Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Használt autó vásárlásával...

Lsandor kérdése:

Használt autó vásárlásával lennének kérdéseim. Mi hogyan működik és mi mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 14:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Ugyebár kell az adásvételi szerződés, ezt már letöltöttem internetről. Ezek után ha megírtuk az adásvételit, akkor a volt tulajdonosa ide adja a forgalmit és törzskönyvet. Ezek után el kell menni eredetiségvizsgálatra. Ehhez mi szükséges? Mennyibe kerül?

Ha ez megvan, akkor el kell menni egy okmányirodába igaz? Ott mit kell tennem?

A papírozást csak abban az okmányirodában végezhetik el, ahova lakcímem szerint tartozok?

A súlyadó megkötése elrendezés hogyan működik? Mi kell hozzá?

Az autó átírásánál mi mennyibe kerül kb?

2013. szept. 11. 15:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan az adásvételi, kifizetted és a papírokat megkaptad akkor.. szerencsésebb először az eredetiségvizsgálatot megcsinálni, ez amúgy is az eladó dolga lenne ami egyébként a legtöbb helyen egy 20-as.

Adásvétel után először biztosítást kell kötni, mert ha bármi kárt okozol az cink, főleg ha az eladó lobogtatja az adásvételit, hogy ő eladta és semmi köze hozzá.


Ha van eredetiségvizsga, adásvételi, biztosítás akkor választasz egy szimpatikus okmányirodát, ahol van kapacitás ( ez sincs mindenhol, van ahova hetekkel előre be kell jelentkezni ), ott kapsz egy csekket a vagyonszerzési illetékről és az új forgalmiról amit ha befizetsz, akkor a nevedre írják az autót. A forgalmit ott megkapod, a törzskönyv jön majd postán.


Az átírás ( ha még nem emelkedett) akkor 1800 köbcentiig 18ft/ccm a felett 24 ( ebben nem vagyok biztos, rég írattam már át autót ), a biztosításhoz ott vannak a kalkulátorok pl netrisk, az eredetvizsgát számolhatod egy huszassal, az új forgalmi+törzskönyv asszem 12 000.

2013. szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod megszívni, akkor a sorrend:


- eredetvizsga

- ha ok, akkor adásvételi + fizetés + kocsi átvétele

- biztosításkötés (akár neten is, pl. netrisk.hu)

- 15 napon belül okmányirodában átíratás.

2013. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor eredetiség vizsga(ez 20 000 körül van)

Adásvételi szerződés megkötése, kifizetem(a volt tulajdonosnak milyen papírokat kell átadnia? Csak a törzskönyvet?). Megkötöm a biztosítást. Bemegyek egy okmányirodába(mindegy hogy melyikbe, vagy csak oda mehetek, ahova lakcim alapján tartozom?). Az okmányirodában mit kell, hogy megcsináljanak?

Ők adják ki a forgalmit az én nevemen? Még aznap megcsinálják? A törzskönyvet akkor meg majd kiküldik. De addig is törzskönyv nélkül tudom használni az autót igaz?


Hogy működik a súlyadó?

2013. szept. 11. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:

"a volt tulajdonosnak milyen papírokat kell átadnia? Csak a törzskönyvet?"


És a forgalmit.


"mindegy hogy melyikbe, vagy csak oda mehetek, ahova lakcim alapján tartozom?"


Mindegy melyikbe.


"Az okmányirodában mit kell, hogy megcsináljanak? "


Viszed a régi forgalmit, régi törzskönyvet, megkötött biztosításról papírt (ilyenkor 60 napig az ajánlat érvényes, amíg nincs végleges fedezeti igazolás), meg persze személyit + lakcímkártyát, és átíratásra húzol/kérsz számot, ha sorra kerülsz, mondod mit akarsz, odaadod amit kér, neked még annyi dolgod lesz, hogy kifizesd a szükséges illetékeket (forgalmi, törzskönyv, vagyonszerzési illeték), forgalmi + törzskönyv 12 ezer lesz, vagyonszerzési autó függő, nekem pl. csak 9900 volt, de egy ugyanitt kérdező srácnak majdnem ugyanolyan kocsi, csak nem 1.2-es, hanem 1.4-es motorral dupla annyi.


"Ők adják ki a forgalmit az én nevemen? Még aznap megcsinálják? "


Igen, kitöltetlen forgalmi papírjaik vannak, amire rányomtatják az adatokat, ezért egyből megkapod.


"A törzskönyvet akkor meg majd kiküldik. De addig is törzskönyv nélkül tudom használni az autót igaz? "


Igen, küldik, és használhatod addig is. Sőt, valójában addig is használhatod, amíg nem történt meg az átíratás, de a szerződést már megkötöttétek, hisz hogy hoznád el pl. másik városból, de addig régi forgalmi + szerződés nálad legyen.


"Hogy működik a súlyadó?"


Elvileg a helyi önkormányzat (bejelentett lakhelyedé) küldi a sárga csekket.

2013. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Üzembentartós autó esetén lemondó nyilatkozat is kell.
2013. szept. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, főképp az utolsó előttit, sokat segített.

A súlyadót értem, hogy az Önkormányzat küldik majd ki mindig a csekket, de nekem kell menni beregisztrálni az Önkormányzatnál igaz?

Az eredetiségvizsgálat során mit vizsgálnak?

2013. szept. 12. 19:09
 8/10 anonim ***** válasza:

önkormányzatjoz nem kell menned, kapják az infot az okmányirodából.

Eredetvizsgára elvileg nem mehetsz be. Festék vastagságot mérnek, km-ert és kocsit fotóznak.Alváz, és motorszám ellenőrzés.

Amit sokan nem tudnak: ha egy autónak már volt eredetvizsgája (mert eladták már), akkor a következő eredetvizsgás, az előző eredetvizsgás adatait is látja, és ha pl szabálytalanságot lát, akár fel is jelentheti.

Ha teheted, fizetés előtt eredetvizsga (kb 1 óra) ára pedig függ a cm3-től.

1400 cm3-ig: 17000 Ft

1401 és 2000 cm3 között: 18500 Ft

2000 cm3 felett: 20000 Ft

2013. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyszerű, köszönöm a választ, szóval az önkormányzatot értesíti az okmányiroda, tehát az eredetiségvizsga igencsak fontos dolgok. És ha a km óra megvan tekerve, akkor azt megtudnák állapítani ilyenkor?
2013. szept. 16. 07:34
 10/10 anonim ***** válasza:

"És ha a km óra megvan tekerve, akkor azt megtudnák állapítani ilyenkor?"

Ha megvan a szervizkönyv, akkor nem tudnak átverni. Ha nincs meg, oda tekerik, ahova akarják.

2013. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!