Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tapasztalt Anyukák ez mitől...

Tapasztalt Anyukák ez mitől lehet? Fogzás?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok. Adott egy 9 hónapos csodálatos kisfiú. 2 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat. 6 hós korától kezdődtek a gondok, éjjelente ismét minimum 2x ébredt, ez kb 3 hétig tartott. Betudtam a fogzásnak. 8 hónapos korában bújt ki az első 3 foga, megszenvedte. Mi is. De ez a mostani helyzet mindent felülmúl. Már másfél hónapja, hogy csak este 10 után alszik el de nagyon nehezen, sír, nyűgös. Kb 3 hete alvastol számított 2 órán belül 5(!!) percenként ébred, rendszerint arra hogy kiesik a cumi, van mikor vissza sem alszik. Ilyenkor fent vagyunk több mint 2 órát. Tegnap fél 4kor keltett (előtte 11tol 10 percenként keltem hozzá!) még most is ébren van. Nyűgös, ha altatom sír, álmos viszont nem alszik. Tudni kell róla hogy még napi 3x igényli a tápszert, ma viszont csak reggel fogadta el. Amint meglátta az üveget ordított, ellökte, engem is magától. Teás üveget is csak jó formán rágja. Foga lenne a dologban? De másfél hónapja? Nagyon elfáradtam már :(
2019. ápr. 8. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szeparációs szorongás?

Nem éri túl sok inger napközben? Zajok, fények, túl sok információ (játékok, foglalkozás).

Eléggé kifárad estére? Sokat van levegőn?

Lehet, hogy egymást érik a különféle vírusfertőzések, az is nagyon megviseli a kicsiket. Hasfájás, torokfájás, hányinger stb.

Nincs túlöltöztetve éjjelre?

Nekünk volt olyan Disney pizsink, aminek a mellkas része belülről bántotta a babám mellkasát, bőrét, mert úgy volt varrva. Egy ismerős anyuka szólt, hogy erre is oda kell figyelni, azóta minden felsőt belülről is megtapogatok. Az én babám pl. egy kiadós vacsora után nagyon szomjas elalvás előtt. Ha jó hűvös a szoba, kényelmes a pizsi, nincs melege, nem szomjas és ki is van fáradva, alszik, mint a bunda. Ha a fogacskája jön, esetleg kilehet próbálni az etetőhálót, nagyon szeretik a babák, DM-ben kapható. Jéghideg almát, répát beleraksz és elcsócsálják, jól esik a duzzadt ínynek. De van zselé is, ami kicsit enyhíti a fájdalmat, érdemes utána járni.

2019. ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen a hasznos válaszod! :)

Mióta jó idő van rengeteget vagyunk kint, különösebb ingerek nem érik, csak a megszokott. Ma reggel már hajlandó volt enni, szóval mindenképp bele kukkantok a szájába :) Pizsinek általában bodyt használok, időtől függően rövidet vagy hosszút, semmi zavaró szúró rész nincs egyik belüljében sem. Körbe forog magán minden áldott este, mint aki nem találja a helyét, valószínűleg ez a mozgás fejlődés, de nekünk doki azt mondta az csak maximum 3 hétig zavarja a babát 🙁

Napközben 2-3x1,1-5 órát alszik, nem erőltetem, ennyit igényel

Fogzás könnyítő rengeteg van itthon viszont egyik sem vált be! Dologel, anaftin baby, Bedegel, Dentinox.. Egyik sem

A háló viszont egy jó ötlet, ki fogom próbálni, köszönöm :)

2019. ápr. 9. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!