Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riogatnak ilyenekkel az...

Miért riogatnak ilyenekkel az anyuka ismerőseim? Vagy én vagyok túl laza?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Szerencsére nem volt gond (eddig) a terhességemmel, minden rendben volt elejétől fogva. Nem véreztem, nem hánytam, nem vagyok veszélyeztetett, nem vagyok stresszhelyzetben, nem vagyok cukros... szóval azon ritka esetek egyike vagyok, aki boldogan, egészségesen viseli a terhességét. Nem mondom, azért így a vége felé eléggé fáj már a derekam, de senkinek sem panaszkodom, max. egy kétszer nyöszörgök miatta.

De olyanokkal riogatnak, hogy a gyerekemmel nem lesz majd habostorta, mert majd nulla alvás, hajmosásra se lesz időm, nem lesz libidóm, nehezen fogom leadni a kilóimat, mi van ha majd hasfájós lesz a gyerek mert ezek velük is előfordultak és ők is milyen idegesek, kialvatlanok voltak...

Én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy lehet majd ilyen is, de sokszor azt érzem, mintha hülyének néznének, csak mert első baba lesz. Különösen megkapom ezeket a mondatokat:

"Addig aludj amíg lehet mert nem nagyon fogsz"

"Na most aztán majd vége lesz lassan a jóvilágnak"

"Aztán ha ez lesz, ne azt csináld ám, hanem azt!..."

"Nem félsz a szüléstől?? :O Pedig kéne!!"

-és még ezer meg ezer ilyen "jó tanács". Már a terhességem elején jöttek azzal, hogy majd mennyit fogok hányni, idegeskedni, nyöszörögni, hogy fogom bírni, tudom e mit vállaltam.

Én azzal a teljes nyugalommal állok neki mindennek, hogy nem görcsölök rá előre olyanra, amiről nem tudom milyen lesz, holott tudom, hogy ezek az anyuka ismerősök átélték, és velem meg a babával is előfordulnak majd nehéz helyzetek.

Amikor anyósomnak meséltem, hogy végre megcsináltuk a fűtésrendszert, kicseréltük az ajtókat, hogy télen jó meleg legyen a ház majd a babának, elkezdte mondani, hogy hát nem lehet gyereket tartani télen 20 fokos házban...

-Tudom anyuka ezért is csináltattuk meg. - de csak folytatja:

-Mert a gyereknek minimum ennyi meg ennyi fok kell, nem ám megfázik!

Eddig nagyon szépen mosolyogtam a dolgokhoz, bólogattam, hogy igen tudom... De már őszintén az agyamra mennek.

És akkor még nem született meg a baba, el se tudom képzelni, hogy mi lesz akkor.

Értékelem a segítséget, az őszinteséget, és a tanácsokat is, de átesnek a ló túlsó oldalára?

Túlreagálom? Vagy tényleg nekem is ilyen görcsösen kéne aggódnom, mint ahogy mások? Mit gondoltok?


2019. nov. 4. 18:20
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Hú, jó hosszúra sikeredett, de köszönöm ha valaki mégis elolvassa, és válaszol! :)
2019. nov. 4. 18:21
 2/31 anonim ***** válasza:
82%
Ne foglalkozz velük! Nekem legutóbb a dokim asszisztense mondta lesznek ilyen okoskodók és eresszem el a fülem mellett. Tedd te is ezt.
2019. nov. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%
Nem riogatnak semmivel, csak az igazat mondjak. Majd meglatod te is. Orulj neki, nekem senki nem mondta, azt hittem habostorta lesz minden.
2019. nov. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%

Mindig lesz valaki aki megmondja a frankót. Azt is mindenki jobban fogak tudni hogy éppen miért sír a gyerek.

Azonban abban igazuk van, hogy készülj fel. Én is úgy voltam, hogy oké tudom hogy fárasztó. Meg azt hittem hogy tudom mivel jár. Minden rosszra készültem. Hát sokszor rosszabb mint gondoltam. Pedig nagyon jó babám van. De vannak napok amikor vigasztalhatatlan és tiszta stressz vagyok hogy nem tudom hogy segítsek neki.

A terhességem nekem is jó volt és a szüléstől sem féltem. A vége sürgősségi császár lett ami lelkileg eléggé megviselt.

2019. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
71%
Tulreagálod. Terhes növel igyekeznek a babáról beszélgetni, ezért mondják.
2019. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
71%

Ha megszultel még több ilyen lesz és idgeesitobbek. Ne foglalkozz vele.

Igenis lesz libidód, lehet h jó alvó lesz, ha nem akkor kinovi.. Sokan túl éltük már. Lesz időd hajat mosni is. Alszik is majd az a gyermek. Stb

2019. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
78%

Ja és egy fontos dolog. Nem szeretnék az okoskodó közé tartozni. De igenis elég a 20 fok, legalábbis éjszakára. Nappalra max 23.

Soha ne fűtsetek túl, bölcső halált is okozhat, de izzadni fog és rosszul aludni, mert kiszárad az orra és a szája.

:)


Bocsi, ha már tudod. Mi nemtudtuk és éjszaka is figyeltem, hogy legyen 23 fok.

2019. nov. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
86%

Szokj hozzá, ez még csak a kezdet. Mindenki mindenbe bele fog szólni, természetesen "csak a gyerek érdekében". De tényleg mindenki, anyóstól a vénasszonyig a sarki fűszeresnél.


Amúgy ezek csak frázisok (aludd ki magad, vége a jó világnak). Ezt csak azért mondják az emberek, hogy áramoljon a szájukon át a levegő, de semmit sem jelent. Eleve hogy lehet előre aludni? Meg minek előre rettegni a szüléstől? Attól egy centivel nem lesz jobb.


Tanuld meg elengedni a füled mellett.

2019. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
19%
7! De igen, okoskodsz! 🤣🤣🤣
2019. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
49%
Az okoskodok hogy lepontozzák a nem okoskodókat 😂
2019. nov. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!