Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek meddig van el magában...

Nektek meddig van el magában a babátok?

Figyelt kérdés
Tehát pl a játszószönyegen mennyi ideig van el a játékokkal, anélkül, hogy sirna vagy nyűgösködne? Vagy a kiságyban mennyi ideig nézelödik/játszik csendben? A 4 hónapos lányunk sajnos kb semeddig, állandóan nyűgös, nem tudok tőle semmit sem csinálni, mindig ott kell mellette lenni, fogni kell, és sokszor ez sem segít, csak sir sír. Napközben csak kb 3x alszik max 40 percet. Kisebb korában se volt el egyedül egy kicsit sem, a fogzás nem zavar be. Tuti nem éhes, pelus tiszta, alvás után van, mégse játszik el egyedül akár 15 percet, hogy mondjuk meg tudjak ebédelni. Másnál is igy van, vagy csak a mi babánk ilyen nyűgös? Több embernél olvasom, hallom, hogy tiszta nyugis a baba, elvan a szőnyegen, ágyban, aztán szépen bealszik, ha elfárad. A mi babánkat úgy kell este 10kor! is kézben ringatni, rázni, hogy aludjon már, pedig ordít, annyira álmos. Lassan nem bírjuk már ezt csinálni, mert több mint 7 kg. Mi csinálunk vmit rosszul?
2019. aug. 15. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 hónapos, kb egy hete elvan a játszószőnyegen szinte bármennyit, akár az egész ébren töltött idejében ott feküdne. Kapott egy ilyen forgós, zenélős játékot, egyszerűen nem tudja megunni, tátott szájjal nézi. Más játékok nem kötik le, szóval én még próbálkoznék a helyedben találni neki valami hasonló érdekes dolgot. Alvással itt is vannak bajok, napközben kb 20 percig altatom, és max egy órát alszik, kizárólag rajtam.. amint leteszem, nyöszörög.Ébren kb 2 órát bír. Éjjel viszont elvan a kiságyban.
2019. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam ugyanilyen volt. Soha semmi nem volt jó neki. Ráadásul neki megkésett a mozgásfejlődése szülési komplikációk miatt. Így amiatt is nagyon frusztrált volt, hogy nem tudta azt csinálni, amit szeretne.

De amikor megtanult forogni és kúszni, akkor ez megváltozott. Lerakom a szőnyegre és köré rakok néhány játékot. 30-40 percet is elvan magában. Gurul ide-oda, persze ott kell lennem és figyelnem rá, de így is sokkal könnyebb már. Még olvasni is tudok.

Szóval kitartást, fog ez változni.

2019. aug. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

11 hónaposom van. Játszószőnyegen nem igazán volt el sosem max 5 percet, kiságyban egy percet sem. Később olyan 6 hónapos kora körül kialakítottunk neki egy játszósarkot ott el volt de nem mehettem el mellőle. Mostmar jár ha megyek a mosdóba vagy a konyhába jön utánam és sír hogy vegyem fel pedig előtte elvan minden gond nélkül. Nem kell vele játszanom akár dolgozhatok is laptopon csak üljek mellette és ne menjek el onnan.

Az altatásnál nálunk a hinta jött be. Próbáltam én hogy a kiságyba teszem simogatom énekelek hat nem jött össze. 9kg és a derekam felmondott a ringatással és sétálgatással. Vettünk egy hintát olyan kinti benti mi bent használjuk. Ringatom benne közben énekelek neki elalszik, olyankor várok egy 20 percet és átteszem a kiságyba.

2019. aug. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha jó napja van, akkor akár 1-2 órát simán elvan úgy, hogy max melléhasalok, vagy molyolok közben. Ha sz.ar napja van, akkor ott kell lennem mellette, vagy felvennem és a hasamra fektetem, úgy elvan. 6 hos egyébként, extra anyás. A nagy tökjól elvolt, bár ő a fogzást jobba megszenvedte, akkor kb max ölben volt el.
2019. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem néztem sosem, de sokáig el van. 1-2 óráig biztos. Ha a játszószőnyegét megunja, megy a hintaszékébe. Van egy aduász, ha végképp nyűgös napja van és kézben is sír, akkor hintaszék és duck tv kombó csodákra képes.😆 A lányom viszont olyan volt mint a tiéd, semmi sem kötötte le hosszabb időre.
2019. aug. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na ez az, tök jó lenne, ha eljátszana, közben persze mellette lennék, beszélnék neki, és csinálnám a dolgom. Úgy kell kibekkelnem egy mosogatást, amikor nem nyűgös, magam mellé teszem a hintaszékébe, és ha szerencsém van, meg tudok kajálni. Ha alszik is, mindig az órát lesem, mert van, hogy csak 20 perc. Napközben általában bealszik cicin, de ez este nem működik 🙁 van, hogy napközben sem, olyankor rázzam a fenekét 20 percig, hogy aludjon utána 20 percet...

Hátról hasra fordul már, ha leteszem egyből fordul is, aztán pár perc múlva már olyan mint ha ideges lenne, elkezd nyöszögni, ami sírásba vált át. Változni fog akkor, azt mondjátok? Olyan, mintha rosszabb lenne...

2019. aug. 16. 03:49
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja, napközben ő simán fent van egyhuzamban 5 órát is. És ha nyűgös, nem elég neki, hogy felveszem ölben és leülök vele, simizem, nyugtatom, hanem járkálni kell. Miért van ez?
2019. aug. 16. 03:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!