Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól tesszük, hogy állandóan...

Jól tesszük, hogy állandóan felvesszük 4 hetes babánkat, ha sír, mert egyedül érzi magát?

Figyelt kérdés
Állandóan karban akar lenni a kisbaba, ha becsempésszük az ágyába, sokszor felébred és észreveszi, hogy egedül hagytuk. ilyenkor keservesen sír. Az sem segít, ha beszélünk hozzá és simizzük az ágyikó mellől. Ahogy kivesszük, megnyugszik, hamar el is alszik. A védőnő azt mondta, hogy 20 percig hagyjuk sírni, s addig kisírja magát. Nekem és férjemnek nincs szívünk az ágyban hagyni ilyenkor, hisz még olyan pici, hogy lekötni sem tudja magát, szüksége van a testünk melegére. Mit gondoltok?
2008. nov. 16. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Szia!

Szerintem ne szokassátok hozzá, hogy felveszitek, mert később csak rosszabb lesz!

Nekem 8 hónapos a kisfiam. Mi nem kapkodtuk fel régebben sem!

Hidd el, rossz lesz, ha majd pár hónap múlva közel 10 kilót cipelsz...

Én altatni szoktam az ölemben, már dokinál kötöttem ki, mert a derekam odalett. Pedig csak 8 kiló...

Ne rontsátok el a picit, azzal,hogy mindenért felveszitek! Szokja meg, hogy egyedül is lenni kell, mert később nem lesz 1 szabad perced sem!

2008. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Mi se hagyjuk/hagytuk sírni. Ennyi idősen főleg nem. Mikor már 2-3 hónapos volt sokkal több időt elvolt egyedül. 4 hónaposan meg már elaludt napközben egyedül a kiságyában. Most már majdnem 5 hónapos és jobban szeret az ágyon vagy a játszószőnyegén lenni mint ölben. Szóval szerintem még ilyen kicsike nyugtatni kell. Az anya közelsége ilyenkor még nagyon fontos neki!
2008. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nyugodtan vedd fel, még olyan pici nem lehet elkapatni.
2008. nov. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Én is felvettem, ha már nyűgös volt. Eljött az idő, mikor szépen aludt egyedül is, most 5 hós, és akár több mint egy órát eljátszik az ágyon egyedül , magával.

Megoszlik a vélemény, hogy hozzászokik ahhoz, hogy felveszed, vagy nem, de mostanság az irodalom azt mondja, hogy kiegyensúlyozottabb lesz a baba, ha nem hagyod sírni, mert tudja, hogy számíthat rád.

Én is sokat féltem, hogy hol a határ, meddig nem kényeztetés, de 6 hétig tuti kell neki a közelséged, nem kényezteted el.

Próbáld meg magaddal szembe hordozóba tenni, beszélgetni vele, mosolyogni rá, énekelni neki minél többet, és meg fogja szokni, hogy nem hagyod magára:-)

Amúgy egyedül lenni általában nem szeretnek a babák, kell, hogy lássák a szüleiket. Lányom is elvan, ha lát az ágyról, de ha kimegyek a szobából , hamar nyüszög.

Szóval vedd fel nyugodtan:-)

2008. nov. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

nekem azt mondta egy dokim, hogy azzal ha nem vesszük fel ha sír , nem az önállóságát fejlesztjük, erősítjük, hanem ELVESZTI bizalmát az emberbe, a szüleiben!!!

Én is felveszem, és vedd fel nyugodtan te is/ti is!!

Ha sír annak oka van és igenis bizalomra, szeretetre vágyik és azt csakis úgy adhatjuk meg neki, ha magunkhoz öleljük.

ne foglalkozz senki rossz tanácsával, csak a szívedre hallgass.

És mi van ha el lesz kapatva, Istenem.... hát azért vagyunk itthon hogy ezt csináljuk. ez nem elkapatás, hanem szeretet adás!

Nyugodtan le lehet pontozni, de akkor is ez a véleményem.

6 hós kisfiú anyukája

2008. nov. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2008. nov. 16. 19:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-10 percnél tovább én nemtudom hallgatni a picim sírását.egyébként valahol olvastam róla, hogy nekik kb. 20perc kell míg mély álomba szenderülnek.

én amikor még kézben altattam, elalvása után fél órával tettem le, és tényleg nem szokott felébredni.

ma már egyedül alszik, kb.2hónapja.

4hónapos kisfiú anyukája

2008. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
5-10 perc!Amint hangoskodni kezd,már ott is vagyok.6 hós a babám,de én még mindig nem hagyom sírni.És ettől függetlenül nincs kézhez szoktatva,külön szobában és ébredés nélkül alszik,napközben nagyon jókat játszik egyedül is.Sztem ezzel nem kapatod el,csak adsz neki egy biztonság érzetet,és megtanulja,h rád mindig számíthat.
2008. nov. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok.Úgy értettem,h az 5-10 perc számomra örökkévalóság lenne,tehát amint hangoskodik már veszem is fel.
2008. nov. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól teszitek! Még olyan picike, nagyon szüksége van rátok! Tökéletesen igazad van, amit írtál, szüksége van a testi kontaktusra, és még nem tudja magát lekötni. Ha nagyobb lesz, jobban igényli majd az egyedül (játékaival) való foglalkozást.

Nekem 4 hónapos a kisfiam, de most is ölbe veszem, ha látom rajta, hogy sírni készül. Éppen elég az oltásokat átvészelni!

És ha nem alszik el magától (nem hagyom sírni), akkor elaltatom a kezemben, ilyenkor rámmosolyog, és ez fantasztikus!

Jól csináljátok, csak így tovább, az anyai ösztönöd mindig segíteni fog!!!

2008. nov. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!