Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért trendi és jó egy ilyen...

_littlestar_18 kérdése:

Miért trendi és jó egy ilyen anya?

Figyelt kérdés

A sógornőm nemrég szült, de naponta minimum egy vagy kétnaponta több 3-4 képet tölt fel a gyerekéről a közösségi oldalra, azt mutogatva mennyire szereti. Csak az igazság az, hogy hol anyósomra, hol az anyjára bízza, míg ő elmegy ide - oda vásárolgatni, bulizni, meg ki tudja hova.

Sajnos én sem, és a férjem sem tudunk ezzel a nézettel azonosulni. Nekem igazából csak az nem tetszik, hogy a család elvárja, hogy dicsérjem őt, milyen jól neveli a picit, milyen szép a kicsi, holott a gyerekre ő az, aki legnagyobb ívben tesz csak a közösségi oldalon meg az embereknek kifelé mutogatja mekkora nagy a szerelem, közbe meg igazából az anyai teendőit nem látja el. (nem szoptatott, mindent mással csináltatott, elvárta hogy nagy szatyor ajándékkal menjünk köszönteni a kicsit, meg azóta is főznek rá, mert minden alól kihúzza magát)

Nekem konkrétan nincs vele bajom, csak már komolyan ha látok egy újabb képet sajnálni tudom. Én az anyasagot máshogy éltem meg. Játszottam a lányommal, tanitgattam, együtt voltunk, és egy okos értelmes kiegyensúlyozott kislány lett belőle.

A jó tanácsra nem nagyon hallgat, de már inkább csak szolidan mosolygok és nem is mondok semmit. Csak sajnos jönnek a szülinapi vacsorák, ünnepek ahol face-to-face leszünk sokszor.

Szerintetek mit lehet tenni egy ilyen helyzetben?



2019. szept. 10. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, ne kövesd facebookon, vagy tiltsd is le. Most minden második nő ilyen kb.
2019. szept. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Tiltsd le, akkor nem látod.

Amikor meg face to face vagytok, hagyd rá.. te tudod, hogy egy 0, mint családanya, legyél büszke a sajátodra, kéretlen tanácsokat ne osztogass, ne veszekedj, csak mosolyogj magadban, miközben arra gondolsz, hogy "Te hülye, Te" :D

2019. szept. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Sajnos letiltani nem tudom, mert ha nem likolom vagy nem említem meg milyen cuki képes rám írni valami mondva csinált okkal, és rá terelni a szót, hogy láttam e a fotókat, sajnos már volt rá példa..

2019. szept. 10. 15:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2019. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Írd meg neki, hogy most nem érsz rá, mert épp a gyerekeddel foglalkozol, nem a lájkokat számolgatod, úgyhogy ha semmi sürgős, akkor kopjon le.
2019. szept. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az vagyok, de olvastam a posztot, sőt még írtam is hozzá asszem. Sajnálatos amúgy, de én egyre több ilyen anyát látok. :(
2019. szept. 10. 15:20
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig jobb ha még most rászoktatod, h nem lesz minden fotón like. Iratkozz le róla. Ha rákérdez, írd, h pill, és ne válaszolj többet. Majd megunja.
2019. szept. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Olyan jól láthatatlan lehet maradni a facebookon. 😅 Mond hogy rossz a Facebook nem látsz mindent meg összekeveri a dolgokat stb aztán vedd le a követését. Megváltoztatni nem fogod tudni, úgy hogy inkább magadat kíméld. :/
2019. szept. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mondd, hog, cuki volt a kép. Vagy írjál szívecskés szemű rózsaszín unikornisos emojit.
2019. szept. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én megmondom, hogy nem nézem már a facebookot. És ténylwg nem. Nehogymár kötelező legyen.
2019. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!