Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a rugalmas "napirend" jó,...

Ez a rugalmas "napirend" jó, vagy épp ellenkezőleg? Nem túl lusta a fiam?

Figyelt kérdés

8 hetes a fiam, és 6 kiló. 3,5 kg a születési súlya. Elejétől tápszeres baba volt, 3-4 óránként etettem, a mennyiség változó 100-150 ml eszik.

A napirendünk eléggé rugalmas, mondhatnám azt is, hogy nincs soha semmi fixen. A fiam rengeteget alszik, szinte az egész délelőtt az evés - alvás kombinációja váltakozik, de komolyabb tevékenységet nem csinál, (gügyögés, nézelődés). Délután este felé van az, hogy picit aktívabb. Akkor szoktam letenni a szőnyegre de hanyatt inkább, mert hason ordít. Sokszor belealszik az etetési időbe is. Másnak is ilyen a babája ennyi idősen, vagy az enyém picit lustább? Mit lehetne vele játszani, hogy kicsit aktívabb legyen?

Első baba így nincs össze hasonlítás, meg a családban sincs máshol.

Köszi a segítséget.



2019. szept. 12. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Tudom rossz hallgatni, de muszáj hason lennie, pár perc elég eleinte.


Kontrasztos kepeket mutogathattak neki, pl baba geometria konyv.


Lassan könnyű vékony csorgot beletehetsz a kezébe, hogy megtartsa

2019. szept. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit soknak tűnik a súlya,bár nagy szakértő nem vagyok.

Minden baba más,vannak nagy alvók,vannak rossz alvók. Ilyen idősen még a napjuk nagy részért az evés alvás tölti ki. De már egyre érdeklődőbbnek kéne lennie.

Fejét kezdi emelgetni? Forgatja? Muszáj lenne hasra fektetni,mert csak úgy fognak erősödni az izmai.

Ha nagyon ordít próbáld meg azt,hogy kicsit emelt felsőtesttel eldőlsz és a mellkasodra fekteted hasra. Ha minden igaz kicsit kényelmesebb,megnyugtatóbb neki,és próbálgatnia kéne emelgetni.

Ilyenkor még nem kell különösebben szórakoztatni őket. Hagyd hogy nézelődjön. Mutogass kontrasztos képeket,esetleg játékot,csörgőt. Beszélgess vele sokat,kicsit tornáztasd néha,mondókázzatok.

Kisfiam 7 hetes. Van egy kis csörgője. Nyilván még nem fogja,de már mosolyog rá ha elővesszük. Szeret tornázgatni,közben nagyokat mosolyog. Meg szeret csak ücsörögni és nézelődni.

Arra vigyázz,hogy ne pörgesd túl. 20-30 perc amit aktívan ébren tudnak lenni. Ebbe belefér egy kis hasonlevés,nézelődés,beszélgetés

2019. szept. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 hónaposan 7 kiló, 3800 g-al és 58 centivel született, tehát ő relatív nagynak számított a többi baba mellett a csecsemőosztályon. 1 hetes kora óta tápszeres és most eszik 150 g-ot. Én 8 hetes babának mind a súlyt, mind az adagot sokallom.
2019. szept. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Baba téve megy amikor fenn van, meg a telefonról inditok neki gyerekdalokat. Én nem tudok szépen énekelni plusz nem is ismerek ilyen énekeket, mondókákat.

Ha hasra fordítom fuldokló hangot ad ki. Meg nagyon nyöszörög, tudom hogy kellene de rossz nézni olyankor.

A védőnő szerint is picit sok, de mondtam neki hogy ha kevesebbet adok éhes marad. Elejétől fogva elég éhes típus. Így mindig többet is adtam neki. De nem mondta volna senki hogy rossz így.

2019. szept. 12. 17:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

8 hetes, és már a tévét nyomod neki? Miért?

Így ne csodálkozz, hogy nem nézelődik.

Őt az se zavarja, hogy nincs jó hangod. Énekelhetsz neki bármit, amit tudsz, nem csak gyerekdalt. A lényeg, hogy TE foglalkozz vele, ne a tévé, meg a telefon nevelje fel.

2019. szept. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, te tévét kapcsolsz egy 8 hetesnek?!

