Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha a feleségem...

Mit csináljak, ha a feleségem nem mindig törődik a lányunkkal?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 8 hónapos, nem túl jó alvó babánk. A feleségem az elején még bírta tartani a tempót, persze segítek neki, de éjszaka nem mindig kelek fel, mert reggel fél6-kor megyek dolgozni. Az utóbbi néhány hónapban azonban el kezdett "nem törődni" azzal, ha pl sír a gyerek éjszaka. Közölte, hogy ő baromi fáradt, türelmetlen, pihenni akar és elege van az átlag 5-6 éjszaki kelésből. A múlt héten valamiért nagyon sírt a lányunk, próbáltam vigasztalni, megetettük, pelus csere stb, de csak sírt. Majd feleségem átvette, ő is próbálta nyugtatni, de semmi, mire fogta és kicsit megrázta és rákiabált, hogy hallgass már el. Majd betette a kiságyba és elvonult a hálóba. Kérdeztem mi a gond, miben segítsek, mire azt mondta, hogy vigyem el a gyereket a közeléből 1 kicsit, mert azt érzi már megfullad és hogy azt akarja adjuk be bölcsibe és hadd mehessen emberek közé, vissza dolgozni. Ezen meglepődtem, mert szerintem még kicsit kicsi ahhoz a lányunk, hogy bölcsibe menjen, de a feleségem hajthatatlan, azt mondta elege van. Sőt tegnapelőtt még füldugót is rakott be, hogy nyugodtan tudjon aludni és azt mondta nem érdekli, ha sír a gyerek, ha engem zavar hát keljek fel én 5x hozzá…

Felvetettem neki, hogy lehet hogy depressziós, de pszichológusról hallani sem akar, nem hisz bennük és még engem kiabált le, hogy ő nem bolond, szimplán kimerült és stresszes, nem kell egyből rásütni, hogy ő depressziós és kezelésre szorul.

Tanácstalan vagyok, mit kéne csinálni szerintetek? Mással is volt ilyen?


2019. aug. 22. 11:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Hogyhogy mit kéne csinálni??? Kialudnia annak a szerencsétlen asszonynak magát legalább heti 1x! Vállald a szombat éjjeleket, aludj a másik szobában a gyerekkel, és hagyjátok délig fetrengeni anyut. Akkor talán kitart a lendülete végig a héten.
2019. aug. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is szimplán ki van merülve. A legjobb lenne segítség. Nagymama, vagy más rokon nincs aki tudna segíteni időnként, hogy ő pihenhessen. Valóban sokat kivesz az emberből, ha nem tud aludni egy jót.
2019. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%

Pont ugyanígy éreztem akkor én is, csak nem mertem kimondani, hogy bölcsi meg emberek társasága kell.


Maximálisan megértem. Kialvatlan, kimerült, zombi. Hétvégén vidd el a kicsit, mondd a feleségednek, hogy övé az egész nap, aludhat, pihenhet. Hidd el, értékelni fogja.


Tényleg nem pszichológus kell, csak egy kiadós alvás!

2019. aug. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez azért szerintem komolyabb, mint szimpla kialvatlanság. 2 gyerekem van, voltam nem egyszer kialvatlan, öntöttem már véletlen sima tejet vagy kávét a babám üvegébe. Voltam ingerült, ketsegbeesett, és volt mar olyan, hogy elegem volt mindenből. Tenyleg olyan érzelmeket éltem meg a kialvatlanságnak hála, hogy hihetetlen, de soha nem ráztam meg a kisbabámat, nem kiabáltam rá,nem hagytam sirni és nem dugtam be a füldugót,hogy ne halljam.

Minden bizonnyal depresszió kezdete, mert egyedül van vele, mert tökre elképzelte, hogy ilyen-olyan habosbabos rozsaszín vattacukor lesz minden és mégsem. Mivel észérvekkelnem hatsz rá, ezért is gondolom,hogy nem sima kialvatlanság.

Annyit tehetsz első körben,hogy éjszaka többet veszel át, tudom,dolgozol,de párom is dolgozott, ő is kelt éjjel mindkettőhöz, ha nem tudtam kivonszolni magam az ágyból.

A másik, hogy elfogadja,azzal, hogy visszamegydolgozni,azalap plrobléma nem fog megszűnni. Ugyanúgy kerülni fogja a csecsemővel való érintkezédt, csak majd ráfogja a fáradtságra.

