Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy álltok a használt...

Ti hogy álltok a használt babadolgok vásárlásával?

Figyelt kérdés
Gondoltam veszek ezt azt másodkézből mert pl.játszószőnyeg,babahinta, kisruhák... ezeket nem sokat használja majd és jobban megéri. De a használtat is olyam áron adják hogy abból majdnem újat veszek. Ti tapasztaltátpk ezt?
2019. aug. 20. 07:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is a használt olcsóbb, de mindig ugyanahhoz képest, mint újonnan volt, nem pedig egy olcsóbbhoz. És hát nem mindegy, milyen állapotban van. Postázva én nem mernék használtat venni épp ezért, csak ha megnéztem élőben, egyébként nincs vele bajom, és igaz, amit írtak, néha jobb is egy használt, mert akár jobb minőségű is lehet és kevesebb benne a vegyszer, mivel kiszellőzött, kikopott. Példaként bútoroknál mindenképp inkább egy használt tömör fára szavazok, mint egy olcsóbb bútorlaposra, babakocsit csak kipróbálva vennék, hisz nincs garancia, bodyknál nekem nem éri meg jó fogást csinálni egy zsákkal, hogy utána a felével ne tudjak mit kezdeni, egyenként meg lusta vagyok hozzá, gyerekjátékot kisbabának meg csak olyat vennék, amit lehet fertőtleníteni (bár újonnan is).
2019. aug. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

10-es vagyok


Ezek szerint csak nem vagy tisztában az árakkal..



Én ha valamit megtaláltam használtan, akkor megnéztem az új árát.



Pl sportkocsit kerestem.

De a lányom utálta a babakocsit.

Találtam 8000 ért egy olyat, ami újonan 72e


De nincs is jó állapotban. Arra amire kell, nekünk jó.

Megszerette, gondolkodok rajta, hogy ugyanilyet veszek jobb állapotban ( kb 25-35 közt láttam), mert a tesó is úton van szóval ha már a naggyal nem is használjuk sokat, a kicsivel fogjuk

2019. aug. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én is tapasztaltam, hogy sok olyan dolog van, amiket valóban elég drágán árulnak. Babakocsiból is, ami tényleg jó, nem sokkal volt olcsóbb. Ami meg jelentősen olcsó, gyanús. Játszószőnyeget is azért vettünk újat, mert használtan is majdnem annyi lett volna. Ruhából is láttam már olyant, ami szinte új árban volt. Pihenőszékből meg pont nem volt akkor éppen olyan, ami nekünk megfelelt volna, ezért az is új lett. Etetőszékeket is ki lehet fogni, de például amit először néztünk, kissé hibás volt, amit utána vettünk, az teljesen jó állapotú volt és még olcsóbb is. Én most a kocsicipővel vagyok úgy, hogy néztem használtan, de úgyis szinte annyi, mint az új. Ok, hogy semmi baj, alig volt a gyerek lábán, de akkor is.
2019. aug. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Vannak, voltak használt dolgaink. Megnezem milyen állapotban vannak és, ha jó akkoregveszem, pl angelcare legzesfigyelo 20 ezer helyett 8 ezer volt. Persze, ha közel van az eredeti árához, semmit nem veszek, mert akkor már újat. Ragokat, csörgöket újonnan veszek.
2019. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
32%

Én ruhákat vettem használtan. És volt amit kaptunk.


Mi mindkét gyereknel újat vettünk egy csomó mindenből, mivel lányom 14 hónapos volt amikor megszületett az öccse. Így amiből nem vettünk lányosat abból újat vettünk. És ami meg jó lehetett volna a kicsinek, abból pedig a legtöbb dolgot használta.


Én tapasztaltam olyat, hogy a használt árából újat veszek, de pl. babakocsinál hülyeség lenne egy Stokkét bármi máshoz hasonlítani. Az tudni kell, hogy a Stokke 196.500 ft-tól kezdődik, és más márkák, pedig, akár 33.999 ft-tól elérhetőek.

Ha én eladom a lányom babakocsiját akkor 369.990 ft helyett 185.000-ért adom. Ha a fiamét akkor 373.990 ft helyett, pedig 187.000-ért adom. Itt is látszik, hogy a használt árából vehetsz újat, csak nagyon mást.

Ha pl. valaki vesz 33.999 Ft-ért az kb. 17 ezerért tudja eladni.

Ez rajtad múlik, hogy milyet veszel. De még véletlenül se gyerekülésen spórolj!

2019. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Babakocsit ágyat pelenkázót ülést újat veszünk inkább ilyen kis kiegészítőket gondoltam használtan mint a pihiszék es jatszószőnyeg. Játszószőnyeg használtan 5000ért árulnak .... babymix ennyi újonnan.

Pihenőszékért se adok használtan 15öt mikor új 22 ezer körül.

Van már egy 8 évesem anno fillérekért vettem neki ilyeneket

2019. aug. 20. 10:00
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
Mi a rokonoktól kaptunk "használt" pelenkázót, kiságyat és kókuszmatracot. A kiságyban kB 2 órát volt a kisgyerek, a pelenkázón pedig egy pelenkázó lapot kellett cserélni amit természetesen az ujnal is megtettunk volna. Nekem újonnan sikerült vennem egy kiságy forgot bababoltban 4ezerert ami nem volt stabil, raesett a pici fejére a kisállat, és valami rémisztő hamis volt a dallam amit játszott. Ellenben vettem egyet jófogáson 2500ert tökéletes állapotban, szebb mint ami újonnan vettem
2019. aug. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy lehet kapni újonnan (kicsi/vacak/rossz minőségű) 5000 forintos játszó szőnyeget, nem jelenti, hogy aki használtan ennyiért hirdeti annak gagyesz van és újonnan is ennyi volt. Egyébként meg en például nagyon szívesen veszek szinte új dolgokat néhány ezer forinttal olcsóbban, mert megkapom egy új cucc minőségét olcsóbban. Minden spórolásnak örülök. Ha meg nagyon olcsón és nagy árkülönbséggel akarnék cuccokat venni (de nem teszem) akkor elfogadnám, hogy leharcolt mint a fene. Szóval azt döntsd el, hogy mennyire legyen használt a használt, mert ami nincs cafatokban azon teljesen normális, hogy nem tudsz nagyot spórolni.
2019. aug. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
39%

Én pont 15ért hirdetek pihenőszéket. Igen, kaphatsz 22ért újat, de nem azt ami nekem van. Ez ugyanis 35ezer újonnan, egyszerre rezeg és hintázik (nincs a piacon mi ezt tudja, konkrétan), a rezges akksirol és ezért akár standra is el lehet vinni 🤷🏻‍♀️ Ha neked nem kellenek ezek a funkciók, vedd meg olcsóbban. Ha igen, akkor meg orulj, hogy a használtan lehet spórolni 20ezret az újhoz képest.


Amúgy a példákat amiket hozol kb úgy tudnám neked szemléltetni, hogy minek vegyél használt iphone-t 50ezerért miközben lehet új butatelefont kapni 40ért... hát na vajon miért...

2019. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%

#15-ös vagyok


A játszószönyegünk 31.990 ft volt. Mi ezt használtuk/használjuk mindkét gyerkőcnél. Ezt én 16-ért fogom meghirdetni. Így is spórolsz rajta majdnem 16 ezret.

2019. aug. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!