Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor hagytátok először...

Ti mikor hagytátok először másra a babátokat? Tényleg mi vagyunk a furák?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kisfiúnk, aki már 2 hónapos korától rendszeresen 1-2 órát a nagyszülőkkel tölt, akik nagyon szeretik és szívesen vigyáznak rá, néha pedig a férjem marad vele, hogy nekem/nekünk is legyen egy kis időnk fellélegezni vagy pihenni kicsit. Mostanra már több órát is el van a nagyiékkal. Ez eddig oké.

Mi viszont 1,5 hónap múlva hivatalosak vagyunk az egyik nagyon jó barátunk esküvőjére, ahova ketten tervezünk menni a férjemmel. Az esküvő kb 80 km-re lesz tőlünk, reggel mennénk és másnap jönnénk haza, ez idő alatt anyumékkal maradna a fiunk. Ez már le van beszélve egy ideje, ezzel idáig nincs is gond, azonban mikor ezt megemlítettem egy barátnőmnek, úgy nézett rám, mint valami űrlényre, hogy egy ekkora babát miért hagyunk a nagyira 1 napra és hogy miért nem visszük magunkkal... Szerintem egyetlen nap nem a világ vége és nekünk is kell egy kis kikapcsolódás. A fiunk nincs el a kocsiban, negyed óra után már sír, nyűglődik. 11-12 körül szokott aludni 1-1,5 órácskát és este legkésőbb 9-kor is már látszik, hogy nagyon álmos. Eleve a délelőtti alvása beleesik a szertartásba, este pedig korán el kéne jönni, hogy le tudjuk fektetni. Szóval úgy döntöttük itthon marad, de a barátnőm reakcióját nem értem. Miért lenne ekkora tragédia, ha egy napot a mamával van, akikkel amúgy is rendszeresen időt tölt, ismeri őket, el van velük...?

Ti mikor hagytátok nagyszülőkre először a babátokat?


2019. aug. 23. 10:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Jesszus. Ha nektek ez így jó, nem tök mindegy az, hogy a barátnőd mit gondol erről. Ő vinné, te nem. Mindkét eset normális. Mi a kérdés?
2019. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
11%
Nem a nagyinak szülted, hanem magadnak.
2019. aug. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Nagyszülő függő, de ha nincs különösebb betegségük, akkor én nem problémáznék. Ők is neveltek gyereket 2-3 évtizede, van fogalmuk róla hogy kell bánni egy babàval
2019. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem tök rendbe van amit kitaláltál.

A barátnődnek biztos rossz a kapcsolata a szüleivel, ha azt feltételezi hogy egy nagyszülő nem szívesen van az unokájával egy napot. Lásd 2. válaszoló.

Fura családok vannak, hogy ez nem alapvető mindenkinél...

2019. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

#1: Nyilván nem az a lényeg, hogy ő mit gondol, csak kíváncsi voltam, hogy ez tényleg ilyen szörnyű dolog lenne-e, mint ahogy ő beállította.


#2: Nem mondod, és?! Ha a nagyik szívesen vigyáznak rá NÉHA, miért ne lehetne velük? Te nyugodtan utasíts el mindennemű segítséget, ha neked megfelel így, én nem fogom elzárni a külvilágtól, se a nagyszüleitől, csak mert "magamnak szültem"!

2019. aug. 23. 10:31
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Mi 3 hónaposan hagytuk ott először egy fél éjszakára de amúgy nem hagyom sehol szívesen, szeretem ha a kislányunk velünk van de néha nyilván kell egy kis friss levegő, olyankor pár órára a nagyszülőkkel hagyjuk. Másfél éves egyébként.

Amúgy meg, ki nem szarja le ki mit gondol? Úgyis mindenről amit csinálsz meglesz valakinek a véleménye, ha sosem hagynád ott sehol akkor a modernanyuktól kapnád az ívet, hogy milyen egy ősanya vagy...

2019. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagytok furák. Mi elsőnek 6 naposan hagytuk anyukámra a lányunkat. Varratszedésre mentem apuka dolgozni volt. Másfél óra volt az egész. ( Lehet megkövezni,lepontozni). Havonta 1x ott van a nagyszülőknél reggeltől estig és imád ott lenni. Meglátja papát vagy mamát és fülig ér a szája úgy mosolyog. Most 6 hónapos. Ott aludni még nem aludt,de,ha ilyen lenne a helyzet,mint nálatok, akkor ott aludna. Inkább ez, minthogy húzzam- nyúzzam magammal, kialvatlan legyen, fáradt nyűgös. Neki lenne a legrosszabb.
2019. aug. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
22%
Elég érdekes az 5.ös hozzászólásod.. Ha annyira azt gondolod hogy ez így jó,miért akadsz ki egy kommenten ? Ha ellent mond neked valaki ezzel kapcsolatban,akkor egyből lehurrogod ? Arra lennék kíváncsi : ha valamiért ordítani fog a gyerek órákon keresztül,mit csinálsz 80km távolságból ? Mert pl. nem érzi az anyja közelségét órákon keresztül.
2019. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagytok furák, mi is ott hagytuk a gyereket a mamákra ha úgy jött ki. Az én fiam már 3 éves, de pl most volt nemrég a hugom esküvője és végig a mamával volt, este ők vitték haza aludni, hogy mi ki tudjunk egy kicsit kapcsolni. Ki nem állhatom ezt a magunknak szültem szöveget, attól hogy az én gyerekem, az anyám meg anyósom családtag, aki ugyanúgy időt tölthet a gyerekkel. Az meg h mi lesz ha ordít? hát ezért nem kell ráhagyni másra időnként hogy el legyen és nem kell a gyerek fenekébe lenni 0-24. Mert ugye manapság ha fél méterre elmész a gyerektől mi lesz vele, meg jajaj, és ezért nem tanulnak meg a gyerekek elleni szülő nélkül. Mindent jól csináltok, nem kell mással foglalkozni.
2019. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
ezért kell ráhagyni másra, a nem szó nem kell. előző válaszoló voltam
2019. aug. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!