Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan dontsem el mire vigyem...

Hogyan dontsem el mire vigyem a gyereket?

Figyelt kérdés
Koraszulott babam van, 26.het. A korhazban van fejlodes neurolgia, ahol a katona modszert hasznaljak azt mondjak mas nem kell. De tudom h sokan a devenyre eskusznek. Masok a tsmt-re. Megint masok konduktorra. Hat most akkor hogyan dontsem el en hogy mi kell a gyereknek??

2019. aug. 28. 23:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Te vagy a szülő, nyilván neked kell döntened. Nézz utána minden módszernek és válaszd azt, ami neked a legszimpatikusabb. Egyébként nem is biztos, hogy fejlesztésre szorul. Mennyi idős most?
2019. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
A katona egy borzalom. Dévényre vidd. Tapasztalat.
2019. aug. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Dévény, ha nagyobb lesz és kell, akkor tsmt
2019. aug. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Hát a fejlödés neurologián megmondják majd mire lesz szüksége a kicsinek,nekünk ott nem csináltak semmit,csak megvizsgálták.
2019. aug. 29. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Kez hetig voltunk a fejlődés neurológiai osztalyon kivizsgalason koraszülött ikreimmel. Ok a katona módszerrel dolgoznak, de nekünk a Dévényt javasoltak
2019. aug. 29. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

Tsmt-hez ő még kicsi.


Az én koraszülött babám is olyan kórházban született, ahol ellenzik a dévényt, csak katona módszert javasoltak.

Én is össze voltam zavarodva, mert a gyerekorvosunk és a védőnőnk (akinek szintén koraszülött az unokája) a dévényt javasolta.

Na és akkor elkezdtem ezerrel olvasni a neten. A dévénytől nagyon féltem de aztán az a gondolatom győzött meg, hogy vigyem el legalább egy állapotfelmérésre, hogy láttam amint a fiam a takaróval atforgatás közben az egyik lábát nem hajlítja be ösztönösen, ahogy kellene. Na jó én forgatom de hogy is segítsek neki hogy azt csinálja amit kell? Erre nem volt válaszom. Aztán ott volt a másik nem engedte a kezek passzív kimozgatását totál ellentartott én meg ott álltam, hogy mennyire erőltessem, szabad-e egyáltalán erőltetni ha igen akkor mi a helyes módja hol és hogy fogjam, hogy jól tartsam. Na ezekre rágtam be. Hát nem vagyok én gyógytornász, ez egy diplomás képzés amit évekig tanultak az egyetemen. Így jutottam el végül dévényeshez...


Nagyon rendes volt a nő, nem akart igazán befolyásolni de azért felvázolta a módszerek közötti különbségeket. A dévényes is diplomás gyógytornász alapból. Elmondta a saját véleményét is, egy mondatra különösen emlékszem. Miszerint ő azért nem ért egyet a katona módszerrel, mert a szülőre hárítja a felelősséget (ugye pont ez fogalmazódott meg bennem is) és hogy azért nehéz napi több alkalommal 15 percet tornaláztatni otthon, főleg ha van mondjuk másik gyereked esetleg több is, vagy akár egy beteg nagyi stb...


Miközben ezekről beszélgettünk zajlott az állapot felmérés, amibe azért már kezelés is volt. Az akkor kb 3 hónapos fiam üvöltött ha hasra tettem. Egyszerűen nem bírta emelni a fejét. Arccal lefelé sírt minden alkalommal. A kezelés másnapjân rövid időre ugyan de gond nélkül emelte a fejét még mosolygott is közbe úgy tetszett neki. És ez volt nálam az utolsó lökés, engem megvett a módszer.


Azóta 10 hónapos. 6 hónaposan kúszott egy hónappal később mászott, és 8 hónaposan felállt. Szerencsére azóta is mászva közlekedik csak egy egy lépést tesz bútor mellett.


Érdekesség: a kórházban ahol született ott a PIC-en volt egy korábbi osztályvezető főorvos, aki tűzzel vassal a dévény ellen volt. Aztán egyszer csak neki is lett egy koraszülött unokája és bárhogy kampányolt a menye elvitte dévényeshez és a főorvos a saját unokáján tapasztalta meg a módszer eredményességét. Onnantól ő is javasolta az anyukáknak. Sajnos azóta nyugdíjba, ment és az eredeti felfogása úgy beleivódott az osztályba, hogy azóta is ellenzik. Úgyhogy én pl titkolom is, hogy járunk.

2019. aug. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
#1! 26 hétre született! Egész biztosan szüksége van fejlesztésre
2019. aug. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Fejlesztesre mindenkepp vinni kell, 26.het... es lathatoan nem is csinal dolgokat amiket mar kene.


Jovo heten megyunk egy allapotfelmeresre Devenyeshez kivancsi leszek. A korhazban azt mondjak a Deveny akkor er vmit, ha izomtonus zavar van, de a gyerekemnek allitolag nincs, hanem az idegrendszerei eretlensege miatt van lemaradva, arra meg a katona jo. Ezt mondjak. Ugyh baromi nehez... mindegy elviszem Devenyeshez kivancsi vagyok

2019. aug. 29. 07:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább másik neurológushoz vidd, akit nem köt a kórház hitvallása,

mert egyáltalán nem biztos, hogy a Dévény való nektek.

Vannak olyan állapotok, ahol a Dévény kifejezetten ellenjavalt.

2019. aug. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ok nem a devenyt hanem a katonat javasoljak!!
2019. aug. 29. 07:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!