Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riogatnak ilyenekkel az...

Miért riogatnak ilyenekkel az anyuka ismerőseim? Vagy én vagyok túl laza?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Szerencsére nem volt gond (eddig) a terhességemmel, minden rendben volt elejétől fogva. Nem véreztem, nem hánytam, nem vagyok veszélyeztetett, nem vagyok stresszhelyzetben, nem vagyok cukros... szóval azon ritka esetek egyike vagyok, aki boldogan, egészségesen viseli a terhességét. Nem mondom, azért így a vége felé eléggé fáj már a derekam, de senkinek sem panaszkodom, max. egy kétszer nyöszörgök miatta.

De olyanokkal riogatnak, hogy a gyerekemmel nem lesz majd habostorta, mert majd nulla alvás, hajmosásra se lesz időm, nem lesz libidóm, nehezen fogom leadni a kilóimat, mi van ha majd hasfájós lesz a gyerek mert ezek velük is előfordultak és ők is milyen idegesek, kialvatlanok voltak...

Én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy lehet majd ilyen is, de sokszor azt érzem, mintha hülyének néznének, csak mert első baba lesz. Különösen megkapom ezeket a mondatokat:

"Addig aludj amíg lehet mert nem nagyon fogsz"

"Na most aztán majd vége lesz lassan a jóvilágnak"

"Aztán ha ez lesz, ne azt csináld ám, hanem azt!..."

"Nem félsz a szüléstől?? :O Pedig kéne!!"

-és még ezer meg ezer ilyen "jó tanács". Már a terhességem elején jöttek azzal, hogy majd mennyit fogok hányni, idegeskedni, nyöszörögni, hogy fogom bírni, tudom e mit vállaltam.

Én azzal a teljes nyugalommal állok neki mindennek, hogy nem görcsölök rá előre olyanra, amiről nem tudom milyen lesz, holott tudom, hogy ezek az anyuka ismerősök átélték, és velem meg a babával is előfordulnak majd nehéz helyzetek.

Amikor anyósomnak meséltem, hogy végre megcsináltuk a fűtésrendszert, kicseréltük az ajtókat, hogy télen jó meleg legyen a ház majd a babának, elkezdte mondani, hogy hát nem lehet gyereket tartani télen 20 fokos házban...

-Tudom anyuka ezért is csináltattuk meg. - de csak folytatja:

-Mert a gyereknek minimum ennyi meg ennyi fok kell, nem ám megfázik!

Eddig nagyon szépen mosolyogtam a dolgokhoz, bólogattam, hogy igen tudom... De már őszintén az agyamra mennek.

És akkor még nem született meg a baba, el se tudom képzelni, hogy mi lesz akkor.

Értékelem a segítséget, az őszinteséget, és a tanácsokat is, de átesnek a ló túlsó oldalára?

Túlreagálom? Vagy tényleg nekem is ilyen görcsösen kéne aggódnom, mint ahogy mások? Mit gondoltok?


2019. nov. 4. 18:20
1 2 3 4
 31/31 Coffelia ***** válasza:
60%

Hát én folyamatosan álomkóros voltam az első háromnegyed évben, nem viccelek, fájt a fáradtság. Az első hetekben olyan szinten kivoltam, hogy zokogtam éjszaka a felébredésekkor. Körülbelül 2 hónapig csak úgy tudtam zuhanyozni, hogy bevittem magammal, de akkor is énekelni és táncolni kellett neki, és akkor úgy talán nem üvöltött. Amíg nem tudott fogni, és tárgyakon matatással lekötni magát, addig nem mehettem tőle ordítás nélkül egy méternél messzebb.

5 hónapos lehetett, amikor altatás után szinte minden nap ruhában, keresztbe fekve a franciaágyon elaludtam, csak mert becsuktam a szemem. 50 perceket cicizett egyszerre.

Az ismerőseid igazat mondanak, csak ezek a tapasztalatok különböző gyerekekből hönnek össze, nem mindegyiknél van egyszerre ennyi macera. :D

2019. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!