Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami jele 11 hónapos...

Van valami jele 11 hónapos babánál, hogy értelmi fogyatékos?

Figyelt kérdés

11 hónapos babám nem épít, nem mond szótagokat. Ha nagyon megijed valamitől vígasztalhatatlanul sír.

Autókat tologat (ha olyan kedve van), de dobálja is. A játékokat szereti ledobálni.

Mozgásában nincs elmaradva, 9 hónaposan felült, egy héttel később mászott pár nappal később felállt. Azóta is kapaszkodva megy, mászva közlekedik.

Nagyon sokat énekelek, mondokázok neki, de nem nagyon mond ismétlődő szótagokat. Az elmúlt két hétben kb. 6-szor volt mámámá és ennyi, amúgy ha mérges gugu-zik állandóan.

Csippentő fogása még nincs meg, szerintem alakulóban, mert a darabos ételeknél próbálja két ujjal felvenni.

Darabos ételeket eszi, de lassan. Utána mindig pépezünk.

Utánoz pár dolgot: nyelvnyujtogatás, köhögés, ásítás. Int pápát.

Járunk fejlődésneurológiára, mert ál-naplementénk volt. Majd csak másfél hónap múlva kell visszamennünk.

Mivel első gyermek, így teljesen tanácstalan vagyok, hogy normális-e ahogy fejlődik. Beszéddel nagyon nem haladunk.

Valakinek valami véleménye?


2019. okt. 12. 17:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek teljesen normális reakcióiba látsz bele olyanokat, ami kész agyrém. Most állj le ezzel, mert rengeteg kárt okozhatsz vele most is és később is, ha ilyen maradsz. Neked sosem lesz jó és elegendő, amire a gyereked képes, másokhoz hasonlítgatod. Ne akarj egy teljesítménykényszeres roncsot nevelni belőle.
2019. okt. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező ne már! Kérdeztél egy butaságot... Oké. Néha mind átmegyünk paramamiba.. De leírtuk, hogy tök normális, és másé is ennyit tud. Erre csak szajkózod tovább, hogy baj lehet vele.


11 hónapos, valóban nem pici baba már de azért nem kellene elvárni irreális dolgokat. Sok mindent megért már, de nagyon sok mindent még nem. Nem is értem igazából mit vársz tőle?


Tegnap odajött hozzánk a szomszéd kutyája és mikor távozott, a 11 hónapos fiam olyan szintű üvöltésbe kezdett, hogy azt hittem sose nyugtatom meg.. Aztán mikor a kutya visszajött hozzánk, akkor még vigasztalhatatlanabbá vált... Na tessék. Én is értetlenül álltam a dolog előtt, hogy most meg mi van? De fel sem merül, hogy értelmi fogyatékos lenne és lesz rom, hogy más 9 hónaposa már épít.


Nem gépek, van egy általános nézet hogy kb miket kell tudnia az x idős babáknak, de sajna a babák nem olvassák ám a tankönyveket... Így ki ebben, ki abban itt ott a nagy könyv szerint lemarad, vagy épp túl gyors.


Tönkre fogod tenni a gyerek életét ha ilyen vagy.

2019. okt. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon rosszul látod. Az igazat megvallva sajnálom azt a szegény gyereket, hogy ilyen anyja van. Keress fel egy szakembert, aki veled foglalkozik, nem a babával! Egyébként nincsen, semmi baja. Gáz a viselkedésed.
2019. okt. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ez az érzésem, hogy ez egy teátràlis megnyilvánulás a részedről. Van kb 50 készseg, amivel így rutinszerűen "ellenőrzik" a babát.

A Tied mindent normál időtartományon belül csinál, de Te láttál már 3 másik babát, aki valamelyik készséget hamarabb csinálta, mint a gyerek.

Következtetés - értelmi fogyatékos....

2019. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Szerintem sincs semmi baja a babádnak ❤️ bár azért ennyire durván sem kellene a kerdezőt leszólni, semmit ae szajkózott, teátrálisan szegény csak aggódik.

Amugy az en fiam is mindig azt mormogja ha mérges, hogy agu meg gugu😃 de akkor is gugut mond ha valakinek megörül és nevet közben.

Amúgy érdekes amit írtok erről a szótagismétlésről mert abban igaza van a kérdezőnek hogy az úgynevezett cikkizálásnak legkésőbb 10 hónapos korig vagy akörül kellene megjelennie, nem?

Gondolom erre gondolot, hogy bababa, mamama, dedede...

Egyébkent ezen kivül szerintem semmi baj vele, és ennek a feltételes hiányát sem mondanám gondnak.

Az enyém egy időnen mondta hogy babababa, meg hogy amamama, apapapapa, de aztán ezeket elhagyta és most azt mondja (már ha mondja) hogy dedede.

Igaz, ô 8 hónapos múlt de pont a gagyogás miatt egy percig se aggódtam nála. Sokan mondják, hogy a legfontosabb hogy hallassa a hangját. Ő is leginkább sikitassal, kiabálással, eöö.., heöö..-vel kommunikál. A többi sokkalmrotkábban jelenik meg.

Az épites hianya szerintem abszolut nem probléma. Neki még pont hogy dobálni, szerszedni, pakolni kell, de nem gondolnám hogy epiteni. Viszont int pá-pát, utánoz, tehát jol figyel. Arrol nem beszelve hogy a darabosra sok baba nagyon nehezen áll át. Szerintem abszolut nincs mitől aggodnod. Biztosan a gagyogas is meg fogjönni.ahogyan mar meg is jelent, ha begyakorolta majd folytatni fogja.

2019. okt. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!