Senki sem születik úgy, hogy tud dalokat, mondókákat. Ez egy elég buta kifogás. Ha nem tudsz és akarsz énekelni, mondókázz neki, de megsúgom, a gyerekeket a legkevésbé sem érdekli, milyen hangod van és mennyire hamis a dal, anya énekel és semmi más nem számít. Tessék nekiállni tanulni párat! Az idegrendszerének semmi szüksége nincsen a tévére, a WHO pont most adott ki egy új ajánlást, amiben kijelenti, hogy a babáknak 2 év alatt egyáltalán nem kellene képernyőt nézni, sem tévét, sem laptopot, sem táblagépet. Akkor sem, ha csak a hangját hallgatja. Inkább beszélj hozzá, meséld neki folyamatosan hogy éppen mit csinálsz, ettől fog fejlődni a beszédkészsége. Rengeteg kutatás kimutatta, hogy a tévétől pont, hogy lassabban fejlődnek a gyerekek, mert szükség van arra, hogy lássa hogy anyukája hogyan mozgatja a száját a szavak kiejtésekor, ezt a babatévéből nem fogja megtanulni.

Ha te is ilyen lusta vagy, már elnézést, hogy tévével próbálod lekötni, mit vársz tőle, hogy mocorogjon? Mutogass neki érdekes hangokat, fekete-fehér képeket, vidd ki sokat a levegőre, érje a finom őszi nap. Próbáld motiválni, mosolyogni neki, beszélni hozzá. Tévéből nem fog fejlődni

2019. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hu, hát nem tudom mennyire leszek népszerű a kommentemmel, de én abszolút a közel fix napirend “pártján” állok. Ha anyatejes lett volna a gyerekem akkor nem így gondolnám, de a tápszeres babáknál szerintem szükséges különben nagyon túl lehet etetni őket. Persze 8 hetesen még nem lesz azért fix a napirend, de próbálkozni lehet. Én anno ugy voltam vele, hogy bármi is legyen, de soha nem etetem 3 óránál gyakrabban. Így osztottam el az adagokat is.

Amúgy ennyi idős babával még nem igazán lehet játszani. Nekünk annak idején az vált be, hogy minden ébren létben (1-2 majd aztán 5-6 percere és így tovább) hasratettem. Es előtte/közben/utána énekeltem, vagy mondókáztam neki 1-2 rövidkét. Azokat már ekkor is szerette. Én is mutattam szines vagy kontrasztos tárgyakat, gyakoroltuk picit a “követést” és kicsit később megpróbáltam a kis kezébe tenni. Ennyi volt. :)

2019. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A súlyával ne foglalkozz, mert valószínűleg ő ilyen. Ha husibb, lehet, hogy ezért se nagyon akar csinálni semmit nézelődésen gügyögésen kívül. Gyerek habitusától függ minden.

Nekem majdnem teljesen tápszeres. Bár nagyobb súllyal született a tiédnél, de nem nőtt ekkorára 2 hónapos korára, csak hosszú lett :)

Ha segít, akkor én is "igény szerint" etettem. Volt, hogy csak 60-at evett, volt hogy 130-at bepuszilt este, mert erre volt igénye. Aztán aludt 6-7 órát.

Ha nagyon zavar, lehet picit tornáztatni, hintáztatni. Játszani vele textil pelenkával (finoman végigcirógatod vele az arcát, stb), csörgővel, felkelteni az érdeklődését. Körbemutatni neki a lakást, hogy viszed. Kisfiam imádta ebben a korban.

Hasonfektetni pedig tényleg nem árt. Sokan lehet itt megköveznek érte, de mi kezdetektől hason altattuk orvosi javalat miatt (laza csípő) is. De lehet szoktatni. Ahogy előttem is írták, fektesd magara hasra. Egyre jobban fogja emelni a fejét is, hogy lásson téged :) Aztán amikor már ezt megkedvelte, akkor lehet szépen letenni játszószőnyegre is pocakra egyre több időt.

2019. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, mi is hason altattuk. Már kérdés, hogy ő soha nem is akart hanyatt aludni, már a kórházban is hasra tettem le és úgy aludt. Nyugodtan lehet hasra tenni, használj légzésfigyelőt és akkor nyugodt lehetsz te is.
2019. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!