Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért riogatnak ilyenekkel az...

Miért riogatnak ilyenekkel az anyuka ismerőseim? Vagy én vagyok túl laza?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok. Szerencsére nem volt gond (eddig) a terhességemmel, minden rendben volt elejétől fogva. Nem véreztem, nem hánytam, nem vagyok veszélyeztetett, nem vagyok stresszhelyzetben, nem vagyok cukros... szóval azon ritka esetek egyike vagyok, aki boldogan, egészségesen viseli a terhességét. Nem mondom, azért így a vége felé eléggé fáj már a derekam, de senkinek sem panaszkodom, max. egy kétszer nyöszörgök miatta.

De olyanokkal riogatnak, hogy a gyerekemmel nem lesz majd habostorta, mert majd nulla alvás, hajmosásra se lesz időm, nem lesz libidóm, nehezen fogom leadni a kilóimat, mi van ha majd hasfájós lesz a gyerek mert ezek velük is előfordultak és ők is milyen idegesek, kialvatlanok voltak...

Én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy lehet majd ilyen is, de sokszor azt érzem, mintha hülyének néznének, csak mert első baba lesz. Különösen megkapom ezeket a mondatokat:

"Addig aludj amíg lehet mert nem nagyon fogsz"

"Na most aztán majd vége lesz lassan a jóvilágnak"

"Aztán ha ez lesz, ne azt csináld ám, hanem azt!..."

"Nem félsz a szüléstől?? :O Pedig kéne!!"

-és még ezer meg ezer ilyen "jó tanács". Már a terhességem elején jöttek azzal, hogy majd mennyit fogok hányni, idegeskedni, nyöszörögni, hogy fogom bírni, tudom e mit vállaltam.

Én azzal a teljes nyugalommal állok neki mindennek, hogy nem görcsölök rá előre olyanra, amiről nem tudom milyen lesz, holott tudom, hogy ezek az anyuka ismerősök átélték, és velem meg a babával is előfordulnak majd nehéz helyzetek.

Amikor anyósomnak meséltem, hogy végre megcsináltuk a fűtésrendszert, kicseréltük az ajtókat, hogy télen jó meleg legyen a ház majd a babának, elkezdte mondani, hogy hát nem lehet gyereket tartani télen 20 fokos házban...

-Tudom anyuka ezért is csináltattuk meg. - de csak folytatja:

-Mert a gyereknek minimum ennyi meg ennyi fok kell, nem ám megfázik!

Eddig nagyon szépen mosolyogtam a dolgokhoz, bólogattam, hogy igen tudom... De már őszintén az agyamra mennek.

És akkor még nem született meg a baba, el se tudom képzelni, hogy mi lesz akkor.

Értékelem a segítséget, az őszinteséget, és a tanácsokat is, de átesnek a ló túlsó oldalára?

Túlreagálom? Vagy tényleg nekem is ilyen görcsösen kéne aggódnom, mint ahogy mások? Mit gondoltok?


2019. nov. 4. 18:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor okoskodtam, ez van. Én örültem volna, ha valaki szól. Igazából mai napig szívesen fogadok tanácsokat. De amilyen stílusban a kérdező kapta, az nagyrészt nem tanács, tipp volt, hanem kijelentés. Ez számomra pl lenéző is néha. Vagy nem is tudom.. Attól, h fiatalabb vagyok és első gyerek, még én vagyok az anyja és én majd tudom, hogy mit hogy.. Én érzem.


És ezzel a kérdező is így lesz, majd ő tudja mit szeretne és hogyan. Sőt, a gyerekének mi jó, majd ő tudja.


6os és 7es okoskodó voltam. 😂❤️

2019. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Minden válasz hasznos, zöld kéz mindenkinek :)

Végül is ezért tettem fel a kérdést, mert magam sem tudtam eldönteni, jól gondolkodom-e.

2019. nov. 4. 19:17
 13/31 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ne parázs túl a dolgot. Engedd el a füled mellett. A többi majd úgy is kiderül. Szerintem sok múlik a te hozzáállásodon is. Én is hasonlóan gondolkoztam terhesen. Végig aktív voltam, nem paráztam. Nekem is mondták, hogy aludjak sokat. De ha egyszer nem bírtam...

Most se olyan tragikus a helyzet. Szeretek babázni, semmi gond nincs. Nyilván fárasztó tud lenni a sok nem alvás, de még lehet találni szerintem azt az utat, ami mindenkinek jó.

