Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes baba nem reagál a...

Két hetes baba nem reagál a hangokra?

Figyelt kérdés
Èszrevettem, hogy a két hetes babám nem reagál a zajokra. Pl van kutyánk, és nem rezzen össze, nem ébred fel, ha ugat a kutya. Ha alszik és beszélek hozzá, nem ébred fel. Ez normális? Ha sétálunk és elmegy mellettünk egy autó. arra sem ébred fel... Aggódom.

#hallås
2019. szept. 29. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem gyereke 3 hetes, és ha egyszer elalszik, mellette is bombát lehet robbantani.
2019. szept. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

És ha ébren van, akkor sem reagál a hangokra?

Ujjszülöttkori hallásvizsgálatot nem csináltak a kórházban? Ha nem akkor minél előbb vidd el megcsináltatni, én akkor kértem időpontot mikor hazajöttünk a kórházból, és 4 hetesen voltunk a vizsgálaton az EduKid-ben.

2019. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy "normál" baba alvás közben nem veszi észre azt sem, ha felborul a ház, akkor kikapcsolja a zajokat.

Ha ébren sem reagál, akkor lenne értelme orvosnak megmutatni.

2019. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha beszélünk hozzá akkor olyan mintha figyelne, de pl nem rezzen össze a kutyaugatásra ébren sem. Meg pl ajtócsapódásra sem. Csináltak valami hallásvizsgálatot a kórházban és ott paráztam be elöször. Ugyanis elsö alkalommal az ápoló csaj jött azzal a müszerrel, és az nem mutatott pozitív eredményt. Ekkor kitört rajtam az aggodalom, mondta a csaj hogy hivja a kollegáját. Jött is a kolléga, aki megismételte a vizsgálatot, és ezuttal 100%-os lett. Kérdeztem, ez hogy lehet, hogy elsö alkalommal nem jó az eredmény, masodszorra meg jó? Azt mondta, hogy számít, hogy hogyan tartják a müszert a fülben, az elözö ápoló új és nem csinálta ezt elégszer, azért nem lett jó eredmény. De állítólag bízhatok a második (jó) eredményben. Azóta figyelem, hogy mire reagál, és tiszta ideg vagyok.

De ennyi erövel mi van ha a második nem helyes, és az elsö az?

2019. szept. 29. 18:27
 5/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudjuk milyen a hallása, újra meg kell vizsgálni, de egy biztos egy kisbaba nem ébred fel szinte semmilyen zajra, pár hónapos koráig, amennyire emlékszem ébren is, időbe telik amíg odafigyel, 2 hetes baba nem nagyon figyel semmire.
2019. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 6hetes babam se reagal a kutya ugatasara ha halszik pedig nekunk rengeteget ugat mikor megy ki. Hallasaval nincs gond mert figyel mikor beszelunk vele.
2019. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg nincs baj.

De ha egy anyának bármi is szöget üt a fejébe, azt meg kell vizsgáltatni, mert addig úgysem nyugszik meg.

Ez meg pont egy olyan vizsgálat ami nem árt,nem fáj.

Szóval én azt mondom ha bizonytalan vagy, vidd el vizsgálatra.

2019. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Megnyugodtam valamennyire.
2019. szept. 29. 21:16
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 hetesen meg pici ehhez. Vagyis inkabb ugy fogalmazok, h az en gyerekemnek ez kesobb jott el. Par hetesen meg evett, aludt. ENNYI. De szo szerint. Nem figyelt kb semmite nem erdekelte semmi csak a kaja meg az alvas. Nekem is fura volt, nem figyelt hangokra, nem rezzent ossze, nem ebredt fel semmire, nem kovette a szemevel a dolgokat stb stb aztan kb 1-1,5 honaposan beindult minden.
2019. szept. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

Miért aggódsz?

Mikor két hetes volt a fiam, akkor simán kiporszívóztam a szobájában miközben aludt. A babakocsi kerekét úgy fújták fel kompresszorral, hogy közben benne aludt. Most 10 hónapos és arra is ébren van ha a Family Frost-os autó elmegy a ház előtt, pedig a szobája nem is utcára néz...

2019. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!