2019. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
90%
Az azért erős, hogy megrázta. Lehet,hogy fogzik és azért kel ilyen sokszor,erre még nem gondoltatok? Van otthon valami fogínygél esetleg Nurofen?Valószínűleg ez a gond, hogy fáj neki. Amúgy a kimerültséget teljesen megértem fél éves a lányunk egy zombi vagyok és volt már olyan, hogy nem bírtam felkelni hozzá és azt álmodtam, hogy felkeltem,de amúgy nem,mert a párom kelt hozzá,de eszembe sem jutott megrázni. Bele lehet őrülni az otthonlétbe simán. Mennyit segítesz a feleségednek napközben,hogy tudjon pihenni, kikapcsolódni esetleg néha eljárni otthonról? Mert,ha csak ő foglalkozik éjjel nappal a gyerekkel még rá is van terhelve a háztartás vezetése is és semmi kikapcsolódási lehetősége nincs már 8 hónapja, akkor nem kell csodálkozni, hogy így érez.
2019. aug. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Azt azért mondd el feleségednek, hogy ne rázza a babát, mert akár agyi károsodása is lehet tőle.

Szerintem valamilyen beosztást csináljatok, hogy mikor, ki kel a babához. Pl. hét közben a feleséged, hét végén te.

Az mondjuk tényleg durva, ha hónapok óta éjjelenként 5-6-szor kelni kell a babához.

Én éjjel nem etetném a babát. Max. egy kis vizet adnék neki meleg nyári éjszakákon. Peluscserét csak akkor tartok indokoltnak, ha kakilt. Fölvenném, kicsit ringatnám, puszilgatnám, aztán letenném. Vagy inkább melléje ülnék, simogatnám, halk szóval nyugtatnám, de nem venném fel.

Lehet, hogy a foga jön, ezért a szokásosnál is nyugtalanabb.

Egyébként mindkettőtöket megértelek, ez valóban embert próbáló helyzet.


Volna-e arra lehetőség, hogy napközben időnként valamelyik nagyszülő legyen vele 1-2 órát, amíg a feleséged alszik? Vagy aludjon ebéd után a babával együtt, és akkor csinálna házimunkát, amikor valaki más (akár nagyszülő, akár te) vagy a babával.


Szóval, én arra felé keresném a megoldást, hogyha éjjel nem tudja a feleséged kipihenni magát, akkor napközben tudja (részben) pótolni.

2019. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Nos szerintem elég egyértelműen megmondta mit akar. Ki akar kicsit szabadulni. Ha tényleg 8 hónapja be van zárva, semmi segítsége nincs, az elég durva.
2019. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom a háztartást is ő viszi egyedül. Abban is segíthetnél. Néha ha hazaérsz a munkából mondhatnád neki hogy menjen sétáljon, barátnőzzön, fagyizzon vagy csak dugja be a fülét és aludjon egyet. Hétvégén beválalhatnád, hogy te kelsz a gyerekhez.

Azt hiszed olyan egyszerű egy nyűgös gyerek mellett még háztartást is vezetni? Nem kell ehhez depresszió.

2019. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%

Miért egyenlő a gyerekvállalás a bezártsággal?

Lehetne menni gyerekkel is parkba, múzeumba, boltba, konkrétan bárhova, ahova gyerek nélkül is lehetett(jó, a mozi necces), de pl egy kávét a barátnővel akkor is meg tud inni egy cukrászdában, ha senkire nem tudja bizni a gyereket.

A legtöbb anyuka önként választja a bezártságot, hogy legyen panaszkodnivaló, hogy egész nap benn vagyok a házban...

A háztartást is lehet közösen csinálni, ha apuka hazaér, főzni sem kell mindennap, a gyerek kibír 1-2 napot üvegessel is a héten.

Mondom mindezeket úgy, hogy a nagyobb utálta a babakocsit, amikor nagyobb lett, kimászott, akarmit csináltam, de amint járni tudott, kismotor és helo. Max vittem kézben. De kimentem, mert nem akartam besavanyodni.

Most sem vagyok kipihent, olyan típus vagyok, ha hajnal 2kor is fekszem, nem tudok 7-8nál tovább aludni, de van énidőm úgy is, hogy nem sűrűn járok el egyedül, csak heti 1x 3 órára kreszre.

2019. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
27%
Két nagy pofon neki. 8 hós babát megrázni? 3 éve nem alszom, rohadt fáradt vagyok, de ilyet sose tennék.
2019. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!