Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az apuka szőke, anyuka...

Ha az apuka szőke, anyuka gyerekként volt szőke, akkor a gyerekük is szőke lesz?

Figyelt kérdés
Erre kb 100% esély van?:D

2019. aug. 8. 19:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Lányom vörös lett.


Nem az a szeplős vörös, hanem szőkébe játszó vörös.

2019. aug. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim barna hajúak, barna szeműek. Én szőke vagyok és kek szemű. Kek szemű meg van a nagyszülők között de a szőkéhez már dédiig kellett mennem.

Most mondhatjuk hogy én voltam a 10%. De végül is mindegy.

2019. aug. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
18%
8asnak igaza van, próbáld újra ezt a genetika dolgot, mert nettó baromság, amit írsz. Kék szemű szülőknek is lehet barna szemű gyerekük.
2019. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
A férjem is és én is hatalmas fekete hajjal születtünk. Én előbb kiszőkültem, majd bebarnultam. A fiunk olyan barna hajjal született, mint most az enyém, olyan is nőtt neki vissza a "babahajvedlés" után. 🙃
2019. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tippelem, hogy gyerekként biztos szőke lesz, de attól még bebarnulhat később. De miért fontos ez a gyerekkori szőkeség? Felnőttként barnának mondott ilyen seszínű haj nem szép. Addig jó még bebarnul. Ritkán látni szép szőke hajszínt. Amúgy a szőke hajszín nem domináns.
2019. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

#12

A te eseted más. Barna szemű szülők hordozhatják a kék szem génjét(vagy allélját? már nem emlékszem pontosan), így nekik simán lehet kék szemű gyerekük. Fordítva nem nagyon működik. De ez kb 11.-es biosz, mindenkinek illene tudni :D

2019. aug. 8. 21:27
 17/29 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy kérdésem van. Te magad írtad, hogy anyuka GYEREKKENT szőke volt. Akkor a szemszines példád alapján, az elméletet hogy jon ki? Anyukának felnőtt korában kicserélték a "hajszín génjeit"? Amit a szemszinrol írtál, egyébként jó (bár ott is lehet ritka kivétel, de abba most ne menjünk bele), de nem húzható rá mindenre, a hajra például nem. A válasz egyébként : Nem, nincs rá 100%. Valószínűbb, hogy igen, de az is lehet, hogy nem.
2019. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

#17

Hát épp ez volt az első kommentemben a kérdés, hogy a hajszín is olyan elven öröklődik-e, mint a szemszín. Hogy a sötét domináns. Köszi a választ :)

2019. aug. 8. 21:43
 19/29 anonim ***** válasza:
Mi mindketten barna hajúak vagyunk férjemmel és gyönyörű világos (élénk) színű vörös haja van a lányunknak.
2019. aug. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Igen, pont azért írtam, mert már meg is valaszoltad a saját kérdésed😄 Nem működhet úgy mint a szemnel,hiszen ha már kialakult a szín, ott nem változhat, hajnal viszont igen.

#17

2019. aug. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!