Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Februárban születik meg a...

Februárban születik meg a babám . Mikor szokták ki vinni sétálni ilyenkor?

Figyelt kérdés
2019. okt. 25. 08:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Időjárásfggő


A ferbtuári minusz 17-ben sehova csak, ha muszáj

-1-5 fok körül simán 1 hetesen ( nitmál esetben 3-4 nap a kórház.. Összerendezed magatokat itthon.. Az már 5 nap.. 😉

2019. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
9%

Januári a lányom. Nekünk ezeket kötötte a védőnő a lelkünkre:


1 hétig csak nyitott ablaknál állva, bebugyolálva a gyereket, minden nap több időre.

2 héten kivittük, mindennap kicsit több időre. 5-10-15-30 perc, az 5. Napon pedig 2 órákat is kinn voltunk.


Ködös, esős, széles időbe, szmogriadónál és 0 fok alatt sehova.


A kórházból a gyereket kocsival hoztuk haza, ahol a csecsemő nővérek letakarták textilpelenkával pedig volt a hordozón kupola+ lábzsák, de a kettő közötti kis rést is le kellett takarni.


De ezeket neked is el fogják mondani, nyugi. Az biztos, hogy nem árt egy olyan baba hordozó a téli babáknak, ami kupolás és lábzsákos.

2019. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Hosszú sétákra aránylag későn vittem ki a januári gyereket, mert kemény mínuszok voltak vagy nagyon hideg szelek. Ennek ellenére sosem beteg, szerintem nincs összefüggés. persze enyhe, napos időben már előbb ki lehet menni, nem kell 6 hetet várni szerintem
2019. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Idén, február 8-án született a kisfiam. Első két hétben én nem vittem ki. Utána 1 hétig, amig kiszellőztettem a szobát, ő is ott volt és felőltöztetve levegőzött, majd kezdtük szépen kivinni. Először 10-15 percre, majd 20-25 percre. 1 hónapos kora után már 1 órát is aludt a kocsiban. (Persze jól kibélelve, felöltöztetve)

4 hós koráig nekem napi 2x 2-3 órákat aludt a mózesben. Csodás időszak volt😁

2019. okt. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Lányom január közepén született. 4. nap engedtek haza, babakocsival mentünk. Utána is minden nap kimentünk kicsit sétálni, én nagyon nem bírom az egész napos bezártságot. Semmi baja nem lett tőle, sőt nagyon jókat aludt a friss levegőn. Csak be kell öltöztetni és nem fog megfázni. 1 éves korában lett először náthás, addig nem is volt beteg. Nem kell túlfélteni azt a gyereket. Nekem elképzelhetetlen lett volna, hogy hosszú hetekig csak a 4 fal között legyünk, be is csavarodtam volna.
2019. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

13. De ez urban legend... A védőnőket pedig nem nagyon érdemes kérdezni, mert mindegyik a saját véleményének és korszerűtlen régi ajánlásoknak egy sajátos és csak rá jellemző keverékével áll elő. Rendszerint nem hivatkoznak kutatásokra, konferencia anyagokra, vagy nem ismertetnek több egyformán jó választáai lehetőséget. Vaģy ugyan értenek egy témához, de teljes sötétség uralkodik a másikban, de azért abban is adnak tanácsot.

Max amiben egy állásponton vagytok, abban érdemes az ötleteit meghallgatni.

2019. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

Nyugodtan pontozzatok le, amiért elsőbabásként betartottam az orvosok/védőnők/csecsemősök tanácsait.

Nem lett semmi baja a gyereknek, makk egészséges, és én sem haltam bele szülés után, gátmetszéssel, a tél közepén, - fokba, hogy nem mentem ki sétálni másfél hétig a gyerekkel.


Nyílván ha nem ilyen szar időben született volna, akkor lehet énis kivittem volna hamarabb, de én pl baromira örültem, hogy a gyereket otthon el tudtam látni, meg ki tudtam menni pisilni, nem volt igényem arra, hogy órákig sétálgassak kinn a gyerekkel.

2019. okt. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Nagyjából 2 hetes lehetett mikor egy 1 órás sétára elvittuk. Jól bebugyolaltuk, február volt, de sütött a nap. Előtte 1 2 nappal nyitottuk az ablakot. Egyébként, ha valaki nem viszi ki, mert szigorúan tartja, akkor is kell minden nap szelloztetni, max addig másik helységbe viszem a babát.
2019. okt. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, biztos jól le leszek pontozva, de ha a csecsemők ennyire érzékenyek lennének, hogy így kell szoktatni meg úgy, mert különben jajmegfázik, már rég kihalt volna az emberiség. Két gyerekem van, az elsőt csak azért vittem ki két hét után januárban -7 fokban, mert a családom kikergetett a világból h kell neki a levegő. Agyon féltettem, hogy mi lesz vele. Aztán semmi nem lett, imádta a babakocsit, és kiderült, hogy egyáltalán nem fázós baba, nagyokat aludt. A másodikkal már hamarabb elindultunk, szintén januári. Vele már nem aggódtam ez miatt. Jól be volt öltöztetve, bugyolálva, semmi gond nem volt. Összeségében azt gondolom, nincs semmi baj azzal ha hamarabb kiviszik a babát mint ahogy a nagykönyv írja,de azzal sem, ha anyuka fáradt és semmi kedve elindulni pont a nagy hidegben.
2019. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
55%

A ma 11:42-eshez kapcsolódva: Nyugat-Európában több országban éltem (Németország, Dánia, Norvégia, Svédország) és ott senkinek eszébe sem jutna egy újszülöttet elzárni a friss levegötöl, a legtöbb helyen a lakásban éjszaka (télen is!) nyitva van az ablak, jó, minuszfokokban nem sarkig, csak tenyérnyire, nappal is maximum 20 fokot tartanak, naponta sokszor szellöztetnek, és a babákat is (meg a kicsit nagyobb gyerekeket) minden további nélkül kiviszik egy-két órára legalább, Kb -10-15 fok az, amikortól kezdik jobban betakarni ill. felöltöztetni öket, de ez kb az a szint, amit Magyarországnom 0 fok körül szoktak.

Érdekes módon sehol nem ismert jelenség az egész télen náthás gyerek (vagy család), a közösségben nem az a jellemzö, hogy a gyerekek fele meg van fázva, a másik felének meg csöpög az orra, köhög, éppen azért, mert nem félnek szabadban tölteni minden nap hosszabb idöt, mindenféle idöjárásban.

2019. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!