Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jele 11 hónapos...

Van valami jele 11 hónapos babánál, hogy értelmi fogyatékos?

Figyelt kérdés

11 hónapos babám nem épít, nem mond szótagokat. Ha nagyon megijed valamitől vígasztalhatatlanul sír.

Autókat tologat (ha olyan kedve van), de dobálja is. A játékokat szereti ledobálni.

Mozgásában nincs elmaradva, 9 hónaposan felült, egy héttel később mászott pár nappal később felállt. Azóta is kapaszkodva megy, mászva közlekedik.

Nagyon sokat énekelek, mondokázok neki, de nem nagyon mond ismétlődő szótagokat. Az elmúlt két hétben kb. 6-szor volt mámámá és ennyi, amúgy ha mérges gugu-zik állandóan.

Csippentő fogása még nincs meg, szerintem alakulóban, mert a darabos ételeknél próbálja két ujjal felvenni.

Darabos ételeket eszi, de lassan. Utána mindig pépezünk.

Utánoz pár dolgot: nyelvnyujtogatás, köhögés, ásítás. Int pápát.

Járunk fejlődésneurológiára, mert ál-naplementénk volt. Majd csak másfél hónap múlva kell visszamennünk.

Mivel első gyermek, így teljesen tanácstalan vagyok, hogy normális-e ahogy fejlődik. Beszéddel nagyon nem haladunk.

Valakinek valami véleménye?


2019. okt. 12. 17:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%
A gugu szótagismétlés...
2019. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik gyerekem sem mondott két és fél éves koráig semmit - szótagokat, hangutánzást se. Aztán pár hét alatt mondatokban kezdtek beszélni. Minket akkor többszöri kérdésre se küldött a doki vagy védőnő fejlesztésre, egyébként persze aggódtam (főleg az elsőnél), de mindent értettek (pl. kérésre színek szerint tudtak csoportosítani már másfél évesen, meg ment mondjuk a formabedobó is), és megértették magukat, na meg a hallásuk, mozgásuk is rendben volt, sőt bölcsibe is jártak. Akkor nekem azt mondták, hogy 3 éves korig ráér a beszéd.

De ha bármi aggaszt, kérdezz rá a gyerekorvosnál.

2019. okt. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván van, de amiket leírtál, az semmiképpen sem az. Egy tök normális 11 hónaposod van.
2019. okt. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rendben vele minden. A babák például dobálnak.. Az én 1 évesem is dobál mindent, főleg mikor bepipul. Tologatni is szeretnek. Építeni meg még csak próbál. Úgyhogy türelem.

Ha megijednek, persze hogy elsirják magukat, sőt az enyém van hogy meg is rezzen előtte. Ne görcsölj annyira.

2019. okt. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta neked, hogy a 11 hónapos baba beszélni tud?!
2019. okt. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
De mi a baj szerinted vele? Hibátlannak tűnik a leírás alapján fejlődésileg.
2019. okt. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ugyanezt csinálja a 11 hónapos fiam. Nyugi!

Az enyémnek gyorsabb volt a mozgásfejlődése, cserébe neki a "beszéde" szorult háttérbe. Még egyáltalán nem ismétel szotagokat. Majd fog.

2019. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne gondolj mar ilyet szegenykerol! Annyira rendben van vele minden! Nekem 1 eves es tenyleg nem mond szotagokat de egyet se! Megse hiszem őt fogyatékosnak mert mutogat tapsol es rengeteg mindent megert amit mondok neki. Na bumm. Fogjuk meg mind a ketten azt kivanni h csak egy ici pici csend jo lenne :)
2019. okt. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A gugu-t nem tartom szótagozásnak, mert csukott szájjal "mondja".

Egy ismerősöm babája már 9,5 hónaposan épített, saját szemmel láttam. Kicsim még nem csinál ilyet.

Mutogatni sem mutogat, de több szót is ért, mert rájuknéz. Ez is fura nekem, hogy nem mutat rájuk.

A pápát is csak pár napja mutatja, pedig nagyon régóta tanítjuk rá.

Ma voltunk egy vásárolni és a pénztárnál valami történhetett, mert nagyon elkezdett sírni, vígasztalhatatlanul. Olyan volt, mint mikor éjjel rosszat álmodik és felébred és sír. Szagattotan lélegzett... Elég ijesztő volt, hogy nem tudtuk megnyugatni hosszú ideig. Arra tudunk gondolni, hogy valamitől megijedt. Ez is nagyon fura nekem. Előtte nagyon jól elvolt a boltban.

Szóval ezek nekem a fura dolgok, de lehet csak én látom rosszul. Tapasztalatom sajnos nincs.

2019. okt. 12. 21:51
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmi furcsa nincs benne. Hogy jut eszedbe az értelmi fogyatékosság?
2019. okt. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!