Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Baj, ha nem olvasok este...

Baj, ha nem olvasok este mesét a fiamnak? Egyszerűen, nem épült be a rutinba. 3,5 éves.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 14. 21:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
1,5 évesem imádja, ha olvasunk. Maga választ mesekönyvet. De alvás előtt nem megy a dolog, pedig próbáltam. Ő másképp alszik el más a rituálénk. Ettől függetlenül rengeteget olvasunk, mondókázunk, éneklünk.
2019. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A lányomnál rituálé, de pl a fiamnál nem az, ahogyan az éneklést sem szereti.

De pl míg a lányomat kb 10 perc alatt el lehet altatni azzal, hogy magam mellé veszem a programozásnál és mesélem neki részletesen, hogy éppen mit csinálok, a fiamat felélénkíti.

2019. ápr. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Egy kicsit offolok.

Nem emlékszem, hogy nekem meséltek volna valaha, vagy csak nem emlékszem. 8 éves koromban kerültem vissza anyámhoz, és a testvéreimhez. Vártam, hogy most járna az esti mese, de nincs.

Van elég eszem, hogy én mondjak mesét a testvéreimnek. - gondoltam, és elkezdtem én mesélni. Kinyílt a fantáziám, és az öcsémmel rengeteget szerep-játékoztunk, jó emlék.

2019. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Persival válasza:
Azért a szakirodalom elég egyértelműen kiáll amellett, hogy az egyenletes szellemi fejlődéshez szükség van a klasszikus varázsmesékre. Vagyis nem csak, hogy este, nem csak olvasni, de az se mindegy, hogy mit. A gimiben, ahol tanítok elég jó százalékkal meg tudom mondani, kinek olvastak esti mesét a szülei, szóval én kísérleteznék a beépítésével.
2019. ápr. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Szerintem fontos a mese és bármikor mert a képzelőerejét fejleszti ami nagyon fontos. Minden cselekedetünk úgy kezdődik,hogy kigondoljuk, elképzeljük,nem igaz? A szülő-gyerek kapcsolat miatt is ugyanolyan fontos.
2019. ápr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!