Mi 7 hónaposan kezdtük el, a hozzátáplálási táblázat figyelembe vételével és nem bántam meg!!! A fiam imád mindent és igazi vasgyúró...

2019. jan. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Es ezek a putris iq gyökketők szaporodnak mint a nyulak...
2019. jan. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt áruld már el hog, hogyan tanítottad meg aludni a babádat.Gondolom hagytad ordítani.

A másik:nálam jobban kevesen rühellik ezt a kormányt de azért a saját életetekért nagyrészt ti vagytok felelősek.

Mondjuk mi a 3 szoba,nappalis házunkba gondolkodtunk,hogy bevállaljuk e a harmadik gyereket.Pedig csak négyen laktunk itt szülők nélkül.Mert mindenkinek kell saját élettér.

A fogamzásgátlást meg inkább ne magyarázd mert csak égeted magad...

2019. jan. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Ugyan már. Pont azért írtam ki a kérdést, mert szegény sokar sírt, és nem akartam így hagyni. Végül is logikus, hogy aki nem akarja sírni hagyni a gyerekét, azzal tanítja meg, hogy hagyja ordítani...

És még én vagyok az IQ fighter.


2 hónapig tartott a tanítása. Esti, hosszú fürösztés után rögtön kapott enni, büfi, aztán letettem a kiságyba. Ha nyűgös volt, kivettem, ha nem, hagytam. Ha pedig éjjel megébredt és felsírt, nem ugrottam azonnal kivenni. Fekve maradtam és vártam, erősödik-e a nyűg. Ha már rendesen sírt, csak akkor vettem ki, de full csendben, nem játszottam vele, a szemkontaktust is kerültem. De sokszor volt, hogy csak picit felriadt valami miatt, elég volt elringatni, és visszaaludt. Most már tudja, hogy az éjszaka alvásra való.


Nem magyarázom tovább, a gyógyszernevek megjegyzésével úgyis mindig gondban vagyok. Annyit tudok, hogy a dokim írt fel valamit, a parom váltotta ki, de miután görcsös fájdalmakat okozott, leszoktam róla. 3 hétig szedtem. Már nem tudom a nevét, volt benne valami x is. Utána gyógyszertárban ajánlottak valami tablettát, amit fel kell helyezni, de nem találtam elég kényelmesnek és biztonságosnak, így arról is váltottunk egy harmadikra. Nevekre nem emlékszem, szülésután Azaliát kaptam, azt ismerem, most is szedem.


Hogy miért vállaltuk be ilyen körülmênyek között a babát, nem részletezném tovább, azt hiszem, nem tartozom elszámolással itt senkinek.

2019. jan. 6. 12:12
 35/38 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy könnyű más szemében látni a szálkát, de a sajátunkban nem látni a gerendát. Vannak hibáim, de ne legyetek álszentek, elismerhetnétek magatoknak, hogy nektek is vanbak. Nem nekem kell ezt beismerni, magatoknak.
2019. jan. 6. 12:15
 36/38 anonim ***** válasza:
Ha a szádon át vetted be a Pharmatex kúpot, nem csoda , hogy görcsös fájdalmad volt tőle :D
2019. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy a fogamzasgatlásnak mi köze a témához. A kérdés mást vet fel. De ilyenek a hiénák. Egy darab húsra rámennek, amit odavetnek nekik, és szétcincálják.

Nem tudom mar, melyiket kellett szedni, 1 volt felhelyezős meg kellett előtte vizezni. Mar keverem a nevüket.

2019. jan. 6. 12:43
 38/38 anonim ***** válasza:

Azt nem értem ha te olyan ügyes vagy hogy meg tudsz egy négy hónapost tanítani aludni miért írtad ki a kérdést.Aztán ha válaszolnak,támadsz.

A helyzetetekről meg:rendben hog, betegek a szüleid de nekik nincs jövedelmük,mert azt írtad,hogy ti veszitek a gyógyszereket.Meg az öcsédet is ti támogatjátok?

2019. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!