Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apuka szőke, anyuka...

Ha az apuka szőke, anyuka gyerekként volt szőke, akkor a gyerekük is szőke lesz?

Figyelt kérdés
Erre kb 100% esély van?:D

2019. aug. 8. 19:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
NEM, nem biztos. A szülönek voltak szintén szülei, illetve ezt lehet akármeddig folytatni és köztük lehet nem-szöke, a gyerek meg örökölheti a hajszínt
2019. aug. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

#1

Hát..azért ez nem teljesen így van, mert vannak domináns-recesszív gének. Pl két kék szemű szülőnek nem lehet barna szemű gyereke, mert kék szeműek nem hordozhatják a barna szem génjét(hisz az a domináns, tehát akkor barna szemük lenne).


Kérdés, hogy a szőke haj génje is ilyen? Ha mindketten szőkék, akkor gyakorlatilag nemis lehet sötét hajú gyerekük?

2019. aug. 8. 19:16
 3/29 anonim ***** válasza:
88%
Még néger gyereked is lehet szőkeként, ha volt valaha a családban egy ilyen. Ennyire nem egyszerű a genetika mint te itt azt gondolod. A gimis biosz csak olyan, mint a szorzótábla. Az alapokat tanultad meg.
2019. aug. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

5 gyerekből 4 szőke.A 3 nagyobb egyertelmuen szoke.Négyeske hajszíne tér el legjobban ,neki van egy kis vöröses beutes a hajában, olyan eperszőke, de sötétebben.A legkisebbünk egy múlt,neki is van benne egy kis vörös,napfényben látszik igazán,de egyébként rá inkább szőkét mondanak mások is. Kíváncsi vagyok lesz-e belőle is eperszőke vagy világosbarna.(mondjuk a nővére már eleve barnás vöröses hangszínnel született,ő meg szőkén)

Párommal mindketten szőkék voltunk gyerekkorunkban,én most is,ő meg később 8 éves kora körül kezdett bebarnulni.

Úgyhogy bármi lehetséges.De ahogy előttem is írták,nagyszülők vagy bármilyen felmenő hajszíne örökölheti a gyerek.

2019. aug. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
hangszín helyett hajszín :D bocsánat autokorrekt javítgat...
2019. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Páromnak is meg nekem is vilagos barna hajunk van szürke illetve zöld szemmel. Az ő családjában is meg az enyémben is ez van kivéve anyukám sötétbarna haj és szem a fiamnak is sötétbarna haja és szeme lett🤷‍♀️
2019. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

#4

Na igen 90%-ban szerintem erre lehet számítani :D Nekem a felmenők is mind szőkék voltak gyerekként, párom családját majd megkérdezem.

2019. aug. 8. 19:30
 8/29 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezö: szemmel láthatóalag nem sok fogalmad van a genetikáról meg öröklésröl, jobb, ha nem írsz butaságokat!
2019. aug. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#8

Semmi butaság nem volt abban, amit írtam. Biológia-kémia szakos voltam gimiben is. Vagy konkrétan melyik részével nem értesz egyet, hogy a barna szem génje domináns?

2019. aug. 8. 20:07
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nálunk párom gyerekként volt szőke, én szőke vagyok, és a gyerekem szőke lett (egyelőre, még csak 3 hós :D)
2019. aug. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!