Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezhet, hogy nem szeretem a...

Létezhet, hogy nem szeretem a babám?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos babám, aki nagyon aranyos, kedves baba. Alapvetően jó baba is, éjjel alszik, szépen eszik, jó az étvágya, érdeklődő, figyelmes, nem üvöltős.

De nekem mostanában nincs hozzá türelmem és nem bírom néha elviselni.

Persze szépen ellátom, főzök neki, etetem itatom, ápolom, öltöztetem, napközben medencézünk stb.. De én nem bírom, mikor néha nyűglődik és nem tudom hogy mondjam "nyávog" ok nélkül, legszívesebben világgá mennék. Nincs kedvem vele játszani sem.

Megőrülök, aranyos kedves, de sokszor mikor alszik és hallom hogy ébredezik akkor el akarok tűnni..

A férjem sokat segít, sokat van a babával már amennyit a munkája engedi, ő nem érti hogy hogy érezhetek így, neki mindig öröm amit vele tölthet.

De én nem tudok így érezni. Sokszor mikor ébred és hallom a hangját az jut eszembe, hogy örökké itt lesz, ez nem egy kölcsön gyerek, hanem minden nap itt lesz és nekem kell hozzá odamennem...

Persze közben sajnálom hogy ilyen vagyok vele, jobbat érdemelne, nem akarok ilyen lenni vele, de nem tehetek róla ha agyamra megy.


2019. aug. 19. 22:57
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
76%
10es vagyok, az lemaradt hogy reszemrol ez nem szeretet kerdese. Vagyis szeretem/imadom a gyerekem. Mindent megadok neki, de magamat is szeretem es amig egy baba ilyen kicsi, addig egy anyanak sokkal tobb önös erdekerol kell lemondania es vannak akik ezt nehezen elik meg. Szoval sztem szereted, es ez nem szeretet kerdese. Nalam inkabb az volt, hogy nagyot változott a vilag velunk es en nehezen engedtem el a nagyon fuggetlen eletemet amit elotte eltem. Aztán szerencsére osszecsiszolodtunk, majd sztem ti is így lesztek.
2019. aug. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
53%

Lehet

De szerintem itt nem ez a gond.


A változás és az egyedüllét.


Abban sem vagyok biztos, higy ez nem erős depresszió.

Segíteni kellene, segíteni tudnak.



Persze vannak ilyen napok, de ha az érzés régebb óta tart, vagy àltalános, az baj

2019. aug. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
16%
Atya ég! Egyre több az olyan kérdés,amiben arra utaknak,hogy nem szerezik a saját gyereküket. Megdöbbentő. És ezek a gyerekek ebben nőnek fel. Milyen lesz majd a generációjuk vajon? Más meg,akik nagyon vágynak a gyerekre,nem jön össze. Fura a sors
2019. aug. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%

Érdekes, hogy mindenki egyből jön a vonuljon el egyedül kedves anyuka dologgal, holott a kérdező pl nem írt olyan dolgot, hogy kimozdul-e a gyerekkel? Lehet vele sétálni, boltba menni, játszózni, ahol beszélgethet emberekkel. Igen, vadidegenekkel. Én is csináltam, nem lettem velük öribarik, de jól esett. Vagy a boltban a kasszással beszélgettem...

Kérdező, menj szakemberhez, ha már így észrevetted a problémát, hogy az segithessen és szeresd a gyereket.

2019. aug. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%

Régen is volt ilyen, sőt szerintem több is, csak nem volt net...

Másrészt ez nem jelenti azt, hogy nem szereti. Aki nagyon vágyik rá se tudhatja, hogy reagál, mert ennek ezer oka lehet. Fáradtság, fásultság, vitamin hiány, szülés utáni pajzsmirigy gond, depresszió stb.

Én első körben kérdező vitamint szednék, már írtam, magnéziumot és vasat. Bajt nem okozhat.

