Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy szinte visít...

Normális, hogy szinte visít öltöztetésnél? Valamit rosszul csinálok? Másnál is csinálja ezt a baba?

Figyelt kérdés

Igyekszem tempósan, de finoman, gyengéden öltöztetni, mindig jó méretű, kényelmes ruhái vannak. Soha nem okoztam fájdalmat (remélem). Hátrafeszíti magát és üvölt, visít, dobálja magát pár hetes kora óta. Másnál is van ilyen, normális ez? Vagy fáj valamije? 5 hónapos.


Köszönöm a tanácsokat!


2019. okt. 9. 13:31
 1/6 qkker1 ***** válasza:
16%
Most már csak öt hónapos, nem tíz éves?
2019. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
A lányom születése óta utál öltözni, visít, csapkod, dobálja magát. 16 hónapos már, mára elviseli, de nem szereti, főleg mikor a fejét húzom bele a ruhába. Egyszer régen olvastam, hogy az az érzés mikor áthúzzuk a ruhát a fején, az a szülés pillanatára emlékezteti, és az rossz élmény volt számára. Nem tudom, hogy van e benne igazság, nem hiszem, hogy emlékszik a születésére, mindenesetre utál öltözni. Remélem idővel kinövi.
2019. okt. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A babák ilyenkor nem azért sírnak, mert fáj valamijük vagy fáznak. Egyszerűen csak inger éri őket, piszkálva vannak és mivel kommunikálni csak sírással tudnak még, így jelzik, hogy nem tetszik nekik a kényszerhelyzet. Mihelyst felöltözteted megnyugszik ugye? Tehát nincs semmi baj.

Egy csecsemőgondozó mondta nekem ezt.

2019. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Normális. A lányom születése óta utálja az öltöztetést, most nyolc hónapos és szerintem ez így is fog maradni. Bár talán egy kicsit javult a helyzet, 1-2 hónapja vmivel jobban tűri.
2019. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Első, nem tudom mi a problémád.


A többieknek köszönöm! Főleg mikor a kezeit húzom be a ruhába, akkor totál kész van. A feje szinte egyáltalán nem zavarja, mosolyogni is szokott. Gondoltam rá hogy túl erősen szorítom a tenyerét, vagy elakad valamelyik ujja és fáj? Mert úgy sír, mint mikor fáj valamije. Dr biztosan csak zavarja akkor. Első baba, nincs még tapasztalatom.

2019. okt. 9. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális viselkedés. Majd 2 éves kora körül jutsz oda, hogy segít is, tehat bedugja a fejét, áthúzza rajta a fejét, ha tartod a kabi, pulcsi ujját bedugja a kezét. Segít harisnyat, nacit, cipőt húzni, tartja a kezét a kesztyűhöz. Addig még többször ledz rosszabb is a helyzet.
2019. okt. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!