Viszont most már nehezebben viselem az okoskodás, mint amíg nem született meg. Mert senki ne szóljon bele, mindenki csinálja, ahogy akarja. Mi a férjemmel megbeszéljük, hogy mit hogyan csináljunk, másnak semmi köze hozzá. Akkor sem, ha már nevelt fel x gyereket

2019. nov. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

En a 29. hetben vagyok. Nekem senki nem mond hülyeségeket 😃 akkor szerencsém van. Egyébként vannak barátnőim pici gyerekkel. Teljesen személyisége válogatja.

Igen, aki úgy gondolja hogy a gyerek 1 éves koráig ő senkitől nem kér segítséget, annak nem lesz nyilván szépen mosott-vasalt haja, sminkje körme. Mert egyben nem valószínű hogy lesz annyi ideje hogy ezek elkészüljenek. Ettől még nem feltétlen járkálnak zsíros fejjel. De aki rábízza a gyereket a nagyira vagy apara annak simán belefér a körmös, fodrász kozmetikus is akar. Ugyanez az alvás. Ha valaki megkéri időnként a férjet hogy álljon helyt az fog tudni aludni. Nyilván nem minden nap. Szerintem az anyaságba nem kell belehalni és ezt többen is bizonyítottak a környezetemben. De van aki szeret martirkodni vagy épp tényleg nincs segítsége. Na nekik tényleg gáz. Főleg ha a gyerekük is extra nyűgös


Azt nem értem, hogy nem félsz a szüléstől. Én kb ugy képzelem hogy raptorok tépik ki a belem, és ez azért elég ijesztő. De te tudod. Végül is úgyis csak akkor derül ki ha már ott leszünk.

2019. nov. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
52%
Ha szólnak, hogy nehéz lesz, az a baj. Ha nem szólnak, akkor meg az a baj... ki érti ezt.
2019. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit OFF:

7-esnek teljesen igaza van a hőmérsékletet illetően!

Lehet pontozgatni, lehet leugatni, a tény attól még tény marad.


Kérdező!

Te csinálod jól! Klassz nő vagy! Biztos vagyok benne, hogy jó anya leszel! Minél több ilyen nő (kismama ill. feleség) kéne ebben az országban!


A kuvikolókat lehetőleg ne is hallgasd végig, ahogyan az ablakot is becsuknád, ha kintről büdös szag jönne be. Anyósoddal ilyeneken ne vitatkozz, úgy viselkedj vele, mintha gyengeelméjű ember mondaná.


És végül még annyit: van egy elég erősen (ha nem is mindig) érvényesülő pszichológiai szabály: a vonzás törvénye. Vagyis azt vonzod be, amire gondolsz. Aki állandóan a lehetséges bajokon, problémákon túráztatja az eszét, aki mindig a lehető legrosszabbra számít, az, ha nem is mindig, de jóval gyakrabban kapja meg ezeket a bajokat az élettől.


Kellemes babavárást, egyszerű szülést kívánok, majd pihentető álmokat a jó alvó babád mellett! :-)

2019. nov. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

7es vagyok, nemtudom ki írta, h fura, hogy nem fél.

Van ilyen, rokonom is így volt.

Attól h fél vagy nem, minden úgy lesz, ahogy.

Én inkább izgultam, mint féltem.

2019. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
54%

"Ha valaki megkéri időnként a férjet hogy álljon helyt az fog tudni aludni."


5 éve nem aludtam annyit és addig, amíg szerettem volna. Van férjem és ő se mondhatja ezt el magáról. Hoppá! 😂

Ez van 2 gyerek mellett.

Én is forgattam a szemem, amikor azt mondták, hogy aludjak amíg tudok. Most már értem. ;)

2019. nov. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
55%
Én örültem volna, ha nekem ezeket elmondjak, de mindenki a rózsaszín fellegekről beszélt. Hogy milyen szipi szupi a terhesség, hogy milyen jó babazni... stb. A fenéket...
2019. nov. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
63%
Ezek nem tanácsok leginkább kárörvendések. Az ilyen ember előre dörzsöli a tenyerét, hogy na majd te is megtudod, végre neked is rossz lesz remélhetőleg. Igazad van hogy rosszul esik, de próbáld meg elengedni a füled mellett. Vagy kérdezd meg hol vette a kristálygömbét, amiben előre kiolvasható hogy mikor mennyit alszik mjad a gyereked, és mire lesz idpd meg mire nem.
2019. nov. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!