2019. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
84%
13,as hidd el, nem nem szereti. Leirtam 2vel elotted. Semmi baj nem lesz a generációval, a baj az az, hogy a nok egy resze úgy hiszi egyedul megy minden mint a karikacsapas, mert régen is ment akar 5-8 gyerekkel. Holott, akkor altalaban több generacios haztartasok vtak, sok no segitette az anyakat (nagyneni, nagymama akarki...) Persze most meg segit minket a technológia, meg az ejjel-nappal dolgozó ferjunk... de bizony azok a parok akik ennyire elszigetelve vannak a csaladjuktol a babaval friss szülőkent, azok van hogy megelik ezt. Nem muszaj megtobb buntudatot keltened a kerdezoben mert o ilyen en olyan te meg amolyanok vagyunk. Nem rosszabb az egyik a masiknal, nem lesz egyikünk gyereke sem feltetlen lelki serult, kicsit lass tovabb a kerdesen.
2019. aug. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igen, nekem az a bajom sokszor, amit a 11es is ír. Éltem egy pörgős, menős életet és most nem bírom ezt a bezártságot.

Ha itthon kell lenni megőrülök.

Sokat megyek a babával sétálni, de az már kezd szintén megszokottá válni, semmi újdonság nincs benne.

Úgy érzem nem csinálok semmi értelmeset, csak turmixolok meg mosogatok egész nap..

2019. aug. 20. 07:43
 18/26 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, jobb lesz. Az eleje ilyen es nincs nagy mákod, jon az ősz es a tel is. Kicsit most engedd el ezeket, egy ev mulva ha okosan szoktatod a babat egesz porgos napokat elhettek meg. Jo nyilvan nem buliba fogtok járni, de mi mar járunk csomo helyre annak ellenere, hogy egy eve meg hasonlóan ki vtam akadva es nem a szeretet miatt hanem az miatt, hogy egy értelmes felnott emberi szot nem szolt hozzám a kutya sem egész nap, majd hazajott a ferjem este, en pszihesen full lemerulve, o meg nem ertette mi a bajom, hiszen egesz nap itthon vtam a babaval aki nagyon cuki, tokeletesen fejlodik szep, tiszta, a lakas is rendben, van kaja stb.


Az mar kutyát nem erdekelte, hogy aznap 7szer kent almapuret a gyerek a hajaba, a ruhaba, a foldre, a falra stb, minden alkakommal felmosas, mosas, uj kaja..

Aztan, elindulni nehéz, idore nekem eselytelen.. mert ha feloltozteted ehes, vagy ha nem, akkor bekakil, bukik, ha elindultok otthon marad a kendocskeje, a vize, vagy a telefonom, vagy a gyerek kisautoja.


Aztan kesobb minden szart vinni kell, mert a boltig (300m) kell a kismotor egy plussi, 2 kocsi, egy zacsko keksz meg egy banan, egy homokozolapat, meg egy zacsko kreta meg 2 komplett valtastuha. Anelkul elindulsz a gyerek toporzekol stb. (persze tulzok, mert nyilvan nem viszem magammal a lakast de ha a gyereken mulana kene vinni..)

Aztan ott az altatas, elaltatod, de persze mire netan te kesz vagy a teregetessel vagy vasalassal vagy fozessel vagy csak siman hajat mosnal, vagy barmivel elkeszulsz ami azért szükséges es aludni akarsz vagy netan leulnel megnezni egy részt a sorozatodbol a gyerek nekiall nyoszorogni es akkor ne erezzem azt h aggghh aludhattal vna még egy fel orat. De persze mosolyogsz es mesz hozzá es mikor ott vagy mar nyoma sincs ennek hogy ereztesd. De igen ilyen van es NORMALIS VAGY csak eppen ez a baj, hogy ezeket nem mondta el neked se senki elotte mert sokaknak szegyen, hogy nem veri ki a boldogsagmutato a tetoablakot a fejük felett. Tudod en meg azt mondom, a gyerekem ugy lesz lelekben is egészséges ha latja hogy igenis nem vagyok robot, hogy kell a torodes nekem is es neha faradt vagyok vagy szomoru. Sorolhatnam de sztem mar igy erted. Hidd el jobb lesz.


10-11es vagyok

2019. aug. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Nekem az ismerősök mind azt mondják, hogy hamar eltelik ez az időszak, amíg ilyen kicsit.


Én is ezt tudom mondani: ha már nagy lesz és már a barátok fontosabbak lesznek. Addig meg, amikor a férjed van vele kapcsolj ki, menj el valahova kicsit.

2019. aug. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
Menj te dolgozni és a párod maradjon otthon a gyerekkel.
2019. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!