Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem képes senki vigyázni...

Miért nem képes senki vigyázni a gyerekemre legalább 1 órát?

Figyelt kérdés

Férjem dolgozik mindennap és nekem is lenne dolgom és kéne menni olyan helyekre ahova gyerekkel nem tudok mennni.

Sírós baba 9 honapos.

Anyukám, barátnőm is senki nem ér rá pont akkor szerintem csak direkt azt mondják mert nem akarnak vele lenni.


2019. aug. 16. 17:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekik sem kötelességük vigyázni rá, hisz nem nekik szülted! Nem lehet túl jó a viszonyod velük, ha ezt feltételezés róluk. Fogadj fel bébi szittert. Egyébként hová mész, ahová nem tudod vinni a gyereket?
2019. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem kevés hely van, ahová ne lehetne vinni. Csak legfeljebb nem mindenhol kényelmes.
2019. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj a férjeddel és az anyukáddal. A barátnőddel azért ne, mert úgymond Neki van a legkevesebb köze Hozzá vagy hogy mondjam. Nálunk nem ilyen jellegű gond volt, hanem 3 éve itthon vagyok a 2 pici gyerekkel, akiket hiába imádok jól esett volna néha elmenni sétálni vagy akárhova EGYEDÜL. Mondtam a férjemnek és kérdezte, hogy miért nem szóltam előbb. Így most minden héten van egy fél napom, amikor azt csinálok, amit csak szeretnék délután 1-től 7-ig. Mondta, hogy szívesen átvesz 1 reggelt is a hétvégén tőlem, hogy aludjak tovább. Szerintem ne azt kérdezd meg Tőlük, hogy ráérnek-e, hanem mond el, hogy szeretnék elmenni ide és ide és szeretnél gyerek nélkül menni és beszéljétek meg előre az időpontot.
2019. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak kíváncsiság, de hova nem tudtad még elvinni? Voltam már hivatalban, bankban, orvosnál, nagybevásárolni, tornázni, komcerten, meccsen szurkolni, dolgozni gyerekkel. Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Amúgy az sem mindegy mikor szólsz nekik. Ha annyira fontos dolog, pl okmányirodába kell menned, akkor legalább egy héttel tudsz előre szólni, hogy menned kell,nem tudná-e úgy alakítani a programját. Ha meg továbbra sem megy, akkor tényleg keress egy bébiszittert.

2019. aug. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez az. Én kettővel szaladgálok, hivatal, posta, bolt, orvos. visszük játszotérre, allatkertbe, autoutra, kb mindenhova őket, soha nem mondtak sehol, hogy vigyem ki a gyerekeim. Sehol!
2019. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
13-as vagyok. Szerintem a kérdező úgy értette, hogy jobb lenne nélkülük menni.
2019. aug. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
25%

A barátnőd minek kéred meg, eszembe sem jutna barátnőmre traktálni őket, aki otthon van maga is anya, van elég dolga. Aki meg nem anya és dolgozik, azt minek szivatnám az én gondjaimmal?

Erre van a baby szitter, volt már hogy barátnőmre bíztam mikor szög állt a lábamra és be kellett menni az ügyeletre...de ilyen ügyintézni való miatt még a 3 és 5 éves full nyugisaim se bíznám a barátnőmre, nem hogy egy 9 hónapost.


A nagymama már más. Szomorú ha nem akar a gyerekkel időt tölteni. Szomorú hogy egyáltalán kérni kell....szerencsére nekem ugrik mindkettő és ki lennék, ha nekem kéne könyörögni hetekig hogy jöjjenek. Ebben a részében igazat adok, na nem úgy ertem hogy hetente menjenek hozzád hogy eljárj kozmetikushoz pl....ha havonta egyszer nem.tudnak ennyit segíteni, az elég gáz...de azt felejtsd el hogy te most - baby szitter nélkül - leadod a nagyinak hetente hogy elmenj bevásárolni, kozmezikushoz, edzeni stb. Mit gondolsz akinek nincs segítsége pl vidéki nagyi mit gondolsz miért slampos? Miért nő le a haja, miért nincs ideje normális egészséges kajákat főzni stb? Most jön majd a duma hogy a nő adjon magára...persze de ha nincs segítség és lehetőség a baby szitterre.akkor hogyan? Na ez már más kérdés. De a nagyinak akkor se kötelessége hogy a Te kényelmed miatt heti gyerekvigyázást vállaljon. Más kérdés hogy vannak nagyik akik ezt kimondottan élvezettel és szeretettel teszik - az enyém ilyen szerencsére de ennek ellenére megértem azt is, ha valakinek semmire se marad ideje és ezért szalad a ház.

Szerintem te is fogadd most el azt, hogy most minden más dolgod várhat. Segítsen a férjed amiben tud. Mi az ami nem várhat? Milyen dolgaid vannak? Ma már az ügyek is mind online intézhetőek

2019. aug. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
44%
mert szerinted mindekinek az a vagya hogy a hisztis gyerekedre vigyazzon?
2019. aug. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
72%

Teljesen érthető az igény, hogy pár óráig ne neki kelljen pesztrálni

Vagy keress bébiszittert vagy a gyerek apja is vegye ki a tészét a gyereknevelésből

2019. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!