Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget akarok kérni a...

Segítséget akarok kérni a babám 5hetes és 2330g hoztam haza azóta szépen evet 90ml majd 3600let most 1h San de pár napja 1honapos 120ml kajcsit nem eszi meg az baj? Két ejel visza hányta!

Figyelt kérdés
Nem tudom mit adjak neki hogy jobb legyen igazán vizet nem kap. Lehet az lehet a baj? Hasfajasra 2 félét próbáltam a espumisan cseppeket de az se igazán hát, 25csepp de alig van az uvegbe
2019. szept. 14. 11:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet de akor mennyit készítse neki fogalmam sincs. Sajnos segítsége nincs. Védőnőnél is Montam h fáj a pocakja nm is egyszer nem mond rá semmit. De amúgy szőlőt úgy csinalni h össze vissza eszik pl. 40ml utána rá fel órára újból kér. Ejjszak meg fel 1kor kér majd fel 4 de ezek is változó időben. Valamikor éjfélkor majd 2kor.nem tudom de szerintem nm jó így. Vagy én ronok valamit el.
2019. szept. 14. 13:51
 12/20 A kérdező kommentje:
Agusztus 6kán született 2250g és 48cm kis picurka volt most 3600mértek rá 52cm.szeptenber 4 én. nagyon örültem neki. De most kész káosz minden és nem tudom mit tegyek vagy hogyan.
2019. szept. 14. 13:54
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Csak annyit adj neki,amennyit megeszik, amikor már látod,hogy nem cumizza rendesen vagy nem szívja, akkor ne hagyd a szájában. A hányás, azért volt valószínűleg,mert túl ette magát. Az én kislányom is tápszeres. Most 6 hónapos. Nem mindig eszik ugyanúgy,ez is normális,mert te sem eszel egyszerre mindig ugyanannyit. Nekünk a játszócumi segített,mert ha fájt neki a hasa, akkor cumizni akart viszont a cici nem volt jó(születésétől kezdve nem fogadta el sajnos),a lefejt tejből vagy tápszerből túl ette magát és, akkor bukott, így vettünk neki egyet és azt elfogadta. Onnantól kezdve nem volt bukás,hányás és nyugodtabb is lett. Espumisant kapott. 3 hónaposan egyik pillanatról a másikra teljesen elmúlt a hasfájása.
2019. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És az espumisan állandóan adtad neki minden kaja kor 25csepp.cumit kiköpi
2019. szept. 14. 14:20
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom tapszerbol is így mennyit csináljak. H össze visza eszik. És ugyan úgy rakjam bele a 25csepet a 90ml mint pl. A 120ba
2019. szept. 14. 14:28
 16/20 anonim ***** válasza:
Az espumisan kellemes ízű. Simán be lehet adni neki fecsivel, és akkor nem kell aggódni, megette e az adagját, amibe bele lett rakva.
2019. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

1# vagyok. Espumisan és bio gaia mehet egyszerre hasfájasra. Esetleg ha vissza jön a tápszer abba nutriton sűrítőt tehetsz a tápszerébe, de hasfájós babánál nem igazán tesz jót. Ha anyatejes akkor a cicit vidd el ha már csak cumizza.

Be keverheted a szokásos adagot tápszerből, de ha kilöki vagy nem szívja ne erőltesd. Tornásztasd, hogy tudjon pukizni (nekem a gyerek orvos megmutatta, hogyan csináljam), de van szélcső is ami erre van kitalálva(viszont nem szabad mindig ezt használni, mert hozzá szokhat).

2019. szept. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Hasfájásra az espumisant próbáld kanálból adni így tuti, hogy akkor megeszi, mint hogy a bekevert tápszert lehet épp nem eszi meg mind...nekem soknak tűnik a 25 csepp a patikus nekünk azt mondta, hogy etetésenként/előtte vagy utána/ 5-10csepp és kb 2 hétig adjam neki volt, hogy adtam volt, hogy nem.. Ami nagyon segített és könnyített a hasán az a tornáztatás volt/persze nem egyből kaja után, de ha látod, hogy húzkodja a lábát segíts neki fektesd hanyatt és a kistérdét óvatosan és nem erősen nyomd a pocijához és óvatos 'körzőmozdulattal'nyújtsd ki a lábát majd ezt ismételd közben egy kis pocak simi..sírni fog valószínű, de ne ijedj meg szegény még azt sem tudja, hogy kell kakilni mikor kell nyomni stb.. Az etetés nálunk is para volt az elején/igaz nekünk második baba, de koraszülött 2490gr 51cm született 34. hétre/.. Az első gyerekem is tápszeres volt.. Olyanokat tapasztaltam a második babánál amiket az elsőnél nem szóval pislogtam mint hal a szatyorban😀

Én eszerint számolom, hogy mennyit kell ennie és ezt osztottam el mivel ő már lassan 5 hónapos lesz 4-5x eszik 150-180ml/hozzátáplálok, de még nem váltottam ki étkezést/ a doboz szerint 210ml-t kellene ennie, de ha annyit adnék neki meg kellene tömnöm, mivel 180-nál többet nem eszik meg azt is van, hogy 2 részletben.. 2 hónaposan is volt, hogy megette az adagját volt hogy nem/szinte úgy működött mint a szoptatásnál igény szerint evett/.. Ő is 2330gr jött haza a kórházból most 6200gr 63cm.. Az eleje általában káosz, de majd 'összehangolódtok'és rendeződik minden.

Viszont az nem mindegy, hogy visszahányja a tápszert vagy csak bukja. lehet tápszert kell cserélni

/ [link]

2019. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Mostmár kakil i se kakil csak erőlködik 50ml jó ha le megy neki
2019. szept. 15. 09:28
 20/20 anonim ***** válasza:
Próbálj egy kis vizet adni neki, az valamennyit lazít a kakiján..nem fog sok ml-t meginni, mert nem ismeri az ízét, de kínáld többször és majd megszokja.. Tornáztattad?
2019. szept. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!