Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapossal elindulni Dél-Kor...

9 hónapossal elindulni Dél-Koreába öngyilkosság? Vagy én vagyok az "önző"?

Figyelt kérdés

A páromnak a munkája miatt lehetősége van arra, hogy utazzon, ezt ki is használta eddig. Mikor teherbe estem, megbeszéltük, hogy kicsit visszább vesz, nem lesznek ilyen 2-3 hetes utak, nem lesz havonta távol, stb. Egész nyáron velünk volt, szóval arra nem lehet panaszom. Most elutazott, ez is olyan volt, hogy hiába ment több időre, tudtam hogy sokat jelent neki, így nem problémáztam (függetlenül attól, hogy 3 hétig nincs itthon). De mondta tegnap, hogy lenne ez a lehetőség, hogy elutazzon, és tudja hogy nem örülnék neki, ezért arra gondolt, hogy menjünk mi is vele/velük.


Közel 24 órás útról beszélünk, ráadásul neki ott is lenne dolga, elfoglaltsága. Napközben dolgozna, este fogadások vacsorák, én pedig szórakozzak a gyerekkel a hotelszobánkban napokon át, és kínozzam magunkat a jetlaggel... Szóval neki ez biztos nagy út lenne, nekünk kevésbé és mondtam, hogy ezért felesleges lenne nekünk menni. Erre hogy én túlféltem a gyereket, és önző vagyok, mert én nem akarok menni, és a gyerek mögé bújok.


Nem az utazás, kimozdulás ellen vagyok, mert elég aktív életet élünk, visszük a bébit mindenhova és ha Európán belül, pár órás repülőúttal elérhető helyre menne, még benne is lennék. Vagy szerintetek ha amúgy tényleg olyan a babánk, hogy lehet vele menni, nem nyűgös, sírós fajta, és elvan bárhol, érdemes lenne megpróbálni? De pl még nem is repültünk vele, nem tudom, hogy viselné (plusz az átszállások is ott vannak).


2019. szept. 11. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Még annyit az egyik kommentre reagálva, hogy elötte az élet,hogy utazgasson, nem igaz, hogy valaki nem bir ki pár évet Korea nélkül. A gyerekben csak annyi maradna meg, hogy van egy jo xar élménye, szerintem ez nem éri meg, csak azert hogy elmondhassam, hogy ott jartam.


Kerdező, annak már utánanéztél, hogy kell-e valamilyen védőoltással bombázni magatokat, ha odamentek?

2019. szept. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
51%
2019. szept. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
89%

Mégis milyen kultúrával “ismerkedik meg” egy 9 hónapos csecsemő?

A füldugulással? Az unalommal? A saját, megszokott kiságy nélkülözésével? A játékok, fali képek stb-k hiányával? Azzal, hogy anya nyűgös és fáradt a jetlagtől?

SEMMIRE nem fog emlékezni, az meg igenis nettó önzőség, hogy csak azért tegyünk ki egy ekkora utazásnak egy babát, hogy eldicsekedhessünk a paloták előtt meg a gépen készült übercuki szelfikkel. Teljesen igaza van a kérdezőnek, hogy nem akarja bevállalni.

2019. szept. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
14%
Ennyi erővel 3 éves kora előtt a szobából se vigyük ki, mert úgyse fog rá emlékezni.
2019. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha szerinted a szobába zárás és Dél-Korea között nincs semmi, akkor nincs is több kérdésem.
2019. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
10%
Nem ezt jelenti, amit írtam, hanem azt, hogy nem valid érv, hogy nem fog rá emlékezni. Semmire sem fog emlékezni, ami 3 éves kora előtt rörtént.
2019. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
73%

Hàt te baromi korlátolt vagy bakker és legyél szíves nem kiforgatni a szavaimat.

Nem fogtad fel, hogy a komment lényege az volt, hogy a gyerek mennyi KÍNLÓDÁST él át a füldugulástól kezdve a megszokott holmik hiányáig? -.-“ Hogy egyáltalán nem kap semmi plusz élményt az otthonhoz képest (mert nem fog emlékezni rá, hogy milyen csudaszép volt a szöuli palota), ellenben rengeteg negatív impulzust annál inkább? Vagy ha arra sem emlékszik később, akkor szerinted az belefér?

2019. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
35%

Én rendszeresen járok Amerikába, eleg sok gyerek szokott utazni a repulom.. sosem fogtam meg ki olyat, hogy netto 12 orat uvoltenenek.. egyebkent nem hiszem, hogy egy csecsemo, aki szerintetek semmire sem emlekszik, azert kinlodna 3 hetig, mert nem latja a falikepeket :D


Nem azt mondtam, hogy ez a bevett szokas, hogy utaztassuk az egy evest.. de ha anyuka apuka utazos tipus, ez nekik nem nyug, sot boldogsag, egyutt a csalad kirandulnak nezelodnek jokat esznek, akkor a gyerek is hasonloan fogja megelni. Persze egy hiszteriazo anyukaval aki mast sem csinal csak a hotelszobaban nyuglodik, a gyerek is nyugos lesz. De ezt had ne kelljen mar magyaraznom (allitolag) edesanyaknak/apaknak.

A gyerekem akkor sem latja a falikepeket meg a megszokott kisagyat ha a balatonig megyunk nyaron nyaralni, vagy egy kozelebbi horvatorszagi varosba..

ismetlem! Ha anyuka alapbol nem akar menni es nyug neki, ugy semmi ertelme! De ha szive szerint menne es tudja, hogy jol ereznek magukat, akkor a gyerek miatti felelem ne tantoritsa el mert o ott fogja jol erezni magat ahol anya/apa is :)

2019. szept. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
32%
19: ezek a betonon is szédülnek. Szerintük gyerekkínzó, aki aletér az Opatija-Budapest tengelyről. Pedig szerintem ha van gyerekkínzás, akkor az az órákon keresztül autóban rohasztás. Ahhoz képest a repülés fun.
2019. szept. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!